Frysztacki Kalejdoskop okiem GOKu

Frysztacki Kalejdoskop odbył się w pierwszy lipcowy weekend i oprócz sportowych miał również kilka kulturalnych odsłon.
Spotkania zainaugurowaliśmy piątkowym wieczorem w "Czytelni Pod Lipą" na tyłach Frysztackiej Biblioteki. Gościliśmy tam przemiłego podróżnika pana Piotra Pyrcza, który opowiedział nam o swoich podróżach po Afryce.  Cudny wieczór umiliła nam muzycznie Agnieszka Wiśniowska, która rozśpiewała ogniskowe towarzystwo.
Sobota to tradycyjnie Jarmark Frysztacki, na którym można było dostać swojskie jadło, wyroby rękodzielnicze rodzimych artystów ludowych oraz posłuchać ludowej muzyki.

 Zdjęcia z jarmarku TUTAJ
 
W niedzielę zaprosiliśmy Państwa na Dzioł, czyli wyciągi narciarskie Pod Dziedzicem, gdzie odbył się niezwykły koncert naszych rodzimych zespołów ludowych. Na scenie Wyciągów Pod Dziedzicem wystąpili: Zespół Śpiewaczy Gogołowianie, Zespół Śpiewaczy Twierdzanie, Chór Sokół z Frysztaka, Chór Sanctus z Gogołowa, Strażacka Orkiestra Dęta z Frysztaka, Kapela Ludowa Gogołowianie - atmosfera była na ludowo bardzo gorąca!!!

Zdjęcia z koncertu TUTAJ

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym i pomocnym osobom, artystom, wystawcom oraz Państwu za obecność i wspólną zabawę podczas Frysztackiego Kaledoskopu:)

www.gokfrysztak.pl

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz