FERIE ZE SPORTEM I KULTURĄ WSI TWIERDZA - INICJATYWA SPOŁECZNA


Uśmiechnięte buzie dzieci, prezenty, zabawy, konkursy, zajęcia fitness i dumni rodzice! Tak krótko można by określić realizację projektu przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Twierdza pod hasłem: „Ferie ze Sportem i Kulturą”. W dniu 25.02.2016 r. twierdzański Dom Ludowy tętnił życiem i radością dzieci. Organizatorzy dzięki środkom pozyskanym od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wsparciu sponsorów przygotowali dla dzieci wiele atrakcji i moc emocji. 
Duży wkład pracy w przygotowanie imprezy włożyli członkowie stowarzyszenia oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Twierdzy wraz z sołtysem Panem Tadeuszem Bobkiem.


Spotkanie rozpoczęło się od powitania uczestników przez prezesa stowarzyszenia Pana Lesława Mocka. Po części oficjalnej przyszedł czas na  atrakcje. Pierwszym punktem spotkania było szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez OSP Twierdza. Następnie Panie Ewa Armata i Monika Lewko przeprowadziły blok sportowo-rekreacyjny z konkursami i zajęciami Zumby Kids. 


Po sportowych emocjach przyszedł czas na poczęstunek. Na uczestników czekał pyszny obiad, a dla łakomczuchów dodatkowo gofry, ciastka, naleśniki, kanapki i sałatki. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały prezenty, a zwycięzcy konkursów dyplomy i medale. 


Ważnym elementem twierdzańskich spotkań jest wspólna inicjatywa, miła atmosfera, wsparcie rodziców oraz wzajemna pomoc i współpraca. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i bawili się wspólnie z nami. Podziękowania kierujemy także do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz do sponsorów, rodziców, członków stowarzyszenia i Pań z Koła Gospodyń Wiejskich.


Była to kolejna impreza, która pokazała potrzebę organizacji zajęć integrujących mieszkańców. Dom Ludowy w Twierdzy cały rok tętni życiem dzięki mieszkańcom i ludziom, którym zależy na kształtowaniu postaw społecznych dzieci,  lokalnej kulturze i międzysąsiedzkich relacjach. W imprezie udział wzięło 87 osób w tym 60 dzieciaków. 

Inicjatywę mieszkańców wspiera portal Frysztak24. 

Zarząd
SPiRW Twierdza 

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz