Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

ŚRODKI WYPRACOWANE PRZEZ GOSIR TRAFIĄ NA DROGI I NIE TYLKO - KORZYSTAJMY Z LOKALNYCH USŁUG, A PIENIĄDZE WRÓCĄ DO NAS...

Tytułem wstępu ...
Zacznijmy od momentu modernizacji GOSiRu - inwestycja rozpoczęta w 2011 r. spotkała się z aprobatą osób związanych z organizacją życia sportowego i falą krytyki wśród mieszkańców, którzy nie do końca widzieli taki kierunek rozwoju naszej gminy. Niepodważalnym atutem modernizacji była perspektywa nowoczesnej infrastruktury sportowej z kolei negatywne postrzeganie inwestycji miało podłoże przede wszystkim w braku wiedzy dotyczącej kosztów i sposobu modernizacji. Nie wszyscy także wierzyli w potencjał komercyjny bazy i nie wszyscy mieli wiedzę dotyczącą pozyskania środków unijnych. Przypominamy, że kwota z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła 1.697.306,18 zł  /słownie: milion, sześćset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy, trzysta sześć złotych i osiemnaście groszy/.   Z kolei część noclegowa, która z założenia miała pracować na swoje utrzymanie  została wykonana przy użyciu środków własnych. Pomysł, który budził wiele wątpliwości okazał się trafiony i już pracuje na siebie.
Warto zwrócić uwagę:
Najczęstsze stwierdzenia wychodzące z ust mieszkańców niezależnie od miejsca zamieszkania dotyczące działalności samorządowej brzmią w stylu: "to za nasze podatki!" Zgadza się ale z kolei środki wypracowane przez jednostki samorządowe takie jak GOSiR trafiają z powrotem do puli budżetu gminy i wracają do mieszkańców w postaci inwestycji. 
Każda złotówka wydana przez mieszkańców gminy Frysztak i turystów na usługi świadczone przez Ośrodek Sportu przeznaczana jest na rozwój gminnej infrastruktury. Tak też stało się w tym roku - ale o tym napiszę poniżej!
 

"Aby wyjąć trzeba włożyć„ 
Planując inwestycje związaną z modernizacją i rozbudową GOSiRu kierowano się mądrym porzekadłem:  „aby zarobić trzeba zainwestować„. Jak do tej pory nie wymyślono lepszego modelu biznesowego, który mógłby dać szansę na zarabianie pieniędzy niż inwestycja w dobry pomysł! Wypracowywanie dochodów jest także jedynym sposobem na rozwój gospodarki, tworzenie miejsc pracy i poprawę lokalnej infrastruktury.
Warto zwrócić uwagę:
Każda rodzina nie zdając sobie sprawy planuje i wykonuje roczny budżet podobnie jak dyrektorzy jednostek samorządowych. Kto ma łatwiej można dyskutować?!- czy prościej jest wydawać własne pieniądze czy odpowiadać za  finanse publiczne oparte na ustawach i rozporządzeniach, które skrupulatnie kontrolowane są przez UKS, RIO i NIK. Niemniej jednak wprowadzając system oszczędności do budżetu rodzinnego szybko dochodzimy do wniosku, że standard życia wcale nam się nie poprawia. Więc jeśli chcemy pozwolić sobie na extra wydatki musimy poszukać dodatkowego źródła dochodu. Dokładnie tak samo jest z budżetem samorządowym - chcąc się rozwijać musimy inwestować w te obszary, które pozwolą nam czerpać zyski. 

Pieniądze jednak, to nie wszystko...
Do modelu inwestowania w „siebie” należy dołożyć podejście pracowników. Minęły czasy, w których mówiono "czy się stoi czy się leży …."  oraz, że praca w budżetówce nie wymaga zaangażowania.  W dzisiejszych czasach nienależących do najłatwiejszych, tak zwany sektor finansów publicznych należy traktować jak własny biznes.
Oczywiście Kodeks Pracy i zakres czynności zawarty w umowie jest dekalogiem postępowania pracodawcy i pracowników - przecież każdemu należy się odpoczynek, płaca i czas dla rodziny…  Ale swoje obowiązki można wykonywać w różny sposób i różnym skutkiem. Warto więc  idąc do pracy pomyśleć o efektach jakie może dać nasza kreatywność oraz ile zyska nasza firma jeśli będę się kierował nie tylko swoim interesem ale i dobrem ogółu patrząc jednocześnie na tworzenie perspektywy pracy do emerytury.
Warto zwrócić uwagę;
Wszystkie osoby prowadzące własną działalność gospodarczą wiedzą, że na własny sukces i swoją przyszłość trzeba zapracować. Tak samo stało się z jednostkami samorządowymi. A w związku z tym, że konsumenci usług zarówno prywatnych jak i publicznych mają dokładnie takie same oczekiwania, to i wykonywanie pracy w obu sektorach musi być na co najmniej takim samym poziomie.   
Powiem więcej - sektor publiczny jest znacznie bardziej poddawany krytyce z powodu braku informacji o tym, że pieniądze wypracowywane przez samorząd wracają do podatników....Więc i do pracy trzeba przykładać się z większą starannością.


Podziel się z innymi, a inni podzielą się z tobą: 
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku przez 5 miesięcy bieżącego roku wypracował dochody przekraczające 300 000 zł , a  do samorządu wpływać będą kolejne pieniądze.
Część nadpracowanych finansów wróci do budżetu Ośrodka. Będą, to środki, które GOSiR zainwestuje w informatyzację bazy noclegowej oraz wdroży program on-line do rezerwacji noclegów i uzupełni bazę noclegową w niezbędne wyposażenie. Planujemy także  wykopać własną studnię.
Jednak część wypracowanych finansów trafi na inwestycje! I tak w tym roku za pieniądze nadpracowane przez Ośrodek Sportu wykonane zostaną inwestycje gminne nie związane ze sportem.
Bardzo się cieszymy, że możemy przyczynić się nie tylko do propagowania zdrowia ale także rozwoju gminnej infrastruktury. Wierzymy, że z roku na rok środki wypracowywane w ramach działalności Ośrodka będą wpływać na poprawę jakości życia w naszej gminie.
Warto zwrócić uwagę:
Rynek lokalnych usług wymaga współpracy i wzajemnej pomocy. Prowadząc własną działalność zaprośmy do współpracy innych, a oni odwdzięczą się tym samym. Uzupełniając wzajemną działalność stworzymy kompleksową ofertę, która będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla turystów i nas samych również. Systematyczne poszerzanie wspólnej oferty będzie napędzać lokalny rynek usług co będzie przekładać się  na zwiększanie potencjału finansowego gminy.Lokalny patriotyzm - podwójny zysk dla wszystkich...
Jeśli będziecie Państwo korzystać z naszych usług, wasze pieniądze wrócą do Państwa. Każdy kto korzysta z jakichkolwiek  usług musi za nie zapłacić / kino, pociąg, restauracja, hotel itp /...  ale korzystając z usług GOSiRu wspieracie Państwo lokalny rynek. Wszystkie środki finansowe wypracowane przez GOSiR trafiają do budżetu gminy. Większy budżet, to większa subwencja w kolejnym roku dla samorządu oraz więcej wypracowanych środków na inwestycje.
Warto zwrócić uwagę: 
Jeśli mieszkańcy gminy Frysztak będą korzystać z usług lokalnych takich jak wynajem bazy noclegowej, sal bankietowych, weselnych oraz basenu kąpielowego i wszystkich innych  gminnych inicjatyw przyczynią się do do rozwoju gminnej gospodarki. Tu warto powtórzyć, każda złotówka wypracowana przez GOSiR trafia z powrotem do budżetu gminnego.
 
Coś dla ciała, coś dla ducha .. i dla budżetu coś !
Nadrzędną i niezaprzeczalną ideą oraz głównym zadaniem Ośrodka jest stwarzanie warunków do uprawiania sportu i upowszechnianie aktywnego wypoczynku… ale w tak trudnych czasach dobrze jest jeśli do celów zdrowotnych można dołożyć cegiełkę obniżającą koszty prowadzenia takiej działalności. Więc jeśli organizując życie sportowe możemy równocześnie dobrze zarabiać, to uzupełniamy ofertę o niezbędne czynniki racjonalnego rozwoju.
Warto zwrócić uwagę:
Wszystkie jednostki i instytucje oprócz prowadzenia nadrzędnej działalności do której zostały utworzone muszą zadbać o  swoją przyszłość nie tylko pod względem ilości osób korzystających z oferty ale  i finansów. Dlatego tak ważnym jest aby mieszkańcy każdej gminy wspierali działalność jednostek uczestnicząc w proponowanych inicjatywach.


"Tu na razie jest ściernisko..."
Nie wszystko można mieć do razu, a na efekt zazwyczaj trzeba poczekać. Wiele osób chciałoby aby małym kosztem szybko osiągnąć zamierzony cel. Stąd przy inwestycjach publicznych pojawia się wiele słów krytyki, nieporozumień i powodów do narzekań. Tymczasem jak życie pokazuje warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na finał. Inwestycja rozbudowy GOSiRu częściowo wykonywana ze środków własnych zaczyna odrabiać straty, a perspektywy są obiecujące. Po ukończeniu pełnej bazy noclegowej możliwości znacznie się poprawią, co z kolei przełoży się na zwiększenie wypracowywanych dochodów. Baza obecnie dysponuje tylko 22 miejscami noclegowymi, a perspektywa zakłada przyjęcie 55 osób jednocześnie – zysk łatwo przeliczyć!  Ponadto po zakończeniu okresu trwałości projektu, z którego dofinansowano modernizację i rozbudowę, Ośrodek będzie mógł zarabiać na wynajęciu sali gimnastycznej, kortu tenisowego i boiska piłkarskiego.
Zainteresowanie bazą jest duże i wszechstronne: W Ośrodku Sportu już organizowane są zgrupowania sportowe, imprezy okolicznościowe i rodzinne oraz spotkania firmowe.
Warto zwrócić uwagę:
Oceniając kogoś warto wziąć pod uwagę nie tylko bieżące funkcjonowanie i sam efekt ale przede wszystkim część działalności niewidoczną w codziennym funkcjonowaniu, która ma przynieść korzyści w przyszłości - zamiast oceniać z góry warto zapytać o perspektywę i plany. Nie od razu Kraków zbudowano, tak samo jak nie od razu osiąga się imponujące wyniki. Ważne jest aby każdemu dać szansę i nie rozpoczynać od krytyki jeszcze zanim inwestycja się zacznie. Bo być może w przyszłości coś co jest sceptycznie postrzegane stanie się głównym motorem napędowym działalności samorządu - tym bardziej, że turystyka jest w obecnych czasach najbardziej rozwijającą się gałęzią gospodarki na całym świecie.


Zapraszamy zatem do korzystania z naszej oferty 
nie tylko jako miejsca spędzania wolnego czasu 
ale także  jako  sposobu 
na wspieranie lokalnego produktu. 
* * * * *
Wypracowane przez nas środki 
wrócą do Państwa w postaci kolejnych inwestycji.
Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą 
współuczestniczyć w tworzeniu wspólnej oferty turystycznej.
Kontakt:  Marek Armata
tel. 503-300-552
e-mail: marek.armata@gosir.frysztak.pl 
Opracowanie
Marek Armata

Prześlij komentarz

15 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Nawet nie ma o czym mówić. Tylko i wyłącznie inwestycja w przygotowanie możliwości pozwalających na zarabianie, ma na dzień dzisiejszy sens. Każdy grosz, który zostawią turyści jest na wagę złota dla naszej gminy. Hotelu brakuje na trasie od Rzeszowa do Krosna i Jasła. Im szybciej to wykorzystamy tym więcej zysku będziemy czerpać w przyszłości. Podziwiam mimo, że sam do końca nie wierzyłem i byłem wielokrotnie krytyczny wobec dyrektora. Może to nie będzie odebrane zbyt dobrze w niektórych kręgach ale honor należy zwrócić także Wójtowi za decyzję modernizacji. A pamiętam ile przykrych słów popłynęło w stronę Wójta za tą budowę. Być może nie każdy się ze mną zgodzi ale ja gratuluje i życzę dużo wytrwałości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do sceptycyzmu to nie ma się co dziwić bo różnie mogło być. Faktycznie wójtowi należą się gratulacje za to, że przewidział potrzebę takiej formy działalności i to musimy przyznać niezależnie od opcji jaką reprezentujemy. Co do krytyki to tego nie da się uniknąć bo działalność GOSiRu to nie tylko kasa dla samorządu ale i mocna konkurencja na rynku prywatnym, chyba, że dyrektorowi uda się stworzyć współpracę i wspólną ofertę o której tyle pisze. I tak na koniec myślę, że uczciwie można pogratulować nie tylko Wójtowi i starej radzie ale i nowej bo oni też dali pieniądze na uruchomienie hotelu w tym roku. Życzyłbym sobie aby to był początek współpracy nie tylko na płaszczyźnie prywatnym i państwowym ale przede wszystkim na płaszczyźnie samorządowej pomiędzy dyrektorami, wójtem a radą gminy. Trzymam kciuki za mądre decyzję i wspólną wizję dla nas i naszych dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Studnia, to będzie strzał 10stkę, jeśli uda się ją wykopać. Już się martwię na co będziemy narzekać jak będzie woda w czasie wakacji : - ) A tak poważnie to nie ma co przesadzać z tym chwaleniem aczkolwiek też trzeba przyznać niezły kawałek dobrej roboty. GOSIR, to mienie gminne, i należy do gminnego majątku do tego się rozwija i daje dochody a co najważniejsze nie niszczeje i ma tendencje do rozwoju. Narzekanie było jest i będzie z tym że coraz trudniej będzie je logicznie uzasadnić. Inwestycja trafiona i proszę mi wierzyć że zazdroszczą nam we wszystkich okolicznych gminach. Panie Wójcie i Wysoka Izbo przykład, na to, że razem można więcej. Ja osobiście podziwiam dyrektora za to, że ma tyle siły i determinacji aby to wszystko ludziom tłumaczyć mimo, że ni tylko za to jest chwalony bo jest wiele osób, których to wkurza i irytuje, ale fakty są niepodważalne. Tak dużo się mówiło o wyrzuceniu pieniędzy w błoto o tym, że ośrodek jest niezgodny z obowiązkiem budowlanym i tym podobne rzeczy. Teraz niezaprzeczalnie wiadomo, że wszystko to była nieprawda. Panowie usiądźcie razem i zastanówcie się jak dale rozwijać to miejsce, studnia to dobry początek ale może uda się jeszcze do hotelu zatrudnić parę osób, może do tego bar, restauracja i deptaki. Nich to będzie ta nasza prawdziwa wizytówka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Marku gratuluje dodatkowych przychodów. Jednak na przyszłość proszę pisać artykuły zawierające wszystkie dane finansowe jednostki, gdyż inaczej traci Pan wiarygodność. Według danych które uzyskałem (zaintrygowany Pana artykułem), to w ciągu 9 miesięcy tego roku jednostka uzyskała przychody w wysokości 300 tyś., a koszty i wydatki to 620 tyś. Reasumując jednostka jest na minusie 320 tyś. i w żaden sposób nie można mówić w takiej sytuacji, że dzięki Gosirowi uzyskano dodatkowe środki na drogi, a jedynie zmniejszono koszty funkcjonowania jednostki. Na koniec życzę Panu aby jednak kiedyś Gosir przynosił "zyski" by je przeznaczać na drogi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szanowny Panie „Realisto”, to, co Pan niby odkrył wyjaśniałem bardzo dokładnie w artykule: „DOCHODY, ILOŚĆ OSÓB, ZAKRES PRACY - CZYLI PODSUMOWANIE WAKACJI W GOSiRZE” – artykuł wstawiony na F24 31.08.2015 r.

  link: (skopiować i wkleić w pasek adresu):
  http://www.frysztak24.pl/2015/08/dochody-ilosc-osob-zakres-pracy-czyli.html

  Jest tam bardzo precyzyjnie zapisane i tu cytat: „Od września mamy kolejne rezerwacje, więc do końca roku z pewnością znacznie przekroczymy 300 000 zł, co będzie stanowić blisko 50% bieżących wydatków w ramach rocznego utrzymania GOSiRu”.
  A teraz napiszę jeszcze raz „środki nadpracowane przez GOSiR trafią na inwestycje. Mówiąc krótko udało nam się wypracować znacznie większe środki niż zakładał plan dochodów i właśnie ta część trafi między innymi na drogi. Bardzo dobrze, że wspomniał Pan o wydatkach Ośrodka gdyż jest to kolejna okazja wyjaśnienia, że całoroczna działalność Ośrodka łącznie z zatrudnieniem pracowników na umowy stałe jak i sezonowych – (razem ponad 20 osób ma pracę), utrzymywanie hotelu, terenów zielonych, kąpieliska i działalność sportowo-rekreacyjna kosztuje gminę - tak jak Pan napisał” trzysta dwadzieścia tysięcy złotych, co na trzydziesto dwu milionowy budżet jest naprawdę niewiele. Myślę, że jeśli będziemy mieć pełną bazę noclegową to zgodnie z Pana życzeniami będziemy wychodzić całkowicie na plus.

  W analizie musi Pan wziąć pod uwagę najważniejszą rzecz: Ośrodki takie jak nasz mają ważniejsze cele niż wynik finansowy. Więc mimo teko, że ogromnie cieszymy się z wypracowanych dochodów, to jednak mamy świadomość, że finanse w naszym przypadku są na drugim albo i nawet trzecim miejscu.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Marku jeszcze raz gratuluje dodatkowych przychodów.
  Moim komentarzem chciałem zwrócić Pana uwagę, by pisząc tak obszerne artykuły zamieszczać w nich wszystkie istotne informacje, by czytelnik miał pełen obraz sytuacji. Nie każdy czyta wszystkie artykuły na Frysztak24.pl co może czytając wybiórczo Pana artykuły prowadzić do uzyskania błędnych wniosków.
  Dlatego też proszę by również pisał Pan o wydatkach by był pełen obraz. Np. z tego co wiem to wydatki na inwestycje w GOSIR w roku 2015 w stosunku do planu zwiększono o ponad 120 tyś. zł (lub więcej). Tak że w konsekwencji zwiększenie przychodów nie pokrywa zwiększenia wydatków w roku 2015. (poniesione wydatki inwestycyjne zaprocentują zmniejszeniem różnicy w funkcjonowaniu Gosiru w latach następnych).
  Tak na marginesie budżet gminy to około 28,5 mln zł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie „Realisto” jakkolwiekby na to nie patrzeć to fakt jest jeden i w dodatku niezaprzeczalny – gdybyśmy nie nadpracowali środków, o których pisałem to tych inwestycji po prostu by nie było! Nie wiem, w czym Panu przeszkadza, to, że ze środków GOSiRu zostaną wykonane gminne inwestycje. Ja osobiście się cieszę! Co do 120 tyś. na inwestycję to tego oczywiście nie liczę właśnie z tego względu, że są to inwestycje -dokładnie takie same jak na drogi, oświetlenie, kanalizację, OSP, GOK, szkoły itp. GOSiR to też mienie komunalne, którego wartość wzrasta właśnie dzięki inwestycjom w dodatku ten nowoczesny budynek będzie służył następnym pokoleniom. I tak na koniec, aby jakoś REALNIE Panu wytłumaczyć - tak naprawdę wszystkie moje artykuły mają jedno przesłanie - próbuję tłumaczyć właśnie takim osobom jak PAN, że nie można na jednej szali kłaść utwardzania dróg z kulturą, sportem i naszą tożsamością, nie można jedną miarą mierzyć naszego dziedzictwa kulturowego i gminnych tradycji z asfaltem! Są w każdej gminie rzeczy, które są bezcenne - ponieważ jeśli nie będzie tradycji, kultury, sportu i tożsamości to i asfalt nie będzie potrzebny. I proszę mi wybaczyć ale nie jestem w stanie za każdym razem pisać od początku…, dlatego informacje rozkładają się na kilka mniejszych artykułów. Jeśli ktoś przeczyta ze zrozumieniem to dokładnie wie o czym pisze nie czytając nawet wcześniejszego artykułu. Wkrótce będzie kolejny – polecam zatem aby Pan też napisał swój felieton i przedstawił w nim swój punkt widzenia, tylko aby tym razem miał Pan odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 8. REALISTAFRYSZTACKI przecież każdy wiedział o czym mówi artykuł. Nie rozumiem czego pan nie rozumiał, wiadomym jest, że pieniądze z gosiru to te nadpracowane. Dla mnie to oczywista oczywistość. Jak dla mnie to wszystko było jasne i czytelne. Szuka pan dziury w całym, bo pewnie żal w d.... ściska. I tak na marginesie również uważam to 320 tyś o którym Pan pisał na funkcjonowanie osrodka na 28,5 milionowy budżet to też kropla w morzu. Ciekaw jestem który to radny pisze pod pseudonimem FRYSZTACKI REALISTA bo tak dokładnymi danymi nie dysponuje każdy, chyba że REALISTA pisze nieprawdę aby umniejszyć innym.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uzupełniając wypowiedź Panie "Realisto" chciałem przedstawić sedno działalności jednostek samorządowych. Pokazać ważny fakt związany z tym, że wszystkie pieniądze wypracowane przez jednostki wracają do budżetu, a te z kolei na gminne inwestycje. To są istotne fakty, o których raczej się nie mówi. Moim zdaniem - zaznaczam raz jeszcze moim zdaniem!!! z tego względu aby można było łatwiej manipulować ludźmi i łatwiej wyprzedawać mienie publiczne. Bo jak się ludziom wmówi, że jak to za ich podatki to sami chcą doprowadzić do likwidacji zapominając o tym, że to są miejsca pracy i Polski majątek. Nie chciałbym wchodzić w wielką politykę i filozofię ale uważam, że argumentami takimi jakie podał REALISTA doprowadzono do sprzedaży strategicznych branż działających na terenie naszego kraju. Właśnie podając nie do końca prawdziwe argumenty, że to się nie opłaca i że na to płacą tylko podatnicy. A prawda jest taka jak opisałem w artykule: to jest majątek gminny, a środki wypracowane przez GOSiR i pieniądze wydane z podatków w sektorze publicznym wracają do budżetu, a następnie do mieszkańców w postaci wielu inwestycji.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 10. Drodzy czytelnicy Frysztak24.pl swoimi postami chciałem jedynie zwrócić uwagę Pana Dyrektora GOSiR by w swoich artykułach zamieszczał wszystkie dane finansowe, tzn. jak są podawane przychody to należy podać wydatki/koszty, jak są podawane przekroczenia planu przychodów to należy też podać czy zostały przekroczony plan wydatków. Wtedy taki artykuł dostarcza obiektywnej wiedzy.
  Chciałbym zwrócić także uwagę na to, że podając różne dane nikt w tym temacie nie zarzucił mi kłamstwa, natomiast Pan Dyrektor przypisał mi wiele stwierdzeń, których nie napisałem. Np:
  - gdzie ja napisałem, że mam coś przeciwko kulturze, sportowi, dziedzictwu narodowemu,
  - jakie to argumenty podałem stawiające mnie w gronie zwolenników sprzedaży majątku narodowego,
  - jakie to podałem nie do końca prawdziwe argumenty w swoich postach.
  Jeszcze raz gratuluje dodatkowych przychodów i życzę by w przyszłości były dwa razy większe.

  OdpowiedzUsuń
 11. REALISTOFRYSZTACKI ale wszyscy wiedzą czego dotyczył artykuł. Wiadomym jest, że placówki gminne mają wydatki.Ale trzeba się cieszyć że zarabiają a przede wszystkim,że potrafią nadpracować założone cele. Chyba jesteś jedyny we Frysztaku, który nie wie o co chodzi i sam sobie uzasadnia to co dla wszystkich jest znane. I podtrzymuję stwierdzenie, że najprawdopodobniej jesteś prywaciarzem, który kupiłby gosir za bezcen, bo tak się sprzedaje mienie państwowe. I jeszcze raz przytoczę moją opinię, że jeden z panów chętnie by sprzedał w prywatne ręce bo tak wyglądała według mnie interpretacja działalności gminnych jednostek przed wyborami. Na szczęście do tego nie doszło. Niby to by miało być "Sprawiedliwe i Prawe".

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy wy naprawdę nie rozumiecie tego co pisze realista. Niby grzecznie ale cały ból polega na tym, że w powyższych komentarzach ktoś pochwalił wójta, że jednak pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto i gosir działa bardzo dobrze, a przed wyborami opozycja huczała wszędzie jaka to niby zła inwestycja. Więc teraz trzeba dalej próbować udowadniać, że jest źle, aby przypadkiem nie wyjść samemu na kłamcę.

  A ja zmienię temat o kolejnych planach, które dla mnie są absurdalne. Budowy sali gimnastycznej w Stępinie. Ostatno nowe stowarzyszenie a w zasadzie jego członek chwalił się wszędzie inwestycjom, które ma w planach Pan Starosta i jego ekipa obecnie nam panujących. Budowa sali w Stępinie, powiem szczerze mnie osobiście ręce opadły do kostek. Tą inwestycje to można w 100% nazwać wyrzucaniem pieniędzy w błoto i to dużych pieniędzy. Chyba chcecie już tą gminę rozłożyć na łopatki całkowicie. Zamiast inwestować w to co może przynieść dochody to inwestujecie w to co generuje ogromne wydatki. Już dziś założę się że Rada weźmie kolejny kredyt na wkład własny do inwestycji a za 4 lata zlikwiduje szkołę z powodu braku dzieci. Utrzymanie hali czyli ogrzewanie i oświetlenie kosztuje majątek, a kredyt będziemy spłacać pewnie przez kolejne długie lata a sala będzie niszczeć. Mam nadzieję, ze to się skończy tylko na gadaniu, bo jak nie to trzeba się zastanowić czy obecnie rządzący chcą rozwijać gminę tak jak mówili czy chcą doprowadzić do całkowitego upadku. Co z rynkiem we Frysztaku ?, Co z drogami ?, co z kanalizacją ? co z targowicą ? a jak już to halę trzeba budować we Frysztaku największa szkoła z największym potencjałem ? A wy w Stępinie????? W Stępinie to trzeba poprawić podstawowe warunki do nauki a nie salę gimnastyczną budować. Byłem tam w ubiegłym tygodniu, tam trzeba korytarze zmienić, kostkę w koło szkoły położyć, sale dydaktyczne odnowić, uzupełnić sprzęt do nauki aby dzieci mogły się uczyć i kiedyś dostać się do dobrego liceum czy technikum a nie sale gimnastyczną. Panie Starosto co się z Panem dzieje ???????

  OdpowiedzUsuń
 13. Apel to Pana Wójta niech pan weźmie sprawy w swoje ręce bo chyba panowie nie wiedzą co czynią. Wiele było krytyki jest i będzie pod Pana kierunkiem ale jest pan chyba najrozsądniejszą osobą w tej gminie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Do Ona z okolicy.
  Czyż przed wyborami w czasie spotkań z wyborcami Pań Wójt nie mówił, że w planach ma budowę sali m.in w Stępinie?

  OdpowiedzUsuń
 15. REALISTO Wójt był krytykowany za to że zrobił termo modernizację aby dzieciom było cieplej i były mniejsze koszty ogrzewania. Był krytykowany za oczyszczalnie, która też za niedługo będzie zarabiać, był krytykowany za to że kupił samochody do gminy które wożą dzieci aby było taniej, za GOSiR który teraz zarabia pieniądze. A Panowie z Rady będziecie sale w Stępinie budować na którą nas nie stać i w dodatku będzie to kolejny obiekt do utrzymania. Bez żartów pochwał oczekujecie ? Dlatego powstał wpis e wójt jest najrozsądniejszą osobą w gminie, że jak się przeanalizuje jego inwestycje to tak na prawdę praktycznie wszystkie służą obniżeniu kosztów utrzymania w gminie albo docelowo mają za zadania zarabiać pieniądze. A Panowie z Rady planują budować sale gimnastyczną w szkole która być może w niedługim czasie nie będzie istnieć.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad