Bądź bezpieczny! Policjanci z wizytą u przedszkolaków.

W środę (21.10.) przedszkolaki uczestniczyły w niecodziennej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa. Niecodziennej, gdyż przeprowadzonej przez Przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

Dzieci miały okazję utrwalić sobie wiedzę dotyczącą poruszania się po drodze, sposobu przewozu dzieci w samochodzie oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię – tę ostatnią umiejętność mogliśmy również sprawdzić w praktyce w pobliżu przedszkola. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z atrybutami policjanta i prawidłowym ich zastosowaniem, wyposażeniem wozu policyjnego oraz sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze przeprowadzili mini quiz sprawdzający wiedzę i umiejętności przedszkolaków – a nagroda była specjalna – dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwy policjant: z czapką na głowie, kamizelką odblaskową i „lizakiem” w ręku.

Spotkanie to było elementem realizacji tematów kompleksowych dotyczących bezpieczeństwa jak również stanowi jeden z punktów rocznego planu pracy przedszkola.
Serdecznie dziękujemy Przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie za przyjęcie zaproszenia do naszego przedszkola, ciekawą lekcję dotyczącą bezpieczeństwa oraz cierpliwość i zaangażowanie. Zapraszamy ponownie!