2015 roku przechodzi do historii – jaki był to rok?

2015 roku przechodzi do historii, do zakończenia zostało kilka godzin – jaki był to rok? Co ciekawego wydarzyło się w Gminie Frysztak? Poniżej prezentujemy - przypominamy - dla Państwa 12 najciekawszych wiadomości. Najchętniej czytane wiadomości w portalu Mieszkańców dla Mieszkańców Gminy Frysztak, Frysztak24.pl z podziałem na miesiące.

Styczeń - 11 osób poszkodowanych. Wypadek TIRa z Busem w Lubli.
Dziś po południu w Lubli doszło do wypadku. W wypadku uczestniczyli TIR z Autobusem. W wypadku poszkodowanych zostało 11 osób, które zostały przetransportowane do pobliskich szpitali. Na miejsce wypadku został również wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował najciężej poszkodowana osobę do szpitala. Cały artykuł - link, kliknij tu!

Luty - Czołowe zderzenie w Twierdzy.
Dziś (sobota 7.02.) o godzinie 17.00 w Twierdzy na drodze 988 doszło do wypadku drogowego. Z nieoficjalnych informacji kierowca seicento nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg zjeżdżając na przeciwległy pas drogowy zderzył się czołowo z nadjeżdżającym suzuki grand vitara. Cały artykuł - link, kliknij tu!

Marzec - PRZEZ PIACH DLA PAH
4 kwietnia, pochodząca z Cieszyny Natalia Salamon będzie realizować niezwykły wyczyn: rozpocznie bieg w najtrudniejszym maratonie świata - Maratonie Piasków na Saharze. Przez 7 dni niosąc cały dobytek, w tym żywność, w palącym słońcu Sahary chce przebiec 250 km. Zapłaciła za to sporo, wyrzeczeń poniosła niemało, a wszystko po to, by zrealizować swoje marzenie. Cały artykuł - link, kliknij tu!

Kwiecień - WP.pl, Newsweek, Polskie Radio - media o Natalii - już jutro rusza Maraton Piasków!
Wielkanocny weekend większość Polaków spędzi z rodziną, przyjaciółmi, na urlopie. Tymczasem Natalia Salamon rozpocznie najtrudniejsze sportowe wyzwanie swojego życia: bieg przez pustynny krajobraz Sahary z 10-kilogramowym plecakiem.  - Tak rozpoczyna się artykuł na największym polskim portalu informacyjnym – WIRTUALNA POLSKA. Cały artykuł - link, kliknij tu!

Maj - Wypadek we Frysztaku!
Dziś około godziny 15:00 w miejscowości Frysztak zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierowca seata widząc zatrzymującego się przed sobą peugeota chcąc uniknąć uderzenia w jego tył, odbił na przeciwny pas jezdni, gdzie zderzył się z volkswagenem. Kierujący seatem trafił do szpitala w Jaśle. Cały artykuł - link, kliknij tu!

Czerwiec - Pożar fermy drobiu w Gliniku Dolnym.
Wczoraj (5.06.2015r.) około godziny 23:00 w miejscowości Glinik Dolny wybuchł pożar fermy drobiu. Pożarem zajęty był blaszany budynek, w którym nagromadzone była słoma i siano oraz przylegający do budynku skład drzewa. Cały artykuł - link, kliknij tu!

Lipiec - GMINNE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE 2015
W dniu 5 lipca 2015 r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których udział wzięło 28 drużyn. Zawody odbyły się w 4 kategoriach: Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt do lat 16 (3 drużyny), Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców do lat 16 (3 drużyny), C – kobiety powyżej 16 lat (5 drużyn), A – mężczyźni powyżej 16 lat (17 drużyn). Cały artykuł, link - kliknij tu!


Sierpień - Niecodzienne znalezisko w lesie w Lubli
Pan Marek w czasie grzybobrania w lasach na terenie naszej gminy a dokładnie w Lubli (Sośnina) znalazł bardzo oryginalnego grzyba – grzyba tropikalnego, który pochodzi z Australii. Okratek australijski to grzyb, znalezisko Pana Marka – ciekawy i piękny okaz. Cały artykuł, link - kliknij tu!

Wrzesień - Czy radni mogą zarabiać na usługach mienia komunalnego?
Od pewnego czasu na forum Frysztak24.pl toczy się burzliwa dyskusja o Radnym, który wykonuje lub wykonywał prace dla jednostek podlegających Urzędowi Gminy Frysztak w czasie pełnienia funkcji radnego Gminy Frysztak. Cały artykuł, link - kliknij tu!

Październik - WP nie wygasi mandatu Radnemu Kwiatkowi.
Dziś (9.10.) dostaliśmy odpowiedź od Wojewody podkarpackiego, organu sprawującego nadzór nad Radą Gminy Frysztak. Cały artykuł, link - kliknij tu!

Listopad - Poszukiwania, reanimacja, poszkodowana w szpitalu.  
Dziś (7.11.) o godzinie 7:45 strażacy z OSP zostali zadysponowani do poszukiwań zaginionej osoby w miejscowości Gogołów. Po dojeździe na miejsce koncentracji oraz po podanych szczegółach dotyczących zaginionej strażacy przystąpili do poszukiwań. Cały artykuł, link - kliknij tu!

Grudzień - „FAMILIADA” w Boże Narodzenie dla SOSW Frysztak
Aktorzy z seriali „Barwy szczęścia” i „O mnie się nie martw” zagrali w „Familiadzie” dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku. Odcinek specjalny zostanie wyemitowany w Boże Narodzenie, 25.12.2015 o godz. 14:00 w TVP2. Cały artykuł, link - kliknij tu!
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

1 - ilość komentarzy :

  1. Mam kilka pytań chyba do rady gminy bo to oni mają większość i chyba do Pana Starosty bo mówi się że to jego pomysł?
    Czy wiecie Panowie, że wniosek o budowę sali to przysługuje na remont a nie na budowę nowej ? A w Stępinie będzie budowany nowy budynek. Czy to będzie jakiś przekręt ? bo nie wiem jak można postawić nową salę pisząc że to remont. Bardzo proszę o wyjaśnienie.
    Czy nie uważacie że taki remont jest potrzebny we Frysztaku ? Największą szkoła i z największą perspektywą i potrzebą i będzie to zrobione zgodnie z prawem ?.
    Jak chcecie przepchnąć projekt skoro traci się tak dużo na punktach za urodzenia i perspektywę funkcjonowania sali ?

    OdpowiedzUsuń