Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

HARCERZE ZE STĘPINY DLA "DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA"

W dniach 15 i 17 października 2015 r. harcerze z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie przeprowadzili z ramienia fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiórkę publiczną na terenie gminy Frysztak. Kwestowali na placu targowym, na rynku, pod centrami handlowymi we Frysztaku i LubliWzorowo wypełnili swoje misje, nie wstydzili się kwestować i w ten sposób wesprzeć uzdolnioną młodzież. Wśród nich znalazła się również tegoroczna stypendystka fundacji – uczennica kl. III gimnazjum. – Aleksandra Danek. Łatwiej jest wrzucić przysłowiową złotówkę do puszki, niż o tę złotówkę prosić. Dlatego jestem bardzo wdzięczna dyrektorom szkół i przedszkola oraz sekretarzowi Urzędu Gminy Frysztak, tj. pani Małgorzacie Sokołowskiej, pani Jolancie Dybaś, pani Annie Sztelidze, panu Krzysztofowi Niekowalowi oraz panu Tomaszowi Garncarskiemu za możliwość przeprowadzenia kwesty w ich placówkach i urzędzie, za mobilizację dzieci i młodzieży oraz pracowników, za ciepłe, serdeczne przyjęcie i społeczną solidarność. Słowa podziękowania kieruję także do kierowniczki Sklepu Spożywczego MPM w Lubli za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki pod supermarketem.
oraz w Urzędzie Gminy Frysztak, SP w Cieszynie, ZS w Lubli, ZS w Gogolowie, Przedszkolu Publicznym nr 1 we Frysztaku oraz ZS w Stępinie. Pieniądze zbierane były do 9 puszek kwestarskich. Trzy kwestujące sztaby harcerzy , w składzie: Kinga Danek, Aleksandra Ziobrowska, Patrycja Armata, Gabriela Czech, Lidia Salamon, Paulina Dziok, Anna Petka, Dominika Podlasek, Aleksandra Danek, spotkały się z życzliwością i ofiarnością ludzi, którzy dobrowolnie chcieli wesprzeć fundację. Łącznie udało się zebrać 1101,67 zł. Jako pełnomocnik ds. zbiórki muszę pochwalić uczniów z naszego zespołu szkół za duże zaangażowanie i chęć przeprowadzenia kwesty.

Przekonaliśmy się, że otaczają nas ludzie o wielkim sercu i dużej wrażliwości na potrzeby innych.Ogólnie kwesta przebiegła zgodnie z regulaminem zbiórki publicznej. Komisyjnie zostały otwarte puszki, przeliczone pieniądze, zrolowane i przekazane fundacji. Mamy nadzieję, że w następnym roku również włączymy się w dzieło budowy żywego pomnika Jana Pawła II i także przeprowadzimy kwestę.

                        Pełnomocnik ds. zbiórki publicznej
                                Anna Maraj

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad