Nie do końca "trzeźwy poranek"

Dziś na drogach powiatu strzyżowskiego policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali 300 pojazdów. Zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, pilnowali przestrzegania obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i  kontrolowali poprawność przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Od wczesnego rana w wyznaczonych punktach na drogach powiatu strzyżowskiego funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Podczas „Trzeźwego poranka” policjanci skontrolowali blisko 300 pojazdów. W trakcie kontroli ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących.

Podczas kontroli w miejscowości Cieszyna zatrzymali kierującego volkswagenem vento, którego poddali kontroli na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że 33-letni mieszkaniec Stępiny miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wkrótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Drugi kierujący w stanie nietrzeźwości został zatrzymany w Gogołowie. 28-letni mieszkaniec powiatu dębickiego miał promil alkoholu w organizmie. Odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym  w stanie nietrzeźwości.
Funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy.

FOTO: poranny.pl

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz