WYBORY 2015 - PiS deklasuje rywali w gminie Frysztak.

Doskonały wynik w wyborach parlamentarnych w gminie Frysztak zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Na PiS w naszej gminie głosowało prawie 60 procent wyborców, którzy zagłosowali w wyborach parlamentarnych.

Kolejny komitet wyborczy wynikiem trochę ponad 11%. w naszej gminie to Kukiz'15.

Pozostałe partie startujące do sejmu Rzeczpospolitej Polskiej nie przekroczyły 10% poparcia społecznego na terenie gminy Frysztak.


W wyborach do senatu również wygrana kandydata Prawa i Sprawiedliwości - Pana Zdzisława Pupy. Pan Zdzisław w tegorocznych wyborach do senatu zgromadził 2529 głosów od wyborców z gminy Frysztak - co dało poparcie na poziomie 67%.

Wśród kandydatów, którzy ubiegali się w tym roku o mandat poselski było 3 mieszkańców gminy Frysztak. Najlepszy wynik wśród tej trójki zdobył: Krystian Srebrny (Kukiz'15) 201 głosów, Krzysztof Niekowal (Korwin) 191 głosów oraz Edyta Wojnarowska (Nowoczesna) 19 głosów.

Więcej o wyborach parlamentarnych 2015 mogą Państwo zobaczyć na stronie http://parlament2015.pkw.gov.pl/

Wyniki poszczególnych partii, komitetów w gminie Frysztak rozbite na kandydatów - link - kliknij tu! (PDF)