WYBORY 2015 - PiS deklasuje rywali w gminie Frysztak.

Doskonały wynik w wyborach parlamentarnych w gminie Frysztak zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Na PiS w naszej gminie głosowało prawie 60 procent wyborców, którzy zagłosowali w wyborach parlamentarnych.

Kolejny komitet wyborczy wynikiem trochę ponad 11%. w naszej gminie to Kukiz'15.

Pozostałe partie startujące do sejmu Rzeczpospolitej Polskiej nie przekroczyły 10% poparcia społecznego na terenie gminy Frysztak.


W wyborach do senatu również wygrana kandydata Prawa i Sprawiedliwości - Pana Zdzisława Pupy. Pan Zdzisław w tegorocznych wyborach do senatu zgromadził 2529 głosów od wyborców z gminy Frysztak - co dało poparcie na poziomie 67%.

Wśród kandydatów, którzy ubiegali się w tym roku o mandat poselski było 3 mieszkańców gminy Frysztak. Najlepszy wynik wśród tej trójki zdobył: Krystian Srebrny (Kukiz'15) 201 głosów, Krzysztof Niekowal (Korwin) 191 głosów oraz Edyta Wojnarowska (Nowoczesna) 19 głosów.

Więcej o wyborach parlamentarnych 2015 mogą Państwo zobaczyć na stronie http://parlament2015.pkw.gov.pl/

Wyniki poszczególnych partii, komitetów w gminie Frysztak rozbite na kandydatów - link - kliknij tu! (PDF)

7 - ilość komentarzy :

 1. A ja powiem tak. Życzę partii PiS nawet 50% i więcej poparcia w skali kraju, choć jestem ich przeciwnikiem. Mam nadzieję, że mając całkowitą większość i mogąc samodzielnie sprawować władzę w kraju nie będą oni już mogli mówić, że chcieli dobrze, tylko ktoś im przeszkodził. A będzie tak, że czując na sobie spojrzenia wszystkich, będą starać się wywiązać z przedwyborczych obietnic, a jak to się skończy chyba się wszyscy domyślamy. Trzy następne kadencje inne rządy będą naprawiać to co PiS zepsuje. Najbardziej przykre w tym wszystkim jest to, że teraz nie liczy się jakość a ilość. Ilość obietnic, a w szczególności tych niemożliwych do zrealizowania. DZIĘKUJĘ WAM WYBORCY PIS-u.

  OdpowiedzUsuń
 2. A nie uważasz, że duża częśc głosująca przeciw PO po prostu czuje, że jest źle? Mówię o wszystkich - popierających pis, kukiza, korwina etc. Skoro tak spora częśc społeczeństwa wg własnej opinii sądzi, że żyje im się lepiej to chyba zmiana była konieczna, oby dobra.

  Nie wiem czy będzie lepiej, nie wiem czy spełnią obietnice, ale zmiana była konieczna, a teraz patrząc jakie osoby nie weszły do sejmu np. Pan Bury, można miec nadzieję...

  Będzie inaczej, to pewne. Zobaczymy.
  Mój typ był inny podczas głosowania, ale patrzę na to wszytko z nadzieją mimo wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, ja też byłem przeciw PO, ale mając na uwadze jak wyglądały rządy PiS 10 lat temu głosowałem za innymi opcjami, za powiewem świeżości, za czymś innym. Tu niestety wracamy do tego co było złe, a wszyscy pamiętamy jak było. Podsłuchy, osobiste porachunki itp. Każdy kto stanął po przeciwnej stroni barykady miał być zniszczony, sponiewierany, zdegradowany. Boję się tego, że to właśnie wróci. JK mówi, że nie będzie żadnych osobistych wycieczek. Jakoś tym słowom nie wierzę. Ten człowiek ma i zawsze miał ambicje, ale niestety w większości były chore. Obym się mylił.

   Usuń
 3. Ale to chyba tylko frysztacki oddział PIS nam się nie do końca udał ? bo wszyscy chcą dawać a nasi zabierają ?, wszędzie mówią o tym aby współpracować a nasi chyba szukają haków ?, wszędzie mówią że mają fachowców od prawa, a my mamy dobrych fachowców od gazu i taborów kolejowych ?.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Grzesiek Gorczyniak przypominam, że dzięki temu że zlikwidowano etat zastępcy wójta, obcięciu pensji dyrektorom wykończono hotel na Gosirze, zakupiono samochód dla straży, zwiększono fundusze sołeckie. Ponadto jeśli chodzi o haki to nie PIS szuka haków, lecz druga strona co widać było w przypadku ataków na przewodniczącego rady gminy. Co do fachowców w dziedzinie prawa, to radni nie muszą nimi być.Muszą nimi być urzędnicy w gminie, a u nas jest chyba nie najlepiej jak zwraca się do marszałka 1,6 mln. To tak obiektywnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej tego nie można ująć.
   Warto również dodać, że na kilku stanowiskach dyrektorskich/kierowniczych w jednostkach są osoby bez wykształcenia wyższego, a wymaga się od radnych tytułu profesora...

   Usuń
 5. Bardzo proszę, aby nie mieszać GOSiRu w politykę. Tak jak już raz pisałem startowałem w wyborach samorządowych do Rady Powiatu, ponieważ mam do tego pełne prawo i nie wyobrażam sobie, aby przez to ktokolwiek miał się na mnie mścić. To nie sejm, ani senat; -) Jako dyrektor staram się pracować jak najlepiej potrafię, Ośrodek nie jest moją własnością, a na co dzień od polityki uciekam jak najdalej. Swoje zdanie na temat tego jak zostałem potraktowany przedstawiłem na komisji Rady Gminy i nie widzę potrzeby roztrząsania tego na forum. Osobiście nie użalam się nad sobą tylko realizuję kolejne zadania. Przykładowo w listopadzie GOSiR będzie miał własną studnię – wszystkie procedury w tym zakresie zostały wszczęte. Zmieniamy część ogrodzenia i zarabiamy kolejne pieniądze na usługach hotelarskich. Wszystko po to, aby jednostka się rozwijała i pracowała właśnie dla mieszkańców. Więc proszę, aby GOSiR traktować, jako mienie gminne, które jest poza polityką. Do udziału w imprezach sportowych i korzystania z oferowanych usług zapraszam każdego niezależnie od swoich poglądów i stopnia sympatii do mojej osoby lub jej całkowitego braku…
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń