Sponsorzy znów zadbali o to, aby „KAŻDEMU DZIECKU było CIEPŁO W ZIMIE”.. Podsumowanie akcji charytatywnej.

Nie wiem jak należy dziękować i jakie działania podejmować, aby mieć poczucie, że się odwdzięczyłam…

Nieustannie dziękuję Panu Bogu za to, że dał mi tyle szczęścia, że pozwolił mi cieszyć się moimi dziećmi… wszystkimi….!

Piętnaście lat temu wychodząc z moją córeczką (która wielokrotnie tam była pacjentką) z Kliniki Chirurgii Dziecięcej w Krakowie- Prokocimiu, podjęłam pewne zobowiązanie. Wiele dobrego zawdzięczam osobom, które walczyły o zdrowie mojego dziecka. Do dzisiaj mam kontakt z lekarzem, który dokonał wydawało się rzeczy niemożliwej…i pomógł mojej córeczce wrócić do zdrowia.

Ja nie mam takich umiejętności, ale za to mogę w inny sposób spróbować pomóc dzieciom. Piszę o tym właściwie co rok i co rok tak samo przeżywam tę chwilę. Czuję się tak, jakbym składała sprawozdanie Panu Bogu z mojej wiele lat temu złożonej obietnicy.

Myślę, że wielu z Państwa ma taką potrzebę pomocy, dlatego z taką serdecznością i życzliwością podchodzicie do prowadzonej przeze mnie akcji charytatywnej , mającej na celu pomoc dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Niezmiernie podbudowuje mnie w moich działaniach postawa Państwa- Sponsorów. Jedni wręcz czekają na mnie, bo zawsze o tej porze się zjawiam, inni po cichu przysyłają pieniądze, nawet nie znając mnie osobiście; jeszcze inni słysząc o tej akcji, sami chcą dołączyć do naszej grupy i również mieć swój udział w tej pomocy. Wspierają mnie również matki innych dzieci. Otrzymałam od nich dwa listy, w których opisują podobne odczucia, które towarzyszyły im w walce o zdrowie swoich dzieci. Chcą się podzielić swoim szczęściem, tak, jak ja się z Państwem dzielę. Dzięki takim osobom ta akcja już tyle lat ma powodzenie. Rodzice dzieci uczęszczających do SP nr 1 we Frysztaku już się przyzwyczaili do tego, że Ci w trudnej sytuacji materialnej mogą liczyć w zimowej porze na wsparcie ( ciepłe ubranie dla dziecka- ucznia naszej szkoły, leki, pomagające wygrać z ciężką chorobą).

Przygotowując się do napisania tego artykułu, bardzo szczegółowo przeanalizowałam, kto ile razy wspomógł moją akcję oraz ile pieniędzy zebrałam od Państwa i ile paczek za nie utworzyłam. Pozwolę sobie na krótką statystykę, mającą na celu pokazanie jak Państwa zaangażowanie jest szczere i długotrwałe.

Z wielką przyjemnością stwierdzam, że od samego początku, czyli od piętnastu lat w akcji charytatywnej prowadzonej przeze mnie towarzyszą mi p. Drogoń Wacław i p. Anna Mokrzycka. Od 12 lat wspierają akcję p. Małgorzata Drozd (DELIKATESY CENTRUM), p. Marek Ziajor, pp. Alicja i Józef Godkowie, rok póżniej dołączył do nas p. Tomasz Mikuszewski.

W 2006 roku czyli od momentu objęcia funkcji proboszcza w parafii Frysztak, na stałe dołączył do nas ks. Proboszcz Bogusław Bogaczewicz. Wraz z nim dołączyli do naszej akcji p. Wacław Salamon i p. Jadwiga Morawicka- Ziajor

Nieco później, prowadzoną przeze mnie akcję pomocy dzieciom z biednych rodzin finansowo wspierać zaczęli: p. Wojciech Mikuszewski, p. Jan Wnęk, pp. Bogusława i Grzegorz Grelowie, pp. Roman i Joanna Capiga, pp. Jabłeccy Anna i Tadeusz oraz p. Zbigniew Dykas.

Kilkakrotnie wspierającymi akcję byli również: p.Tadeusz Góra, p. Elżbieta Żywar, p. Małgorzata Roś, pp. Grażyna i Janusz Kućmowie, p. Józefa i Zofia Mocek, p. Regina Matyka, p. Wojtowicz Antoni (WOJAN Strzyżów), p. Krystyna Lipka (kwiaciarnia Strzyżów), p. Adam Latoszek (JUBILATKA), pp. Paweł i Marta Lisakowie, pp. Leszek Jędrysik i Piotr Górka oraz pp. Władysława i Tadeusz Chmurowie, pp. Aneta i Mariusz Gajdowie (AN-MAR Strzyżów), p. Grela Bogusława, p. Józef Boroń i p. Magdalena Malikowska.


W sumie przez te lata udało mi się zebrać 36 730 zł z czego utworzyłam 507 paczek z ciepłymi ubraniami dla uczniów naszej szkoły, dwukrotnie sfinansowałam leki dla potrzebujących takiej pomocy, a pozostałą kwotę na bieżąco rozdzielam wśród tych, którym ta pomoc jest potrzebna.

Już 15 raz mam przyjemność składać gorące podziękowanie osobom, które od lat wspierają moje działania związane z organizacją akcji charytatywnej ph. KAŻDEMU DZIECKU CIEPŁO W ZIMIE. Bez tych osób, ich wsparcia, nie byłaby ona możliwa.

Dziękuję za zaufanie, jakim Państwo mnie obdarzyliście i wspieracie moje działania . Dziękuję za wszystkie skierowane pod adresem akcji miłe słowa, dziękuję za to, że spotkałam Was na swojej drodze.

Ponadto dziękuję dyrekcji oraz tym koleżankom i kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy angażowali się w realizację akcji charytatywnej KAŻDEMU DZIECKU CIEPŁO W ZIMIE.

Tegorocznymi sponsorami akcji charytatywnej KAŻDEMU DZIECKU CIEPŁO W ZIMIE byli: ks.proboszcz Bogusław Bogaczewicz, pp.Roman i Joanna Capiga, pp.Maria i Wacław Drogoń p.Małgorzata Drozd (DELIKATESY CENTRUM), pp.Alicja i Józef Godkowie, pp. Anna i Tadeusz Jabłeccy, p. Krystyna Lipka ( KWIACIARNIA STRZYŻÓW), p. Magdalena Malikowska, p.Tomasz Mikuszewski, p.Wojciech Mikuszewski, p. Anna Mokrzycka, p.Małgorzata Roś, p.Wacław Salamon, p. Jadwiga Morawicka- Ziajor, p. Marek Ziajor,

Z otrzymanych od Państwa pieniędzy utworzyłam 37 paczek, w których jak zwykle znalazły się zimowe okrycia dla uczniów z rodzin potrzebujących pomocy.

JESZCZE RAZ GORĄCO DZIĘKUJĘ ZA TO, ŻE JESTEŚCIE ZE MNĄ!

pedagog szkolny SP nr 1 we Frysztaku
Małgorzata Gliwska- Jędrysik

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz