Football freestylerzy z Cieszyny najlepsi w Polsce

20 grudnia 2015 odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle Football w Bytomiu. Freestyle football, czyli sztuka wykonywania trików piłką do nogi jest pomimo swojego młodego wieku bardzo rozwiniętym sportem, a Polacy reprezentują jeden z najwyższych poziomów na świecie. Mistrzostwa odbyły sie w 3 kategoriach:

- "battle" - główna konkurencja, wyłaniająca zwycięzce z bezpośrednich walk pomiędzy zawodnikami,
- "sick 3" - połączenie trzech możliwe najtrudniejszych trików w jedną kombinację (combo),
- "routine" - kilkuminutowy pokaz pod muzykę.


Konrad Dybaś z Cieszyny startował w kategorii "sick 3" w roli faworyta. W tym roku wygrywał już tę kategorię podczas Pucharu Polski w Żerkowie oraz CPZ Street Contest w Lublinie. Żadnemu z rywali nie udało się zrobić niespodzianki. Konrad wygrał i zdobył tytuł Mistrza Polski "sick 3".


W kategorii "battle" nie miał sobie równych Jaromir Poprawa, także z Cieszyny, który stanął na najwyższym stopniu podium i otrzymał tytuł Mistrza Polski Freestyle Football. W finale pokonał Daniela Mikołajka, mistrza Europy 2014. Podium uzupełnił Szymon Skalski, mistrz świata Red Bull Street Style 2013. Było to największe osiągnięcie 20-letniego zawodnika, zaraz po 4 miejscu podczas Focus on Freestyle 2015 w Bydgoszczy gdzie została zaproszona najlepsze szesnastka zawodników z Polski oraz 3 miejscu na Pucharze Polski 2014 w Skawinie.
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

2 - ilość komentarzy :