REKALMA B1 - 2

Desktop Image Mobile Image

Jest medal klas sportowych na mistrzostwach województwa!

Tym razem bardzo dobrym przygotowaniem w techniczno-wytrzymałościowej dyscyplinie sportowej, jaką są sztafety szwedzkie (100-200-300-400), wykazali się chłopcy z klasy sportowej we Frysztaku, zdobywając III miejsce, a tym samym brązowy medal w finale wojewódzkim festiwalu sztafet w Rzeszowie (20.05.2015 r.).
Po sportowej walce (o czym świadczą wyniki biegu) nasi uczniowie uzyskali bardzo dobry czas (2.46 min). Jednak do srebra zabrakło 2 sekund, zaś do awansu na zawody ogólnopolskie troszkę więcej, bo sekund 7. Awansowała drużyna z czasem 2.39 min (Przypomnieć należy, że do tej pory najlepszy wynik w województwie ustanowiła w poprzednim roku szkolnym drużyna z Frysztaka, czyli ubiegłoroczni finaliści z Łodzi, czasem 2,32!).

W tym roku szkolnym w sztafecie startowały również dziewczęta z tej samej klasy sportowej i także zajęły dobre IV miejsce (niestety, najgorsze z najlepszych miejsc w sporcie, bo klasyfikujące drużynę tuż za podium). Dziewczęta dzielnie dotrzymywały kroku rywalkom, a do medalu zabrakło dosłownie kilku metrów, bo jeszcze na 80 m przed metą plasowały się na miejscu III. Rezultat, jaki uzyskały (2,54 min), świadczy o ich naprawdę dobrym przygotowaniu do tego startu. Na mistrzostwa Polski pojedzie zespół, który zwyciężył z wynikiem 2,48 min (dotychczasowy rekord województwa to 2,46), a brąz przyznano zespołowi, który uzyskał wynik 2,53 min). Wyraźnie widać, że obydwa zespoły z Frysztaka stanęły na wysokości zadania i godnie reprezentowały naszą miejscowość! Brawo!!!
Brązowi medaliści : Banek Sebastian, Kiebała Łukasz, Mularz Krystian, Głód Kacper, Kobak Mateusz.
Dziewczęta, które wywalczyły czwarte miejsce: Godek Karolina, Szopa Łucja, Płaziak Sylwia, Kowalska Daria, Król Paulina.