Nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy dla OSP Frysztak (FILM)

W poniedziałkowe popołudnie (19.10.) do Frysztaka dotarł nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwozu Renault Master z kontenerową zabudową pożarniczą i 165 konnym silnikiem o pojemności 2,3 litra. Jest to samochód wielozadaniowy ze szczególnym przeznaczeniem do ratownictwa drogowego. Samochód został przystosowany do strażackiej służby w Mielcu.

Zaraz po przyjeździe pod remizę, samochód został powitany szampanem przez druha Piotra Majewskiego, po czym wszyscy strażacy zaczęli oglądać nowy sprzęt, który dotarł do frysztackiej remizy. Strażacy są bardzo zadowoleni z zakupu, ponieważ to najnowocześniejszy lekki pojazd na terenie Gminy Frysztak.


Teraz strażacy wyposażą lekki samochód ratowniczo – gaśniczy w posiadany już wcześniej sprzęt do ratownictwa technicznego i medycznego, samochód zostanie zarejestrowany i ubezpieczony po czym zacznie służyć mieszkańcom gminy Frysztak. Oczywiście życzymy strażakom jak najmniej wyjazdów do interwencji.

Strażacy chcieli serdecznie podziękować Radzie Gminy Frysztak oraz Wójtowi gminy Frysztak za pomoc finansową w zakupie lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego, to najnowocześniejszy pojazd w służbie OSP na terenie gminy Frysztak.

Zakup samochodu zrealizowała Gmina Frysztak (87 200 zł) przy współudziale finansowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (50 000 zł) oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (25 000 zł).

Więcej zdjęć nowego wozu OSP Frysztak w naszej galerii – link – kliknij tu!