Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Konsultacje społeczne Policji we Frysztaku

Policjanci ze Strzyżowa prowadzili wczoraj konsultacje społeczne dotyczące tworzenia „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. W zorganizowanych spotkaniach na terenie gminy Frysztak i Niebylec udział wzięli Wójtowie Gmin, radni, sołtysi, przedstawiciele oświaty, kultury i mieszkańcy.

We wtorek (23.02.) policjanci ze strzyżowskiej komendy przeprowadzili kolejne konsultacje społeczne, które mają posłużyć budowie „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Strzyżowie mł. insp. Antoni Stojak spotkał się z Wójtem Gminy Frysztak, radnymi, sołtysami, a także z przedstawicielami samorządu i oświaty i kultury.

Na spotkaniu, policjanci zaprezentowali założenia tworzenia map zagrożeń, a także zjawisko przestępczości, występujące na terenie tej gminy. Uczestnicy spotkania zgłaszali funkcjonariuszom swoje spostrzeżenia i mówili, jakie działania policja może podjąć na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Te informacje, przekazane przez mieszkańców zostaną zapisane w tworzonej przez funkcjonariuszy mapie zagrożeń na terenie gminy Frysztak.

Prześlij komentarz

124 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Dzień dobry. Chciałbym poddać konsultacjom poniższy temat. Czy to prawda i czy tak można? Mianowicie mam pytanie dotyczącej dość głośniej sprawy wśród mieszkańców miejscowości Glinik Dolny? Czy w Gliniku Dolnym kupiono mercedesa do przewozu osób ? Bo widziano takie auto wyglądające jak szkolne z kierowcą wyglądającym jak szkolny wieczorami koło domu ludowego w Gliniku D.?

  Jeśli kupiono takie auto do G.D. to czemu My mieszkańcy o tym nie wiemy i gdzie to auto Pan radny-sołtys przetrzymuje?

  A jeśli to było auto szkolne to kto i w jaki sposób rozliczył pieniądze za paliwo oraz pracę kierowcy, który według mnie nie mógł jeździć służbowym autem po godzinach pracy ? Ponoć to auto powinno służyć tylko i wyłącznie do przewozu dzieci w godzinach nauki szkolnej!!!

  Czy aby wydaje się publiczne pieniądze przeznaczone na dzieci do organizacji wieczornych schadzek ?

  Auto widziano podczas spotkania najprawdopodobniej pana sołtysa-radnego z jakimiś ludźmi niebędącymi z Glinika Dolnego, nie wszystkich znam.

  Czy Pan Wójt wie o tym ? Uważam że kierowca, paliwo i auto mogło być wykorzystane niezgodnie ze swoim przeznaczeniem. Trzeba to sprawdzić. Światków jest dużo, mam nadzieję, że oprócz mnie odważą się zeznawać.

  Uważam, że nie jest dobrze dla naszych miejscowości, aby taka osoba jak radny-sołtys pełniła podwójną funkcję ponieważ obraz wioski nie jest obiektywny. Proszę zwrócić uwagę co się stało w Gliniku Średnim. Po oddzieleniu tych funkcji mieszkańcy otworzyli oczy i zobaczyli sposób pewnego rodzaju manipulacji.
  Mam nadzieję, że pan radny-sołtys będzie umiał logicznie to wytłumaczyć bo zaprzeczyć najprawdopodobnie się nie da.

  Dodam, że mocno wspieram PIS z wyjątkiem ludzi, którzy moim zdaniem są zbędną koniecznością niedoskonałego systemu i brakiem dostatecznej wiedzy mieszkańców podczas wyborów. Uważam, że powinno się umieć rozróżnić ludzi od etykietki bo do butelki po wytrawnym winie można wlać jabola i imitować prestiż, ale to i tak zawsze będzie tylko imitacja.


  Podpisano
  Gliniczanin nie tylko z zamiłowania

  OdpowiedzUsuń
 2. Również słyszałem o spotkaniach i o tym, że było tam wykorzystane auto szkolne. Wydaje mi się że urzędnicy powinni sprawdzić rozliczenie karty paliwa czy była rozpisana trasa na G. D. i w jakim celu, jeśli nie to wydaje mi się że konsekwencje powinien pewnie ponieść organizator spotkania, który wykorzystał auto i kierowca, który nie zgłosił przełożonemu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś tu musi być w tym bo kiedyś znajomy zadał mi pytanie czy słyszałem o spotkaniach na Gliniku Dolnym, że zjeżdża się tam dużo aut. Świeci światło, grzeje budynek i stało auto chyba szkolne. Pytał mi się co to za spotkania i jak jest to wszystko rozliczane. Może ktoś napisze co co za spotkania? Bo jeśli są tam ludzie spoza glinika dolnego to czy można tak ? Auto ponoć jest unijne więc nie bardzo może raczej jeździć w innym niż w celu swojego zakupu ? Ciekaw jestem czy kierowca rozpisał tą trasę i jestem się w stanie założyć o wszystko że nie ;-) ale narazie nie oskarżajmy, zobaczymy jak będzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drodzy Państwo
  Piszecie takie bzdury, że ciężko sobie to wyobrazić . Jestem właścicielem i kierowcą tego samochodu i zapewniam Was, że trasę rozpisałem tak jak należy, paliwo rozliczam z własnej kieszeni , jeżdżę i parkuję tam gdzie uznam za stosowne . Jeżeli podajecie do publicznej wiadomości niesprawdzone informacje to proponuję to najpierw zweryfikować , a nie rozpowszechniać plotek .Przykro mi ale bardzo ubolewam,ze Unia nie dołożyła się do zakupu tego pojazdu .
  Pozdrawiam
  Właściciel samochodu

  OdpowiedzUsuń
 5. I tak Pan słowa przepraszam tutaj nie usłyszy chociażby dowód rejestracyjny przedstawić, 10 świadków i zeznania pisemne sprzedawcy. Przecież łatwiej zrobić szum na forum (przepraszam - konsultacje :D) niż sprawdzić wpierw np. w UG lub zapytać po prostu radnego...

  Gdzie Ci "światkowie" (swoją drogą można się chyba podstaw ortografii nauczyć Panie Gliniczanin? ŚWIADEK!)?

  OdpowiedzUsuń
 6. Mieszkańcu Frysztaka niech pan nie kłamie bo nie jest Pan właścicielem samochodu gminnego ponieważ ono należy do gminy i nie można go tankować z własnej kieszenie i nie wolno nim jeździć gdzie się chce ani parkować tam gdzie się chce .

  Mówi się że auto zostało rozpoznane przeez wielu mieszkańców nie tylko z glinika ale też tych którzy akurat wtedy tamtędy przejeżdżali po tablicach rejestracyjnych a że zrobione zdjęcia są niepodważalnym dowodem. Widzało je conajmnie kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt osób i kierowcę również.

  Proszę Państwa prosze zobaczyć uczciwość klubu pis. Przecież tu nie chodzi o wielkie udowadnianie, pisanie pism czy tym podobnych rzeczy tylko o ludzką uczciwość. Jak nawet nie macie wstydu aby tak kłamać. Auto widziało kilkadziesiąt osób i wy sami wiecie o tym jako uczestnicy tych spotkań. Jak wam nie wstyd. Obrzydzenie mnie bierze na samą myśl.

  Rozumiem że kryjecie kierowcę bo pewnie zostałby zwolniony dyscyplinarnie, a pan radny pewnie też bo wykorzystywał mienie gminne. Z tym że są zdjęcia i ciekaw jestem co powiecie że zdjęcia podrobiono w photoshopie ?

  Zdjęcia trafią z listem otwartym do rady wójta i mieszkańców na sesję w marcu bo list trzeba odpowiednio przygotować oraz odpowiednia kopia do prasy.

  Jak wy Wójtowi i mieszkańcom jesteście w stanie popatrzeć w oczy ??????????

  OdpowiedzUsuń
 7. Panowie zachowujecie się jak Wałęsa wszyscy wiedzą jaka jest prawda a on domaga się przeprosin.

  Naprawdę zbyt dużo ludzi widziało auto szkolne. Są tacy którzy twierdzą że mają zdjęcia.

  Panie MIESZKAŃCU FRYSZTAKA nikt panu nie broni tankować swojego auta i parkować gdzie Pan chce ale z pewnością nie jest Pan właścicielem auta gminnego.

  Naprawdę to auto ma rejestrację i parkowało w miejscu widocznym dla wszystkich. Wiem, że strach przed odpowiedzialnością ale tak się nie robi. Zwłaszcza tak zacna partia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Panowie zachowujecie się jak Wałęsa wszyscy wiedzą jaka jest prawda a on domaga się przeprosin.

  Naprawdę zbyt dużo ludzi widziało auto szkolne. Są tacy którzy twierdzą że mają zdjęcia.

  Panie MIESZKAŃCU FRYSZTAKA nikt panu nie broni tankować swojego auta i parkować gdzie Pan chce ale z pewnością nie jest Pan właścicielem auta gminnego.

  Naprawdę to auto ma rejestrację i parkowało w miejscu widocznym dla wszystkich. Wiem, że strach przed odpowiedzialnością ale tak się nie robi. Zwłaszcza tak zacna partia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bus przywiózł radnych z PiSu na tajne spotkanie które odbywają się w G.Dolnym,mam nadzieję że mieszkańcy z Dolnego otworzą oczy i skończy się ten cyrk przy następnych wyborach do rady gminy

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak i tam razem rozważali jak opanowac świat :D W busie i poza nim oczywiście...

  Proponuje zaapelowac do f24.pl. Portal tak "bezstronny", że w Waszym imieniu napisze do Marszałka, Papieża i może nawet Komisji UE co by w związku z dotacją przybyli tu z kontrolą...

  OdpowiedzUsuń
 11. Atwork1919 Skoro publikowane jest twoje zdanie i moje a są zupełnie odmienne to znaczy że na f24 może się wypowiadać każdy a to jest obiektywizm właśnie.
  Mieszkańcy nie maja gdzie napisać co ich boli więc piszą tu i dobrze.

  Ale musisz zrozumieć że tu chodzi o coś zupełnie innego. Szukacie kozła ofiarnego w postaci nieobiektywnego portalu aby odwrócić temat od założonego.

  Niestety ale większość mieszkańców uważa, że ludzie stojący na najwyższym podium rady powinni być mądrzy, wykształceni i mieć wiedzę.

  Wiesz co mówią o naszych w Wiśniowej, Strzyżowie, Wojaszówce itp. ? Się zapytaj to zrozumiesz skąd te wpisy.

  Panie MARMCIEK11 czy nie uważasz że to nie PIS tylko ludzie w masce PISu, którzy przyjeli te postać aby mieć większe szanse dostania się do rady?

  Panie ATWORK dobrze że wspomniałeś o Marszałku, gmina Frysztak ma dopłacić do oświetlenia, chodników i asfaltu na drodze wojewódzkiej tak nasi załatwili tylko że chyba nas załatwili a mieli pieniądze.

  Były obiecanki znajomości a tak jeszcze nie było nigdy aby gminy dokładały w takiej skali do województwa.

  A czt to nie jest tak że Marszałek wie że ma swoich ludzi w samorządzie i wie że mu przegłosują ?

  A rada co weźmie kolejny kredyt ????????????? Kto go będzie spłacał ? Marszałek ? Panie ATWORK będą go splacać między innymi moje i twoje dzieci!

  Ale faktycznie hasło czas na zmiany się sprawdziło tylko tyle że oczekiwaliśmy lepszych zmian a nie jednostajnego pogrążania gminy.

  Uważam że Inwestycje w łatanie dziur drogowych , inwestycje w marszałka i starostę nie stworzą nam przyszłości ale mogą nas pogrzebać ?

  Osobiście oczekuję na czele rady ludzi kompetentnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak...
  Myślę, że czas aby Pan wziął sprawy w swoje strudzone ręcę. Może czas założyc frysztacki KOD? Zbierzcie drodzy zmartwieni obywatele kwiat młodzieży 55+ z gminy i ruszajcie na protesty pod UG!

  Tak to ten moment! Gorąco kibicuje Waszej walce o demokrację! W Was nadzieja!

  OdpowiedzUsuń
 13. Panie ATWORK apropo zgłoszenia do kontroli. To mysli Pan że oczyszczalnia była przypadkowo kontrolowana w takiej skali i przez to zatrzymano gminne pieniądze ?????

  Jak Pan myśli komu opłacało się zgłosić do kontroli oczyszczalnie aby pokazać nieudolność ????

  Tylko tyle że ten ktoś mógł nie pomyśleć że pieniądze zabierają nam mieszkańcom ?

  Z resztą pieniądze po kontroli zatrzymał marszałek teraz jeszcze chce aby dopłacać do asfaltu chodników i oświetlenia. Znajomości po ch...

  Wie Pan co zapewniam że nikt nie będzie zgłaszał do kontroli sposobu wykorzystania gminnego samochodu bo inteligentni ludzie wiedzą że na takim czymś stracą tylko i wyłącznie mieszkańcy.

  Uważam, że nie ma co tego pokazywać światu bo to tylko dla naszej krzywdy tylko niech się wstydzą ci którzy to auto wykorzystywali niezgodnie z jego przeznaczeniem

  OdpowiedzUsuń
 14. ATWORK nie myślisz że to nie chodzi o wszystkich 55+ tylko o tych którzy mając tyle lat myslą jak 5 latki i zatrzymali się z myśleniem i rowojem technologicznym w latach 60 tych ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam propozycję.Jeżeli macie państwo zdjęcia ,lub numer rejestracyjny to udostępnijcie to oraz podajcie termin kiedy ten fakt nastąpił, bo być może mówimy o różnych faktach.

  OdpowiedzUsuń
 16. MIESZKAŃCU ta przecież nawet dzieci z zerówki rozpoznają szkolnego mercedesa z zapiętym z tyłu bagażnikiem. Nie strugaj "wariata" z siebie i innych. Chyba nie liczysz że ludzie na forum będą zamieszczać nr rejestracyjne samochodu.
  Kierowcę z Gminy i jednocześnie członka klubu też wszyscy znają więc bez żartów. Z tego co się mówi to dat jest więcej niż jedna i rozpoczynają się od czasu wyborów.

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam
  To jest tylko czubek gory lodowej, to sie dzieje w urzedach w calej polsce .
  Ludzie oplacani z naszych podatkow niestety bardzo czesto w godzinach pracy robia sobie zakupy chodza, do fryzjera itp . Jaskrawym przykladem takiego nagannego zachowania jest Pani Kierownik Opieki spolecznej we Frysztaku .Poprostu z urzedu czuja sie bezkarnie , bo w naszym pieknym kraju urzednik za nic nie odpowiada .To naprawde powinno sie skonczyc i ktos powinien tego dopilnowac aby przestali udawac ze pracuja a jesli sie im to nie podoba to droga wolna, bezrobotni czekaja na ich etaty i w wielu wypadkach maja lepsze kwalifikacje .Ciekawe ilu kandydatow w wyborach ubiegalo by sie o mandat radnego gdyby radni nie dostawali ani grosza za pelnienie tej funkcji? Jestem pewny ze musielibysmy robic lapanke jak za okupacji .Niestety sporo mamy na utrzymaniu cwaniakow a oni z cynizmem wykorzystuja nieudolnosc calego systemu .Wstyd panie i panowie, ludzie to widza i nie dziwi mnie ze o tym pisza .

  OdpowiedzUsuń
 18. Drodzy państwo radni sa radnymi podczas sesji, oficjalnych komisji i zebrań wiejskich poza tym nie wiem czy mogą sobie od tak robić jakieś spotkania wyglądające na towarzyskie ?

  Ale gdyby wziąć pod uwagę faktycznie do tego wykorzystywanie gminnego auta,kierowcę, który ma normowany czas pracy (co innego gdyby był no nie wiem dyrektorem czy kierownikiem albo byłby po godzinach pracy jeźdząc swoim a nie służbowym autem) wykorzystanie budynku za ogrzewanie którego i prąd musi zapłacić gmina (tak jakby nie można było się spotkać w domu prywatnym skoro to prywatne zebrania a jeśli publiczne to w sali obrad UG), dopłatę do dróg wojewódzkich, chodników przy drogach wojewódzkich i oświetlenia, sla gimnastyczna w szkole której nie ma perspektyw, brak strategii rozwoju gminy i na końcu plnowany kredyt i sztuczne dochody to wyszło by coś w rodzaju utopii gminy.

  OdpowiedzUsuń
 19. Musze to uprościć
  Wykorzystanie wiejskiego budynku wraz z grzaniem i prądem
  Gminnego auta
  Gminnego kierowcy
  Dopłata do oświetlenia dróg wojewódzkich
  dopłata do Chodników dróg wojewódzkich
  Planowanie kolejnego kredytu ciekaw jestem kto będzie winny rada z pewnością umyje ręce
  Sztuczne dochody za które odpowiedzą inni

  A teraz odniosę się do innych wpisów
  Brak działań dotyczących rozwoju gminy, pracy a przede wszystkim dochodów
  To gdzie my żyjemy ????????? co na obiecano przed wyborami ??????? gdzie te strefy ekonomiczne, gdzie wjazdy na autostradę?

  OdpowiedzUsuń
 20. No to ja dołożę swoje 3 grosze.
  1. Kredyt i zadłużenie gminy-za rok 2015 (czyli za rządów PiS) zadłużenie gminy spadło o ponad 600 tys w stosunku do roku 2014. Według budżetu na rok 2016 zadłużenie ma być mniejsze o ponad 300 tyś w stosunku do roku 2015.
  2. Wykorzystanie wiejskiego budynku do spotkań radnych-a czym jest spotkanie grupy radnych SiG i paru innych osób w budynku gminy po godzinach pracy np. między turami wyborów na wójta.
  3.Dopłata do chodników i oświetlenia-jak to robi PiS to źle, ale jak to robią SiG to dobrze. Przewrotność Kalego. Przykłady: dofinansowanie drogi Frysztak- Gogolów, chodniki na Twierdzy i Pułankach. Tam poszły miliony. I bardzo dobrze były to wykorzystane pieniądze.
  4. Sztuczne dochody - jak były za poprzedniej rady to nie przeszkadzało.
  5. Brak działań dotyczących rozwoju gminy - proszę sobie zaglądnąć do budżetu na rok 2016 i porównać do poprzednich. Ja tu widzę dużo większe nakłady na infrastrukturę i rozwój niż za poprzedniej rady.
  6. Donoszenie na własną gminę do Marszałka w sprawie oczyszczalni- jest to pomówienie nie poparte żadnymi dowodami. To stronnictwo SiG ma cechy donosicielstwa co miało miejsce w ubiegłym roku, kiedy to doniesiono do wojewody na przewodniczącego gminy w sprawie niby korzystania z mienia gminnego.
  7. Sprawa zwrotu kasy do Marszałka za oczyszczalnie - było to spowodowane błędem urzędnika gminnego, który niewłaściwie podajże zamieścił ogłoszenie o przetargu.
  8. Brak wykształcenia przewodniczącego gminy do sprawowania tejże funkcji - a jakie ma wykształcenie dyrektor ZGK, dyrektor Biblioteki Publicznej
  9. Zatrudnianie rodziny radnych u Marszałka - może ta osoba ma odpowiednie kompetencje. Tym tropem można powiedzieć, że szwagier wójta jest dyrektorem szkoły, jeden radny SiG ma zatrudnienie w jednostce gminnej z dość dobrym wynagrodzeniem, drugi radny zatrudniony w GS korzystał w latach ubiegłych z ulg podatkowych dla firmy itp.

  OdpowiedzUsuń
 21. "wykorzystanie gminnego kierowcy"

  To już oficjalnie kierowca zgłosił, że został wykorzystany czy to przypuszczenie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. To ja dołożę swoje 3 grosze:
  1. Zadłużenie gminy - według dokumentów za rządów PiS w roku 2015 zadłużenie gminy zmniejszyło się o ponad 600 tys w stosunku do roku 2014r. Budżet na rok 2016 zakłada zmniejszenie zadłużenia o ponad 300 tyś.
  2.Wykorzystanie wiejskiego budynku - jeżeli pan Wójt może w urzędzie gminy robić takie spotkania z swoimi współpracownikami po godzinach pracy, to przewodniczący chyba też może robić takie spotkania w budynku wiejskim.
  3.Dopłata do chodników przy drogach wojewódzkich i oświetlenia przy drogach powiatowych - jak to robi PiS to źle, a jak to robi GiS to dobrze. Mentalność Kalego. Na takich samych zasadach były robione chodniki w Pułankach i Twierdzy i droga Frysztak-Gogołów. Osobiście uważam, że wydane wcześniej i teraz środki na ten cel będą jednymi z lepszych inwestycji.
  4. Niby donoszenie do Marszałka na oczyszczalnie ścieków - są to bzdury wyssane z palca. Takie skłonności ma raczej zaplecze GiS, co było widoczne w tamtym roku w spawie donosu na przewodniczącego do Wojewody.
  5. Sztuczne dochody- a czy ich nie było za poprzedniej rady?
  6. Wykształcenie Pana K. do sprawowania funkcji przewodniczącego - prawo nie wymaga by przewodniczący rady gminy miał wyższe wykształcenie. Ma średnie takie zresztą jak dyrektor GZK i Biblioteki Gminnej.
  7. Zatrudnienie w Urzędzie Marszałkowskim paru osób z Naszej gminy - może one mają kompetencje do takiej pracy. Tak samo można by było powiedzieć o zatrudnieniu szwagra pana Wójta, radnego w jednostce gminnej z dość dobrym wynagrodzeniem, czy innego radnego, który pracuje w firmie świadczącej usługi dla gminy.
  8.Brak działań dotyczących rozwoju gminy- proszę zajrzeć do budżetu na rok 2016 i sprawdzić ile środków zostało przeznaczonych na rozwój infrastruktury gminnej.

  OdpowiedzUsuń
 23. Stawia Pan jedno spotkanie SIG kontra jakieś 50 spotkań PIS ;-) ??????? koszty nieprawdopodobnie nierównomierne i niesprawiedliwe. No i ten samochód budzący tyle wątpliwości i nerwów, który nie powinien być wykorzystywany. Panie ATWORK Pan się zapyta mieszkańców Glinika Dolnego to Panu powiedzą czy oficjalnie czy nie.

  I proszę nie nazywać ich PISem bo moim zdaniem to są przypadkowi ludzie którzy wystartowali z tego komitetu aby dostać się do rady. Nawet większość z nich mówi sama o sobie że oni nie są PIS, zapytajcie ich !!!!!


  Sprawa druga i najważniejsza proszę nie porównywać do lat poprzednich bo to obecna władza radnych obiecała nam zmiany na lepsze doprowadzając do przejęcia rady więc tłumaczenie się co było przedtem w celu wytłumaczenia własnej nieudolności jest co najmniej śmieszne aby nie nazwać głupie.


  A co do zadłużenia to powiem tak teraz wreszcie wyszło, że gdyby nie Wójt , który był tak krytykowany to mielibyśmy kłopoty i to poważne. Dobrze, ze człowiek ma doświadczenie i zna się na rzeczy. Na całe szczęście udało mu się wiele rzeczy wyprostować w autopoprawkach co prawda woził sobie „strupa na siebie” ale przynajmniej jest jakaś szansa zamknięcia budżetu i trzymania w ryzach kredytu wraz z bieżącą działalnością samorządu. Z pewnością nie wszystko uda mu się zrobić bo w wielu sprawach zostanie przegłosowany ale przynajmniej potrafi sobie poradzić z trudnymi sprawami, które trzeba wyprostować.
  Bo przecież rada bez wiedzy Wójta, Sekretarza i Skarbnika pracowałaby mniej więcej jak dzieci we mgle i wszyscy doskonale o tym wiedzą. I nie tłumaczcie że jest inaczej. Chodzi tylko oto aby uchwałami przegłosowywanymi przez obecną większość nie niszczyć tego co już zbudowano przez poprzednie lata. Gwarantuję, że nigdy nie dopłacano do asfaltu na drodze wojewódzkiej drogi Panie. A kredyty brano jako wkład własny na naprawdę ważne i kosztowne. A teraz się bierze na łatanie dziur! Tak jak napisałem widzicie Państwo sami tak krytykowany wójt musi prostować wiele rzeczy nadstawiając karku za nieodpowiedzialność niektórych osób.

  Panie Fakty Zapomniał Pan napisać o jeszcze jednym radnym co przez x lat dorabiał na przeglądach gazowych i naprawach w jednostkach gminnych

  OdpowiedzUsuń
 24. Drogi panie unknown czy ja napisałem gdzieś o dopłacie do dróg wojewódzkich?

  Zaciągany w roku 2016 kredyt jest chyba na spłatę wcześniej zaciągniętych i nie powoduję on zwiększenia zadłużenia gminy.

  Proszę o przynajmniej jeden przykład gdy obecna Rada Gminy nie uchwaliła projektu uchwały przygotowanego przez Pana Wójta bo jestem ciekaw czy miał taki fakt miejsce.
  Co do radnego który dokonywał przeglądy i naprawy nie jest to niezgodne z prawem co stwierdził jeszcze wojewoda z namaszczenia PO. O ile wiem ten radny już zrezygnował z takich usług ze względu na nagonkę na jego osobę. Skutkiem tego jest to, że przegląd teraz nie kosztuje gminy 200 zł, ale 400 zł.

  A spotkań w urzędzie gminy było dużo więcej.

  OdpowiedzUsuń
 25. Pan Fakty nie rozumie podstawowych rzeczy dlaczego ludzie tu piszą:

  Jakie rządy PIS większość tych ludzi twierdzi wręcz publicznie że do PISu nie należy R O Z U M i E S Z

  Nowa rada obiecała zmiany krytykując poprzednią radę chociażby za to że zatrudniają sitwę jak to paskudnie nazywali. Opowiadali o tym w każdym domu przed wyborami teraz ludzie wytykają to dlatego że krytykując wójta przed wyborami teraz robią jeszcze gorzej całe rodziny partyjne się zatrudnia bo może mają kompetencje, a może nie mają ? R O Z U M i E S Z

  Gdyby radni robili spotkania w urzędzie gminy nikt by słowa nie powiedział, a tak to są jakieś spotkania wieczorne kilka razy w każdym miesiącu i nikt nie wie co tam się dzieje urząd gminy jest ogrzewany cały czas a tu trzeba palić w nocy i wcześnie rano R O Z U M i E S Z

  Zgadzam się że na takich samych zasadach robiono chodniki w twierdzy czy Pułankach ale obecna rada obiecała nam że to się zmieni i nie trzeba będzie dokładać do dróg wojewódzkich bo mają znajomości więc jeśli jest tak samo to skąd hasło czas na zmiany R O Z U M i E S Z


  A teraz jeszcze trzeba dołożyć do asfaltu, a tego nie było nigdy R O Z U M i E S Z


  Rozwój gminy i tworzenie jej perspektywy to nie koszenie rowów i łatanie dziur drogowych R O Z U M i E S Z

  Tłumaczysz Pana K że pracuje zgodnie z prawem a oskarża pan pozostałych dwóch radnych którzy również pracują zgodnie z R O Z U M i E S Z

  Obiecaliście zmiany więc nie tłumaczcie się tym co było dawniej bo to były inne czasy i większe wydatki, gdyby porównać zrobione inwestycje takie jak oczyszczalnia, Rozbudowa GOSiR i obiektów Sportowych, Zjeżdzalnie, Modernizacja GOKU, Zakup 3 samochodów + auta i wyposażenie strażackie, termomodernizacja szkół, most w kobylu do którego gmina się dołożyła i te chodniki w twierdzy czy Pułankach i wiele innych w porównaniu do obecnego łatania dziur to nawet byś tych faktów swoich nie próbował pisać R O Z U M i E S Z

  Ale my ciągle czekamy na obiecane zmiany że nie będziemy wreszcie dokładać do oświetlenia, chodników i dróg wojewódzkich ani powiatowych, że nie będziemy brać więcej kredytów, że będzie wjazd na autostradę, że w Strzyżowie przeszczepią komórki macierzyste a tam nawet nie ma oddziału dla dzieci i ZOZ na skraju bankructwa! Gdzie te strefy ekonomiczne obiecana praca dla ludzi ? ROZUMIESZ FLUSTRACJĘ LUDZI jak tak to nie pisz co było dawniej tylko co jest! ROZUMIESZ

  Z tego co się orientowałem to teraz niektóre jednostki mają przegląd instalacji gazowej darmowy w ramach innych przeglądów. Mam na to dowody od dyrektorów zapytajcie ich. Tylko nie wiem dlaczego o tym nie mówią pewnie z tego powodu że podlegają pod radę i się boją. R O Z U M I E S Z

  OdpowiedzUsuń
 26. Panie Zerotoler jednego nie rozumiem. Jak można obarczać PiS za za brak inwestorów, inwestycji jeżeli mieszkańcy gminy na wójta nie wybrali Pana S. Jak by go wybrali to ok. Wójtem został Pan Ziarnik bo taka była wola mieszkańców i to on jako władza wykonawcza ma szukać inwestorów, pozyskiwać pieniądze itp. Czy to robi dobrze ocenimy już za 3 lata. Rada nie ma żadnej prawnej możliwości pozyskania środków finansowych, prowadzenia inwestycji ponieważ jest ciałem uchwałodawczym a nie wykonawczym. Myli pan pojęcia.

  Nie rozumiem także stwierdzenia, że teraz trzeba jeszcze dokładać się do asfaltu. Nie wiem o co chodzi?

  Proszę także przytoczyć gdzie radni PiS mówili przed wyborami że teraz nie będzie się dokładać do chodników itp.

  Jeżeli chodzi o flustrację ludzi to chyba jest mniejsza niż kiedyś, ponieważ obniżono podatki w gminie, będzie 500 zł na dziecko (lub jak kto woli na drugie i kolejne), będzie szereg inwestycji w drogi, chodniki które daj boże spowodują, że już nikt w gminie nie zginie.

  Co do spotkań radnych to chyba są po to by ustalali jakieś stanowisko. Pewnie spotykają się po pracy w godzinach wieczornych kiedy już UG jest zamknięty. No bo przecież nie można wymagać by jakiś pracownik UG z tego tytułu zostawał po pracy i miał nadgodziny. Jak to rozliczyć.

  OdpowiedzUsuń
 27. Panie Fakty uważam że całe szczęście że Pan S nie został Wójtem bo byłoby to co ze strzyżowskim ZOZem.
  ZOZ spotkało gigantyczne zadłużenie i likwidacja działów pediatrycznych. Poza tym z tego co wiem to nawet jego własna partia odsunęła go od obowiązków. Gdyby był taki cenny na jakiego się kreował to by go trzymano za wszelką cenę a tak to czy nie zrobiono zrobiono wszystko aby się pozbyć?. Przecież w radzie powiatu też PiS ma większość a jednak pan S został odsunięty. A Zbawcy dobrego menadżera się nie odsuwa.

  Co do wójta Ziarnika to jest zasadnicza sprawa gdyby miał swoją radę większościową to można by go było rozliczać a tak to trzeba cenić że robi co może aby utrzymać samorząd przy funkcjonowaniu.

  Powiem tak most Frysztak Pułanki był robiony z pieniędzy załatwionych przez wójta tak samo było z mostami chociażby w Gliniku dolnym tylko Pan k na zebraniach przypisał to sobie ale to jest kłamstwo. I takich przykładów można by mnożyć. Więc o ocene Pana Ziarnika bym się nie martwił.

  Natomiast martwią mnie inne sprawy. Zapytajcie się inwestorów co myślą o przewodniczącym rady i zastępcy ?

  Jeśli chodzi o to czy ktoś mieszkańców zginie w wypadku czy nie to o tym decyduje tylko Pan Bóg.

  Ja jestem za chodnikiem ale na drodze wojewódzkiej powinno go sfinansować województwo. Przez takie działania nie stać nas na gminną działalność i musimy brać kredyty. Proszę się teraz nie wycofywać z obietnic i nie ostawać amnezji że nie mówiliście o znajomościach.

  Co do Urzędu Gminy to zarządza nim Wójt i on ma nienormowany czas pracy więc o rozliczenie czasu pracy nie ma się co martwić ;-)

  I tak na koniec jeszcze Powiedzcie że 500 zł na dziecko dał Kw..ek z Ko…skim ha ha ha ha

  Za trzy lata to ocenimy radnych z ich obietnic i tych uzdrawiających uchwał dla gminy.

  OdpowiedzUsuń
 28. Panie Zerotoler za trzy lata będzie ocena i radnych i wójta.
  Po drugie prosiłem już by podał pan przykład projektu uchwały wójta, która została odrzucona przez radę. Jak nie ma takiej uchwały to ta rada nie taka zła.
  Pan S. nie jest wójtem i nie należy rozliczać go z składanych obietnic bo nie ma jak ich spełnić.
  Jeżeli jakaś inwestycja się udała to jest to zarówno sukces wójta i rady, bo oba organy muszą ze sobą współpracować by osiągnąć jakiś cel.
  Ponadto nie podał Pan o co chodzi z tymi środkami na asfaltowanie.

  Na koniec jeszcze raz napiszę dużymi literami ZA KADENCJI OBECNEJ RADY ZADŁUŻENIE SPADŁO W STOSUNKU DO POPRZEDNIEJ RADY O 600 TYŚ. A NA ROK 2016 PLANOWANE JEST OBNIŻENIE ZADŁUŻENIA O 300 TYS.
  Panie Zerotoler proszę czytać i sprawdzać ze zrozumieniem. Zacytuje "Rozumiesz"

  OdpowiedzUsuń
 29. Tak jak Pan sam Pisał władzą wykonawczą jest Wójt więc niech Pan nie przypisuje tych sukcesów radzie.
  Radni mówili że przyszło pismo do UG że trzeba dołożyć do asfaltu na drodze wojewódzkiej jeśli chcemy aby była robiona.

  Ale tak się zastanawiam skąd wziął się Pan Sarna. Bez obrazy ale wiemy tylko tyle, że był w seminarium, którego nie skończył i to że od lat zaangażowany jest w działalność partyjną w zależności kto rządzi. Pamiętam słowa które brzmiały coś w stylu że jeśli gmina Frysztak nie zostanie przeniesiona do Jasła to jego noga więcej tu nie stanie. Potem jednak pokochał powiat strzyżowski i miał tam ciepłą posadkę zarabiając w samym roku 2014 89 000 zł oświadczenie majątkowe skopiować link: http://www.strzyzowski.pl/bip/atach/4/1425/6298/sarna-2014pk.pdf
  Przed każdymi wyborami jest kreowany na osobę zaangażowaną w gminną działalność, ale gdyby zapytać co zrobił do tej pory dla gminy to nikt ni potrafi podać ani jednego przykładu, nigdzie i w niczym nie występuje nie licząc okresu przedwyborczego. Myślę że przegrywając trzy razy da sobie wreszcie spokój dla swojego i naszego spokoju.
  Bez obrazy ale tak naprawdę nie można robić i udowadniać że czarne jest białe a białe jest czarne.

  OdpowiedzUsuń
 30. No cóż uważam że tylko i wyłącznie zmiany międzypokoleniowe są w stanie zażegnać kryzys.

  Wydaje mi się że obecni radni przed wyborami tak bardzo oczerniali siebie na wzajem, że nie ma szans na jakąkolwiek współprace. Pierwszy raz w historii samorządu są dwie rady a zawsze była jedna nasza gminna samorządowa. Naszej małej ojczyzny a teraz są ludzie podzieleni.

  Trzeba dojrzeć wreszcie do tego że nie można całe życie być radnym. Czas na zmiany jest potrzebny ale muszą one nastąpić osobowo. Trzeba zrozumieć że zmiana na człowieka który jest 25 lat w samorządzie to nie zmiana tylko kontynuacja.

  Pamiętajmy że Tym panom już dziękujemy.

  OdpowiedzUsuń
 31. Panie Zelotoler jeżeli Pan mówi A to i trzeba powiedzieć B. Czyli jeżeli most w Pułankach jest zasługą tylko wójta, to porażką tego wójta i największą gminy jest zwrot 1,6 mln do marszałka.

  Panie Grzesiek jeżeli mówi Pan o zmianach międzypokoleniowych i wymianie aparatu władzy to nie można zapomnieć o fakcie, że były przewodniczący rady jest leciwy, pan wójt będzie już rządził 20 lat gminą. Domniemywam, że ich też pan chce się pozbyć, bo chyba nie tylko radnych z PiS-u z długim stażem.
  Co do dwóch rad, to chyba mniejszość ma się dogadać z większością, tak jak to było dotychczas (tak pan sugeruje, że było dawniej). Widocznie mniejszość nie może przeżyć goryczy porażki w wyborach i nie chce się dogadać.

  OdpowiedzUsuń
 32. Bardzo dużo osób uważa tak jak ja, że pieniądze z oczyszczali zostały zatrzymane przez anonimowy donos. Więc jeśli tak było to jest to porażka donosiciela. A najgorsze jest to że mimo wygranej sprawy w sądzie Pan Marszałek nie chc3e nadal oddać tych pieniędzy mimo takich znajomości tak to u nas niektórzy się chwalą.

  Sprawa druga to przecież nie chodzi o to aby mniejszość dogadywała się z wiekszością ani większość z mniejszością tylko o to aby były równe i sprawiedliwe działania dla wszystkich sołectw. Uważa Pan że jeśli radny należący do mniejszości ma zrezygnować z inwestycji w swojej miejscowości ponieważ ma zgodzić się z większością która tylko planuje inwestycje dla swoich. KPINA ?

  Sprawa trzecia
  Czy aby Pan kwiatek nie podpisał się czasem pod inwestycjami które przyjął wójt w autopoprawkach do budżetu ? bo jeśli tak to rozumiem dlaczego zablokowano komentowanie pod artykułem ;-) prawda zawsze wyjdzie na jaw wcześniej lub później ;-)

  zmiana międzypokoleniowa i tak nastąpi bo trzeba nam ludzi młodych mądrych i bez powiązań politycznych bo one zabijają gospdarność dla dobra partii.

  OdpowiedzUsuń
 33. Rozpytałem trochę i zaczerpnąłem języka i zgadza się są kłamstwa i przekłamania.

  Budżet z tego co usłyszałem został przyjęty jako autopoprawka Wójta Gminy Frysztak. Więc nie wiem skąd zapis że niby rady PIS ?

  Jest takie przysłowie Panowie "Kłamstwem świat przejdziesz ale na zad nie wrócisz".

  Poza tym Pan Kwiatek pisząc o zaniedbaniach z tamtej kadencji pewnie miał na myśli i swoje bo przecież też był radnym i popierał swoim głosem wszystko! potwierdzają to protokoły głosowań pokazywane w kampanii wyborczej.

  Nie wiem ile jeszcze gmina Frysztak musi znieść kłamstw aby zmądrzeć. Naprawdę jedyny ratunek to zmiana międzypokoleniowa.

  PIS niech idzie do sejmu i senatu a my wybierzmy ludzi, którzy utożsamiają się tylko i wyłącznie z naszą gminą.

  OdpowiedzUsuń
 34. Panu Kwiatkowi najwyższa pora podziękować, mamy dość krętactwa a na taczkach jest 2 miejsca dla niego i jego zastępcy chyba że wcześniej zmądrzeje ,pa pa przy następnych wyborach.

  OdpowiedzUsuń
 35. Panie Grzesiek co się tyczy spraw sądowych w sprawie oczyszczalni to ma Pan połowiczną racje. Zgadza się, że Gmina wygrała w sądzie dwie sprawy, ale w przypadku trzeciego postępowania ostatniego przegrała i w tej chwili to gmina zaskarża niekorzystne rozstrzygnięcie.
  Co do donoszenia to pan chyba kpi z ludzi. Była to inwestycja za grube miliony i marszałek ma obowiązek kontroli takich inwestycji. A że gmina
  Frysztak popełniła błąd, to marszałek był zmuszony do nałożenia kary, bo inaczej sam by był posądzony o niegospodarność.

  Co do zmian pokoleniowych to jak już pisałem wypadało by też zmienić radnych GiS i wójta (prawie 20 lat stażu w dniu następnych wyborów) a nie tylko radnych PIS. Bądź Pan obiektywny. Z wyborów na wybory to Wójt ma coraz mniejsze poparcie. Ja osobiście znam kilka osób, które głosowały w ostatnich wyborach na obecnego wójta i powiedziały, że już na niego nie zagłosują.

  Twierdzi Pan, że zmiany w budżecie to zasługa tylko wójta. Jeżeli była by to prawda to dlaczego macie żale do klubu PiS że w budżecie nie ma ujętych inwestycji w niektórych wioskach. W takich przypadku to chyba wójt jest bardzo ZŁY, dodatkowo zdradził swoich kolegów, i co gorsza robi to na kredyt (parafrazuje słowa Zerotoler). A tak prawdziwie radni PiS dogadali się z wójtem, czego nie umieli radni SiG i by poprawki nie zostały odrzucone przez RIO wójt przyjął je jako swoje. Proste.

  Co do taczek Panie MRMACIEK to uważam, że wypadało by napisać jakie są to krętactwa, bo tak to pan pomawia. Pan Kwiatek był już niesłusznie pomawiany o prowadzeniu działalności na mieniu komunalnym, o wykorzystaniu samochodu gminnego (dopytałem i usłyszałem, że urzędnicy w gminie nie znaleźli żadnych dowodów na zaistnienie takiego faktu, a chyba im zależy). Tak, że ostrożnie z oskarżeniami, bo stare przysłowie mówi "kto mieczem wojuje od miecza ginie".

  OdpowiedzUsuń
 36. FAKTY są takie ze bardzo dużo osób twierdzi, że inwestycja (oczyszczalnia) była kontrolowana z donosu. Nie wiem więc nie wnikam ale nie da się tego wykluczyć tym bardziej że niektórym osobom faktycznie mogło to być na rękę. A sam fakt że tak bardzo pan to tłumaczy całą sytuację może być potwierdzeniem tych przypuszczeń.


  Zmiany pokoleniowe nastąpią na 100% ludzie są już zmęczeni tymi samymi twarzami i tą obłudą, która weszła do gminy Frysztak. Są to zmiany których nie da się uniknąć w żadnej społeczności. Nie będę tu analizował kto ma zostać a kto nie bo to bez sensu. Za trzy lata będziemy mieć inne władze a zobaczycie że z obecnych nie zostanie nikt. Powiem więcej Panowie powinni sami ustąpić i już po prostu się nie wpychać. Tyle lat już wystarczy.


  Panie FAKTY Używanie słowa, że wójt zdradził jest niepoważne i śmieszne. Problem jest w podziale rady bo rada powinna być integralną całością, a wójt jest wójtem dla wszystkich ponieważ jako jedyna osoba został wybrany spośród całej gminy a nie poszczególnych sołectw. Trudno żeby był przeciwny robieni czegoś dla Stępiny, Lubli czy Kobyla. On akurat jest dla wszystkich.


  Jeśli chodzi o taczki to powinno się je już ustawić przed salą obrad aby przypominały o tym że mamy serdecznie dość tego co się dzieje. Myślę, że Pana K. nikt nie oskarżał tylko chciał sprawdzić czy działa legalnie i to było wyjaśnienie dobre dla niego i dla wszystkich. Osobiście uważam, że osoba która ma wpływ na jednostki gminne i szkoły nie powinna wykonywać tam dodatkowych prac niezależnie od tego czy łamie prawo czy nie. Jest to według mnie niemoralne zwłaczcza że trwło to tyle lat.


  Auto gminne, wydaje mi się że cały problem polega w tym że urzędnicy nie znaleźli żadnych dowodów, a auto było ponoć widziane pod domem ludowym w Gliniku dolnym co może oznaczać że kierowca pojechał bez wiedzy przełożonego. Gdyby w urzędzie były dokumenty to sprawa byłaby jasna i czysta.


  Fakt że ludzi irytuje taka sprawa może świadczyć o arogancji władzy. Trzeba po prostu tak nie robić i tyle. A jak się zrobiło to przeprosić i powiedzieć że więcej tego nie będzie.


  W gminie Frysztak potrzebna jest jedność i wspólne działanie. Propaganda sukcesu jest krótkotrwałym efektem i mocno destrukcyjnym dla gminy niezależnie od tego do którego ugrupowania się należy.


  Mam ochotę zaapelować do tych którzy próbują rządzić gminą a nie zostali wybrani. Naprawdę odejdźcie dla naszego Wólnego dobra. Zemsta zawsze jest najgorszym z możliwych rozwiązań. Ci co zostali wybrani to przysięgali na Boga więc nauczcie się pokory.


  Nie wmawiajcie mieszkańcom sukcesów i innych dziwactw bo w misji radnego nie o to chodzi. Szkoda papieru nikt nie rozumie co piszecie a ulotki normalnie wyrzuca się do kosza. Te pieniądze na ulotki przekażcie biednym dzieciom.

  Kto mieczem walczy ten od miecza ginie jest to przysłowie dla wszystkich panie MITY NIE FAKTY dla Pana też.

  OdpowiedzUsuń
 37. Drogi przedmówco pana twierdzenia na temat donosu są śmieszne i wyssane z palca. Ja również mogę powiedzieć, że ludzie gadają, że był donos do marszałka ale przez byłego radnego z SiG, który chciał się zemścić. Ale pana wersja i moja nie jest podparta żadnymi dowodami. Jak już mówiłem marszałek jest zmuszony do kontroli inwestycji na które przeznacza środki. Kontrola obejmuje badanie dokumentów, a czasami i miejsca inwestycji. Jak by pan marszałek nie skontrolował takiej inwestycji za kilka milionów to można było by go oskarżyć o zaniedbanie i niedopełnienie obowiązku. Zwrot 1,6 mln zł był spowodowany błędem po stronie gminy i nadzór to wykrył i nałożył karę. Jest to normalna sprawa i tylko szkoda, że trafiło na Naszą gminę.

  Jak pan chce zmian pokoleniowych to mówmy o wszystkich przedstawicielach Naszych władz, a nie tylko o stronie PiS. Ostatnie wybory jednak przyniosły zmiany bo wykosiły radnych z SiG, czyli jednak ludzie nie byli zadowoleni z rady złożonej z większości stronników wójta.

  Nie użyłem twierdzenia sensu stricte, że wójt zdradził swoich. Chciałem tylko powiedzieć panu Grzegorzowi, że twierdzenie że wójt wprowadził inwestycje w formie autopoprawki powoduje, że twierdzenia Zerotolera są w sprzeczności z twierdzeniami Pana Grzegorza. Na końcu swojego twierdzenia wyjaśniłem przebieg pracy nad budżetem.

  Pana Kwiatka oskarżono jednak. Był donos anonimowy do wojewody, a później wniosek do wojewody portalu Frysztak24, który się z tym nie krył.Nikt z obozu SiG nie chciał sprawdzić czy działania pana Kwiatka są legalne, lecz ich celem było usunięcie z Rady Gminy (proszę sobie poczytać komentarze pod właściwym artykułem).

  Z autem jest tak jak z donosem. Wyssane z palca. Ktoś tu się chwalił zdjęciami. Taka osoba powinna zanieść je do gminy, i były by dowody. Widocznie zdjęcia to fikcja. Jak zwykle. Co do przeprosin, jeżeli nie było takiej sytuacji to raczej na portalu i Pan Grzegorz i Zerotoler powinni przeprosić Pana Przewodniczącego za nieuzasadnione oskarżenia. Ale wiem, że nic z tego.
  Co do propagandy sukcesu jest Pan w błędzie. Radni z PiS mają chyba prawo powiedzieć mieszkańcom gminy co robili przez cały rok a jeżeli jest to zgodne z prawdą to chyba nie ma się czego czepiać. Informacja jest potrzebna.
  Co do przysłowia ja mieczem nie wojuje tylko wyjaśniam czytelnikom jakie są fakty a nie mity, a pan też mitami się zajmuje po "podobno dużo osób twierdzi"itp.

  OdpowiedzUsuń
 38. Z tym donosem to może ma Pan rację bo byli radni z GIS są chyba teraz w PISIE ;-) ale to chyba bardziej chodzi o ich "guru" z Pułanek. Bo wydaje mi się że on najgłośniej o tym mówił i to chyba jeszcze jak nikt nie wiedział to on miał takie informacje. Przypomnijcie sobie.

  Wie Pan co złota zasada:
  jeśli coś się robi solidnie to to widać i nie trzeba tworzyć propagandy i ulotek a jeśli tworzy się propagandę to znaczy że tych efektów tak naprawdę nie ma albo pracę wykonuje ktoś inny.
  Taki styl propagandy od lat tworzony jest w rosji i korei północnej od wielu lat.

  Wiem że ciężko odejść od żłobu ale czas się zbliża nieubłaganie.

  Błagamy też tylko o to aby nie wystawiać kolejny raz tego Sa..y, człowieka wokół którego krążą opowieści przed każdymi wyborami przypomina sobie o nas co 4 lata i znika to jest wstyd. Każde przysłowie mówi, że do trzech razy sztuka.

  Gmina już nie zniesie kolejnego szerzenia głupot i tworzenia mitów. Trzy razy jakoś przeszło ale czwarty to już byłoby była przesada i brak honoru.

  Gmina Frysztak potrzebuje kogoś młodego z nowoczesnym poglądem na przyszłość. Z całym szacunkiem do wszystkich ale po prostu hamujecie nasz rozwój. Mam nadzieję, że nie będziecie chodzić po domach i kłamać aby kolejny raz zdobyć władzę.


  Błagam jak naprawdę zależy wam na zmianach to nie dajcie kolejny raz tego gościa i wy też nie startujcie. Zakończcie tę kadencję i nie startujcie. Prosimy.

  Mamy dość szerzenia głupot, bzdur i propagandy. Podejrzewam że nawet sami nie wierzycie w to co piszecie i mówicie.
  Mamy was dość powyżej dziurek w nosie.

  Uważam, że ci którzy już startowali niech sobie odpuszczą.
  Mam nadzieję, że wreszcie znajdzie się jakaś nowa postać, która zmieni naszą gminę na lepsze. Młody energiczny z pomysłem i chęcią do pracy.

  Przypisywaniem sobie cudzej pracy jeszcze nikt nie wyszedł na dobre. Panie fakty przede wszystkim to ulotka nie odzwierciedla prawdy Ponieważ w ustawie o samorządzie gminnym to tylko i wyłącznie wójt odpowiada za inwestycje. I choć nie wiem jak to będziecie tłumaczyć to i tak fakt pozostanie taki jak mówi prawo.

  OdpowiedzUsuń
 39. Zapomniałem dodać nie znam ani jednej osoby, która powiedziałaby że pan Kw...ek jest właściwą osobą że o jego zastepcy nie wspomnę.

  Może wreszcie trzeba zrozumieć że to dla tego tak wszyscy narzekają. Z pewnością to nie chodzi o PIS tylko o sprawy osobowe. Niech wygra sobie kto chce z jakielkolwiek partii ale ja też podpisuje się pod tym że ich uważam za osoby nieodpowiednie i tyle w tym temacie. Nie wymyslajcie dziwactw bo odpowiedź jest prosta czy wy jeszcze tego nie zauważyliście ?

  OdpowiedzUsuń
 40. A kto jest lub był tą odpowiednią osobą jeśli chodzi o radnego czy przewodniczącego rady?

  I dlaczego przy plotkach nie potraficie napisac pełnego nazwiska? Skoro macie taką pewnośc co do tego co piszecie to ewentualna sprawa sądowa nie będzie przecież problemem - prawda?

  Skoro nie macie na to odwagi to mamy jednak do czynienia z trollami...

  OdpowiedzUsuń
 41. Taka zasada ATWORK mediów nie tylko lokalnych ale i światowych nie wiem czemu pan się dziwi. Wyrażamy tu swoje przypuszczenia i informacje które mamy i uważamy za prawdziwe.

  Myślę, że Pan wie kto to jest "guru" z Pułanek, kto z największym jadem mówił o zabranych pieniądzach z oczyszczalni można.
  po tym przypuszczać ze było mu to na rękę i wygląda że chciał to wykorzystać dla siebie.

  Panie i Panowie przecież nikomu PIS nie przeszkadza ale czy nie sądzicie że trzy nazwiska przedstawiane są w sposób negatywny od ponad roku: K..ek, Ko...ski i Sa..a no o czymś to świadczy.
  Zrozumcie to wreszcie i nie mówcie ze PIS jest atakowany to są sprawy osobowe.

  OdpowiedzUsuń
 42. Chłopie skończ z tymi trollami. Ludzie którzy nie cieszą się wśród społeczności autorytetem nie powinny pełnić ważnych funkcji w samorządzie. I nawet jak stworzycie złotą ulotkę to i tak przekaz będzie negatywny z powodu osób, które traktowane są jako pewnego rodzaju pomyłkę. Dokładnie tu nie chodzi o PiS jako partię tylko osoby o braku autorytetu. Negatywne postacie o których mówi się wszędzie. Dziwie się że taka partia nie zrobiła jeszcze zmian w swoich szeregach. Gwarantuje ze poparcie wzrośnie a odbiór się zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 43. A kto mówi, że Pis jest atakowany?

  Przewijają się 3 nazwiska na tym forum wymieniane przez raptem 3 osoby, które powołują się na to co słyszały, co mówią, że ludzie mają dosc etc. Dla mnie to właśnie trollowanie, bo ja tego nie widzę nigdzie prócz tego forum.

  Rozdmuchane afery, które później okazują się bzdurą (z cyklu tych z samochodem szkolnym czy pracą na mieniu) i znów powrót do pogadanek typu - słyszałem, że K..., słyszałem, że S..., mówią że W... Ż.... i inne litery alfabetu. Weźcie się może za robote zamiast kisic plotki na forach internetowych. Macie dowody to zgłaszajcie gdzie trzeba, a nie robicie z siebie głupców.

  A wspomnianej ulotki nawet nie dostałem ;( dopiero tutaj mogłem ją przeczytac... Chociaż taki plus...
  Możecie wierzyc lub nie, ale nie znam osobiście ani jednego z radnych pis-u, ale im bardziej wczytuję się w ten bełkot tutaj to tym chętniej bym na nich zagłosował...

  Miłego wieczoru.

  OdpowiedzUsuń
 44. ATWORK niech pan policzy jest kilkanaście osób na tym forum a od początku kadencji było jeszcze więcej ale nawet nie w tym sedno. Naprawdę źle wam nie życzę ale gdziekolwiek by się człowiek nie ruszył to te osoby są traktowane mówić delikatnie raczej w sposób negatywny. Albo możecie odbijać piłeczkę i ślepo ich bronić albo wyciągnąć wnioski i zmienić coś we własnych szeregach i zyskać na poparciu. Pojawiają się pozytywne głosy ale stosunek 10 do 1.

  Skoro nie zna Pan ani jednego z radnych pisu to na jakiej podstawie ich Pan broni ;-) Kłamstwo goni kłamstwo od samego początku dlatego coraz więcej ludzi zaczyna pisać.

  OdpowiedzUsuń
 45. Myślę że w Gliniku Średnim na dzień dzisiejszy nawet gdybyście złotą wieżę postawili to nic to nie da, w Gliniku Dolnym również wystarczy że kandydat który w ostatnich wyborach zdecyduje na powtórkę startu to jest pewniakiem. I nic nie da organizacja imprezek itp. ani przypisywanie sobie nieswoich inwestycji takich jak most itp. Ludzie to dopiero teraz dostrzegli i o tym mówią.

  Ale z tego wszystkiego zapomniałem napisać o tym po co tu jestem. Popieram wszystkich tych którzy mówią o międzypokoleniowych zmianach. Zróbmy to razem zapomnijmy o podziałach tylko ich wymieńmy. O Frysztaku wielu spoza gminy mówi że mamy wielkie bagno, o kłótaniach i przepychankach mówią nawet poza Podkarpaciem. Po co nam takich ludzi są chyba zbyt długo.

  OdpowiedzUsuń
 46. Jest kilkanaście, ale po stylu widac, że to 2-3 osoby, które mają za dużo wolnego czasu i zmieniają swoje nicki jak i Pan...

  Czy ich bronie? Raczej piszę, bo drażni mnie obłuda którą się tu prezentuje - to wszystko. Nikt nie potrafi odpowiedziec na konkretne pytanie, a jedyną odpowiedzią jest "podobno" albo "mówią". Nie wspomnę o tym, że każdy się boi napisac pełne nazwisko czy podac konkret, ale jednocześnie zapewnia, że to pewne - gdzie tu sens? Skoro coś jest pewne to mam dowody i nimi operuje, ale mamy ciągle "podobno", mówią" i tak dalej... i dalej.
  Do tego dochodzą "afery", które okazują się po pewnym czasie rozdmuchaną bzdurą. Czytając to człowiek dochodzi do wniosku, który od lat jest powtarzany w związku z polityką - tak kwiczą świenie odrywane od koryta - jak to mówią. Ja tak to odbieram i niepotrzebnie byc może w ogóle człowiek się daje wciągac w związku z tym w pisanie tutaj. Mój błąd...

  Oczywiście każdy kto ma inne zdanie niż krytykanci jest tutaj pisowcem, radnym lub bliskim takiej osoby, bo przecież wybrali się sami, nie mieli swojego elektoratu, więc to ONI muszą się sami bronic...

  Nie interesuje mnie czy uważacie mnie za kogoś powiązanego. Ja wiem, że czytając to co się wyrabia na tym portalu, stojąc z boku i przebywając przez większośc czasu poza granicami gminy można wywnioskowac, że grupa interesów dostała prztyczka w nos i tupie jak małe dziecko. Nie głosowałem ostatnio, bo byłem za granica, ale dzięki Wam wiem, że zagłosowac trzeba, dzięki.

  Może też weźcie pod uwagę, że niektórzy nie mają czasu śledzic wyjazdy busów po nocach, czy waszych wpisów tutaj zwłaszcza, że jest kilka przykładów na to, że to bzdury wyssane z palca lub zwyczajnie nie mają ochoty kopac się z koniem...

  Obiecuję, że ja też przestaję się mocowac, bo to bezcelowe. Będę zaglądał jedynie do artykułów związanych z lokalnymi wydarzeniami.

  Bawcie się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 47. Wie Pan co Panie ATWORK widać jak bardzo Pan się boi tych zmian dlatego obstawiam że jest Pan radnym ;-) ;-) wiem że Pan zaprzeczy tak jak Pan powiedział ze nie zna Pan ani jednego z radnych pisu ;)

  Nie zmieniam nicku, a każdy mierzy swoją miarą więc może Pan zmienia!

  Uważam, że mieszkańcy Powinni walczyć o zmiany bo to jest nasz ratunek w spojrzeniu na naszą przyszłość jest to w naszym wspólnym interesie.

  Popieram tych którzy twierdzą że są nam potrzebne młode osoby. Dla naszej przyszłości, przyszłości naszych dzieci i wnuków.
  Więc nie trzymajcie się kurczowo diet.

  OdpowiedzUsuń
 48. Każde pokolenie ma własny czas, każe pokolenie chce zmienić świat, każde pokolenie odejdzie w cień i wasze też i to za niecałe trzy lata.

  OdpowiedzUsuń
 49. Popieram wszystkich tu piszących aby w następnej kadencji zadbać o to aby na stanowisku przewodniczącego i zastepcy zasiedli ludzie z autorytetem, wiedzą i wykształceniem. Mammy w gminie wielu młodych wykształconych. Więc zainwestujmy w nich niech ta gmina się wreszcie zmieni bo udusimy się tymi samymi nazwiskami.

  Czas na zmiany takie prawdziwe pod względem personalnym, bez byłych kleryków i tym podobnych wynalazków z podziemi. Czas na Młodość ;-)

  OdpowiedzUsuń
 50. Panie Fakty czytając Pana post śmiałem się do rozpuku.

  Po pierwsze znowu jest używane określenie podobno, wydaje mi się. Proszę podać konkretne dowody bo tak staje się Pan i inni niewiarygodni, i śmieszni i tylko osłabiacie swój obóz.
  Po drugie twierdzi Pan, że Pan Sarna jest niewiarygodny, naraża się na śmieszność startując kolejny raz w wyborach i ma brak honoru. Proszę pana jeżeli ten kandydat jest "żałosny" jak pan twierdzi to jakim musi być człowiekiem pan wójt, który przegrał z Panem Sarną w I turze i ledwie wygrał w drugiej. Według tego co pan mówi to też nie jest w takim razie najlepiej z kandydatem z SiG. To są moje dowodzenia na podstawie słów pana Fakty. Nie jest to moja opinia broń boże.
  Nie pana rolą jest stwierdzanie kto może a kto nie może zostać radnym lub wójtem. O tym decydują wyborcy, nie Pan.

  Co do propagandy. Panie Fakt to jak to według Pana wyjaśnić, że co jakiś czas jest serwowana czytelnikom portalu dawka informacji o rozwoju Gosir-u. Czyżby według Pana coś się tam złego działo, że jest tam jak w Rosji i Korei. Niech Pan głupich haseł nie piszę. Uważam, że zarówno PiS i Gosir ma prawo do udzielania informacji o swoich działaniach i nie ma co tu krytykować.

  Co do ustawy o samorządzie to tu ma Pan racje, że Wójt odpowiada za inwestycje, lecz to Rada decyduję jakie to są inwestycje. Nieprawdaż.

  Ja też powiem, że nie znam żadnej osoby, która by powiedziała że Pan Kwiatek i Pan Kowalski nie nadają się na stanowisko przewodniczącego i wice.

  Na koniec Panie Fakt proszę powiedzieć jakie działania (dokładnie nie ogólnie) nie podobają się w ciągu ostatniego roku w postępowaniu przewodniczącego i wice.

  A teraz do pana Miecio.
  Ciesze się, że jest też Pan zwolennikiem zmian w Naszej gminie, bo z pańskich słów wynika, że chce Pan zmiany Wójta, starszych stażem i wiekiem radnych z GiS, bo chyba nie tylko z PiS. Chyba dobrze zrozumiałem Pana twierdzenia.
  Jednak jak Pan zarzuca panu Atwork, że jest radnym to Panu można zarzucić, że jest urzędnikiem w UG., co nawet może być nawet prawdą. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 51. Panie Faktyaniemity dowie się Pan, że działania Przewodniczącego i Vice są złe te które PODOBNO były i o których ludzie MÓWIĄ. Standardowe działania klakierów.

  Już po kilu wpisach wiadomo, że nigdy konkretów czy dowodów nie otrzymamy, ale liczą, że szumem będą budować elektorat na przyszłe wybory. Trzeba wziąć przykład z Pana Worka i dać spokój z pisaniem tutaj, niech się zaliżą tu nawzajem...

  Dodam, że ja też bym chętnie zobaczył zmianę pokoleniową oczywiście zarówno na stanowisku wójta i radnych wszelkich opcji, ale kogoś niezwiązanego przede wszystkim (z tych młodych) z UG czy jednostkami, bo w przeciwnym wypadku to żadna zmiana. Dziwne, że Pan proponujący zmianę pokoleniową nie zauważył również, że to zdaje się PiS właśnie w wyborach wystawił najwięcej młodych kandydatów, którzy w większej części do składu nie weszli, ale wynik osiągnęli niezły - to tak apropo.

  OdpowiedzUsuń
 52. Panie Witek Kitek dziękuje za zwrócenie mi uwagi na fakt zmiany pokoleniowej u władzy. Zauważyłem zmianę pokoleniową w PiS o której Pan mówi. Ja nie proponuje tzw zmiany pokoleniowej, bo to zrobią wyborcy. Moim celem było tylko zwrócenie uwagi drugiej stronie, że jeżeli chcą takiej zmiany to nie tylko po stronie PiS, ale także po drugiej.Niech będą konsekwetni w swych poglądach. Myślę, że mnie Pan w tym temacie do końca nie zrozumiał, może coś niedokładnie napisałem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 53. Mam nadzieję że ostatni twój komentarz jaki napisałeś FAKTYNIEMITY bo piszesz same mity a fakty są inne, przestań obstawać za tymi dwoma radnymi Kw. i Kow. a przed wyborami z tym niedoszłym [klerem] na stanowisko wójta bo mamy już ich serdecznie DOŚĆ

  OdpowiedzUsuń
 54. O zmianie pokoleniowej pisałem do Pana Miecio, mój błąd, że nie napisalem nicku. Pana dobrze zrozumiałem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 55. Zobaczcie Państwo jak się boją:
  Ale was boli to że w mieszkańcach gminy Frysztak pojawiła się chęć wymiany radnych, ale to będzie historyczna chwila pierwszy raz po 25 latach takie zmiany. Odrodzenie Frysztaka coś w stylu odzyskania niepodległości, dla nas to tak jak po 89 roku, tylko u nas będzie to 2018 zauważcie jak to pasuje: 1918 Odzyskanie Niepodległości Polski, 2018 Odzyskanie Niepodległości Frysztaka, to jest znak i niepowtarzalna szansa, tylko nie dajcie się omamić. Jak widać ATWORK i FAKTY boją się tych zmian, zobaczcie jak walczą jak udowadniają że to źle. Myślę że mają w tym swój interes.
  Ale nie bójcie się odrywanie od żłobu nie jest bolesne fizycznie tylko dla portfela jest gorzej, ale wy tam dla pieniędzy przecież nie jesteście ;) ;) ;) ;) ;) ;)

  OdpowiedzUsuń
 56. Oj Panie FAKTY oby Pan nie pękł z tego śmiechu, muszę się włączyć w tę rozmowę, bo jeśli, ktoś krytykuje osobę w postaci Pana Wójta, który wygrał trzy raz z Panem Sarną to znaczy, że nie wie, co pisze albo jest tą osobą albo musi być kimś bliskim z rodziny. Wójt wygrał trzy razy i to jest autentyk bez podważenia.

  Uważam, że Pan Sarna nie będzie nigdy wójtem w gminie Frysztak, ponieważ jest osobą traktowaną z przymrużeniem oka, wiemy tylko, że niby działa z opowieści swoich „piesków”, a autopsja pokazuje zupełnie coś innego. Dodatkowo opinia, która przychodzi ze Strzyżowa i Rzeszowa ma wiele do życzenia i odbiega od opinii dwóch "podnóżków". Po prostu nie stawia go w takim świetle jak jest przedstawiany. Przysłowie mówi, że do trzech razy sztuka. Nie wyszło to trudno przecież nie można kogoś na siłę wstawiać na stołek przez następne 12 lat.
  Nie wolno dzielić ludzi oraz skłócać mrzonkami. Panie FAKTY pogrążasz się tylko swoimi tekstami. Co z tego ze radni PISu wprowadzili młodych jak sterują nimi ci przedwojenni, to nie jest zmiana tylko propaganda zmiany. Muszą wejść ludzie którzy nie będą uzależnieni od starych powiązań kolesiowskich.
  FAKTYNIEMITY, ATWORK i KITEK to jedna i ta sama osobo która pisze do siebie i jeszcze sobie odpowiada normalnie śmiech na sali puste krzesła, uważam, do tego że jest jednym z radnych, który boi się że nie będzie miał diety.

  OdpowiedzUsuń
 57. Panie "Wymiana" proszę czytać ze zrozumieniem. Jeżeli i pan chce wymieniać elity to proszę też napisać, ze chce pan wymienić i radnych z PiS i GiS, a także wótja, który będzie miał 20 lecie w 2018r. Ja się nie boję zmian, tylko proszę o równe traktowanie stron na podstawie tych samych twierdze jak padające tutaj: długość bycia w organach, wiek itp.

  OdpowiedzUsuń
 58. Przecież koleś w ogóle czytać nie umie...

  Każda z tych osób, które wymieniłeś "wymiana elit..."zgadza się co do zmiany pokoleniowej - nie rób z siebie błazna... Panie Macio czy Miecio vel. wymiana elit i jak tam się jeszcze nazwiesz tworząc setne konto.

  Jak już macie za zadanie siać zamęt to chociaż z elementami logiki i czytanie ze zrozumieneim, żeby to jakoś wyglądało...

  OdpowiedzUsuń
 59. Panie Fakty jest wolność słowa więc nie mów mi co mam pisać, Ty czytaj ze zrozumieniem bo piszę o wymianie międzypokoleniowej a ty to dzielisz na partie! Rozumiesz co to znaczy pokolenie ? tam nie ma partii!

  Panie FAKTY oby Pan nie pękł z tego śmiechu, muszę się włączyć w rozmowę, bo jeśli, ktoś krytykuje osobę w postaci Pana Wójta, który wygrał trzy raz z Panem Sarną to znaczy, że nie wie, co pisze albo żal w du..ę ściska. Wójt wygrał trzy razy i to jest autentyk bez podważenia. Uważam, że Pan Sa..a nie będzie nigdy wójtem w gminie Frysztak, ponieważ jest osobą traktowaną z przymrużeniem oka, wiemy tylko, że niby działa z opowieści swoich „piesków”, a autopsja pokazuje zupełnie coś innego. Dodatkowo opinia, która przychodzi ze Strzyżowa i Rzeszowa ma się trochę inaczej i odbiega od opinii przekazywanej we Frysztaku. Po prostu nie stawia go w takim świetle jak jest przedstawiany. Przysłowie mówi, że do trzech razy sztuka. Nie wyszło to trudno przecież nie można kogoś na siłę wstawiać na stołek przez następne 12 lat. Panie FAKTY pogrążasz się tylko swoimi tekstami. Co z tego ze radni PISu wprowadzili młodych to nic nie wynika bo młodzi uzależnieni są od układów tych starych. Musza wygrać osoby, które nie będą od nikogo uzależnione Anie nikt nie będzie nimi sterował. Bo inaczej to jest propaganda a nie zmiana.

  OdpowiedzUsuń
 60. FAKTY biedaku ty nie wiesz co to Pokolenie ? Tam nie ma Partii a wy żyjecie tylko partyjnymi układami zapomnieliście że poza partią na ziemi istnieje życie.

  Tak zapewniam cię jest odzyskanie Frysztaka po 25 latach „niewoli” data 2018 będzie historyczną chwila. Oczywiście jako wyborcy was wymienimy macie to jak w banku. Jest coraz więcej ludzi, którzy chcą prawdziwe zmiany a liczba ta będzie rosła z każdym rokiem.
  Już widać po wypowiedziach blady strach i tęsknotę za dietą. Ale nikt nie ma monopolu na dietę.
  125 lat niewoli Polski 1918 , 25 lat Frysztaka 2018

  OdpowiedzUsuń
 61. Panie FAKTY nie ja chce wymienić tylko My nie mamy wyjścia. Frysztak musi się odrodzić na nowo dzięki ludziom spoza układów.

  OdpowiedzUsuń
 62. FAKTYNIEMITY może jeszcze nr buta trzeba podać. Ty wiesz co to jest pokolenie ? Ugrzązłeś w partyjnej rzeczywistości. Polityka to największe gó...o które wkradło się do naszej gminy. Popieram zmiany. FAKTY jest wstanie poświęcić swoje stanowisko byle inni też polecieli ha ha ha

  OdpowiedzUsuń
 63. Wygląda że KITEK FAKTY I ATWORK to ci trzej panowie o których tu się pisze i starają się aby im ktoś stołka spod tyłka nie wyciągnął. Zmiany są potrzebne, Panowie nie unikniecie tego. Wszyscy mamy już tego dość. A im szybciej odejdziecie tym lepiej dla gminy.

  OdpowiedzUsuń
 64. Wymiana naszych tak zwanych lokalnych „elit” rządzących jest niezbędna. Większość ludzi już zrozumiała a ci, co są do tego sceptyczni muszą jak najszybciej to zrozumieć. Frysztakowi potrzebny jest świeży i inny sposób działania. Ci, co funkcjonują kilka kadencji w radzie już się nie zmienią nie ma się, co łudzić. Jedynie, co mogą zrobić to używać innych tricków pijarowskich, aby jeszcze ten stołek utrzymać.

  Gminie Frysztak jest potrzebna zmiana na ludzi, którzy przede wszystkim mają nowy, inny pomysł na rozwój, nie oparty na obietnicach i kolesiostwie. Dobrze, że wreszcie wydano te ulotki bo wreszcie będzie niepodważalny dowód na to jak steruje się opinią publiczną jak polityka zdominowała gospodarskie myślenie. Przestało być istotne wspólne dobro ważne jest tylko to że to zrobiła partia. Zawsze przekazywano propagandę na gębę i się wycofywano teraz już się nie da bo jest t na piśmie, to jest tak zwana broń obusieczna drodzy rządzący.

  Mieszkańcy gminy Frysztak musza zadbać o ludzi, którzy będą nas godnie reprezentować i dbać o nasze interesy, a nie swoją dietę i marketing partyjny, to niech funkcjonuje na wyższych szczeblach a nie u nas.

  OdpowiedzUsuń
 65. Panowie ze znanej Parii, którzy powyżej pisząc wyparli się kolegów mówiąc nam że ich nie znają. Powiem tylko tyle Judasz też się wyparł.

  OdpowiedzUsuń
 66. Gadaj sobie gadaj, może w końcu Cię za to docenią ;)

  OdpowiedzUsuń
 67. Zmiana pokoleniowa będzie taka na twierdze wróci gruby a na inne wioski jemu podobni co teraz nie weszli pryklad powrotu Cieszyna

  OdpowiedzUsuń
 68. Panie "Wymiana" ja dalej nie wiem czy chce Pan wymieniać tylko elity z PiS czy wszystkie elity z gminy. Jak tylko z PiS to jest Pan delikatnie mówiąc niewiarygodny. Niech Pan pamięta, ze obecny wójt wygrał tylko ok. 65 głosami z tak "kiepskim" kontrkandydatem jak Pan mówi. To świadczy, że prawie połowa gminy w roku 2014 nie była zadowolona z rządów obecnego wójta. Więc niech pan nie mówi, że jest tak różowo.
  Z tymi datami to pojechał Pan pięknie. Mówi Pan o niewoli 25 letniej, ale chyba w roku 2018 to wypadnie 20 lecie rządów obecnej władzy wykonawczej w gminie. Toż to pan w tym poście pojechał po obecnym wójcie.
  Co do uzależnień radnych, to mogę podać, że są większe niż w PiS. Taki radny z Glinika Górnego pracuję w jednostce gminnej, pośrednio podległej wójtowi (np. wójt może wywierać na niego naciski jak nie poprze jakieś uchwały), drugi z Gogołowa i Huty pośrednio korzysta na usługach dla gminy (wójt np. może zerwać taką współprace). takich uzależnień chyba nie ma w PiS, a jak pan zna to proszę napisać, a nie rzucać pustych haseł.

  Wymiana elit przy ostatnich wyborach już się dokonała. Mieszkańcy gminy wbrew temu co Pan mówi woleli wymienić elity z SiG na ludzi z PiS.

  A wydana ulotka świadczy o tym, że coś się dobrego w gminie dzieje, mamy przewidziane inwestycje, o których można było zapomnieć przy rządach poprzedniej rady. W tej chwili można powiedzieć, że rada posiada suwerenność w swoich decyzjach (widać to po atakach oponentów), co nie było regułą delikatnie mówiąc w poprzednich.
  Panie "Popieram" ja tylko prosiłem o przykłady czym Wam w ostatnim roku naraził się Pan Przewodniczący i Vice. O ile pamiętam nie prosiłem o nr pana buta. Ponownie ponawiam swoją prośbę o podanie przykładów uzasadniających Waszą krytykę na te osoby. Jak nie podacie to widocznie ich nie ma i tylko robicie zamęt bo się boicie całkowitej utraty diet i wynagrodzeń w gminie.

  OdpowiedzUsuń
 69. Duże dzieci, które nie dorosły do bycia w samorządzie…
  Myślę, że lepiej zakończyć tę dyskusje niż pogrążać się przed całą opinią publiczną naszej gminy. Osoby, które wstydzą się swojego nazwiska lub pełnionej przez siebie funkcji nie powinny się wypowiadać w imieniu czegokolwiek i kogokolwiek. Łatwo jest obrzucać się błotem będąc ukrytym pod anonimowym nickiem, bo w razie, czego można powiedzieć: przecież „to nie ja”. Niestety duże dzieci to duży kłopot … w tym przypadku dla nas wszystkich. Może by tak raz zamiast dróg zrobić taką dużą gminną piaskownicę i zaprosić tam wszystkich forumowiczów zwłaszcza z tych którzy twierdzą, że nie tylko nie są radnymi ale nawet ich nie znają - ale daliby się pokroić i posolić za ich „wyczyny”, anomalia na skalę światową. Gdyby była taka gminna piaskownica to może powstałaby wtedy wspólna ponad podziałowa inicjatywa w postaci babki z piasku - efekt byłby krótkotrwały, bo taka inwestycja szybko się rozsypie, ale dobre i co na początek…
  Pozdrawiam w równym stopniu wszystkich malkontentów jak i tych siejących propagandę sukcesu.
  Doświadczyliśmy tutaj tydzień ośmieszania gminy Frysztak – prośba: jak już udowodniliście sobie nawzajem kto od kogo jest bardziej głupi to po prostu przestańcie pisać…
  Dodam na pożegnanie dzieci jak zakrywają oczy rękoma to też uważają że są niewidoczne, a winę zawsze zwalają na kogoś innego.

  Z wyrazami współczucia i politowania
  mieszkaniec gminy Frysztak
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 70. Panie Marku przykro mi to pisać, ale ostatnim postem pokazało się Pana ciemne oblicze. Mógł Pan tylko napisać, żeby zakończyć tą jałową dyskusję i nie pomawiać już nikogo.Było by to fajne. Ale nie, Pan musiał tak jak Zerotoler, Grzegorz czy Wymiana zaatakować drugą stronę. Po co było pisać, że osoby broniące PiS są radnymi, bo dali by się za nich pokroić, a nić nie piszę pan o fakcie, że i Zelotoler, Grzegorz też bronią swojej opcji. Wynika z tego (według Pana toku myślenia), że to są urzędnicy z UG a może sam wójt.
  Dlaczego też Pan nie potępił "malkontentów" za fałszywe pomówienia (sprawa samochodu, donosu do marszałka).
  Co do propagandy sukcesu to sam Pan ją prowadzi (pisząc artykuły o modernizacji Gosiru), więc proszę nie potępiać drugiej strony, która też ma do tego prawo.
  Co do piaskownicy to i dla Pana znajdzie się tam miejsce. Pan przecież w dyskusji na facebooku pod ulotką robił to samo co my tutaj z jednym wyjątkiem, że jawnie. Przecież Pan tam też mówił nieprawdę w sprawie spadku zadłużenia gminy. Wypadało by przeprosić PiS za te pomówienia.
  A na koniec chciałbym wyjaśnić, że piszę tu bo nie mogę patrzeć, jak niektóre osoby przedstawiają fałszywe informacje, pomawiają i szkaluję innych. Jak nie będzie pomówień to i ja nie będę pisał. Pozdrawiam z bólem.

  OdpowiedzUsuń
 71. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 72. Prawda w oczy kole Panie Marku.

  OdpowiedzUsuń
 73. Niech Pan nie kłamie, że Panu przykro!, to nie jest moje ciemne oblicze tylko szczera wypowiedź podpisana imieniem i nazwiskiem - Pana na to nie stać i niech Pan jako anonim nie pisze mi co mogłem, a czego nie! W związku z tym, że Pan nie zrozumiał mojego wpisu i do tego się tłumaczy - a zawsze tłumaczy się winny (na 100% należy Pan do rady). Więc zadedykuje Panu jeszcze raz ten wpis. Mam nadzieję, że Pana bardzo nie boli i pożegnał się Pan nie tylko z bólem ale i z tym forum. Dużo wpisów jest tu prawdą, obaj o tym wiemy, tylko napisano je w buraczany sposób. Ja napisałem o wszystkich, a Pan jest mocno tendencyjny. Więc morały niech Pan prawi swoim kolegom.
  Duże dzieci, które nie dorosły do bycia w samorządzie…
  Myślę, że lepiej zakończyć tę dyskusje niż pogrążać się przed całą opinią publiczną naszej gminy. Osoby, które wstydzą się swojego nazwiska lub pełnionej przez siebie funkcji nie powinny się wypowiadać w imieniu czegokolwiek i kogokolwiek. Łatwo jest obrzucać się błotem będąc ukrytym pod anonimowym nickiem, bo w razie, czego można powiedzieć: przecież „to nie ja”. Niestety duże dzieci to duży kłopot … w tym przypadku dla nas wszystkich. Może by tak raz zamiast dróg zrobić taką dużą gminną piaskownicę i zaprosić tam wszystkich forumowiczów zwłaszcza z tych którzy twierdzą, że nie tylko nie są radnymi ale nawet ich nie znają - ale daliby się pokroić i posolić za ich „wyczyny”, anomalia na skalę światową. Gdyby była taka gminna piaskownica to może powstałaby wtedy wspólna ponad podziałowa inicjatywa w postaci babki z piasku - efekt byłby krótkotrwały, bo taka inwestycja szybko się rozsypie, ale dobre i co na początek…
  Pozdrawiam w równym stopniu wszystkich malkontentów jak i tych siejących propagandę sukcesu.
  Doświadczyliśmy tutaj tydzień ośmieszania gminy Frysztak – prośba: jak już udowodniliście sobie nawzajem kto od kogo jest bardziej głupi to po prostu przestańcie pisać…
  Dodam na pożegnanie dzieci jak zakrywają oczy rękoma to też uważają że są niewidoczne, a winę zawsze zwalają na kogoś innego.

  Z wyrazami współczucia i politowania
  mieszkaniec gminy Frysztak
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 74. Napisał Pan o wszystkich tak by jednak dostało się tzw. siejącym propagandę sukcesu. Gratuluje obiektywizmu.

  OdpowiedzUsuń
 75. No cóż... szkoda powyższe komentować, więc tylko życzę udanego weekendu, bo pogoda ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 76. Napisałem obiektywnie to CO UWAŻAM, że zaistniało w gminie Frysztak i nie wymieniałem do kogo to kieruję - to jest moje prywatne. więc PRAWDA KOLE W OCZY TYLKO zawsze tego kto uważa, że dotyczy to tylko jego w tym przypadku Pana. Nie ma potrzeby aby Pan zmieniał nicki bo to też jest śmieszne. Widzę że musi Pan przeczytać więcej razy niż dwa... to co napisałem więc pozwolę sobie powtórzyć po raz trzeci:
  Duże dzieci, które nie dorosły do bycia w samorządzie…
  Myślę, że lepiej zakończyć tę dyskusje niż pogrążać się przed całą opinią publiczną naszej gminy. Osoby, które wstydzą się swojego nazwiska lub pełnionej przez siebie funkcji nie powinny się wypowiadać w imieniu czegokolwiek i kogokolwiek. Łatwo jest obrzucać się błotem będąc ukrytym pod anonimowym nickiem, bo w razie, czego można powiedzieć: przecież „to nie ja”. Niestety duże dzieci to duży kłopot … w tym przypadku dla nas wszystkich. Może by tak raz zamiast dróg zrobić taką dużą gminną piaskownicę i zaprosić tam wszystkich forumowiczów zwłaszcza z tych którzy twierdzą, że nie tylko nie są radnymi ale nawet ich nie znają - ale daliby się pokroić i posolić za ich „wyczyny”, anomalia na skalę światową. Gdyby była taka gminna piaskownica to może powstałaby wtedy wspólna ponad podziałowa inicjatywa w postaci babki z piasku - efekt byłby krótkotrwały, bo taka inwestycja szybko się rozsypie, ale dobre i co na początek…
  Pozdrawiam w równym stopniu wszystkich malkontentów jak i tych siejących propagandę sukcesu.
  Doświadczyliśmy tutaj tydzień ośmieszania gminy Frysztak – prośba: jak już udowodniliście sobie nawzajem kto od kogo jest bardziej głupi to po prostu przestańcie pisać…
  Dodam na pożegnanie dzieci jak zakrywają oczy rękoma to też uważają że są niewidoczne, a winę zawsze zwalają na kogoś innego.

  Z wyrazami współczucia i politowania
  mieszkaniec gminy Frysztak
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 77. Zrozumiałem za pierwszym razem co Pan napisał. Życzę udanego dnia jak powiedział Witek Kitek.

  OdpowiedzUsuń
 78. Człowieku przeczytaj co ty w ogóle piszesz, życzył WITEK KITEK, a może pitek bąbitek albo bolek pierdziolek - po ludzku żal mi was!
  Więc jeszcze raz:
  Duże dzieci, które nie dorosły do bycia w samorządzie…
  Myślę, że lepiej zakończyć tę dyskusje niż pogrążać się przed całą opinią publiczną naszej gminy. Osoby, które wstydzą się swojego nazwiska lub pełnionej przez siebie funkcji nie powinny się wypowiadać w imieniu czegokolwiek i kogokolwiek. Łatwo jest obrzucać się błotem będąc ukrytym pod anonimowym nickiem, bo w razie, czego można powiedzieć: przecież „to nie ja”. Niestety duże dzieci to duży kłopot … w tym przypadku dla nas wszystkich. Może by tak raz zamiast dróg zrobić taką dużą gminną piaskownicę i zaprosić tam wszystkich forumowiczów zwłaszcza z tych którzy twierdzą, że nie tylko nie są radnymi ale nawet ich nie znają - ale daliby się pokroić i posolić za ich „wyczyny”, anomalia na skalę światową. Gdyby była taka gminna piaskownica to może powstałaby wtedy wspólna ponad podziałowa inicjatywa w postaci babki z piasku - efekt byłby krótkotrwały, bo taka inwestycja szybko się rozsypie, ale dobre i co na początek…
  Pozdrawiam w równym stopniu wszystkich malkontentów jak i tych siejących propagandę sukcesu.
  Doświadczyliśmy tutaj tydzień ośmieszania gminy Frysztak – prośba: jak już udowodniliście sobie nawzajem kto od kogo jest bardziej głupi to po prostu przestańcie pisać…
  Dodam na pożegnanie dzieci jak zakrywają oczy rękoma to też uważają że są niewidoczne, a winę zawsze zwalają na kogoś innego.

  Z wyrazami współczucia i politowania
  mieszkaniec gminy Frysztak
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 79. "Człowieku przeczytaj co ty w ogóle piszesz, życzył WITEK KITEK, a może pitek bąbitek albo bolek pierdziolek - po ludzku żal mi was! "

  No cóż...
  A ja Panu jednak życzę miłego dnia bez żadnego komentarza dodatkowego.

  OdpowiedzUsuń
 80. Panie Marku przepraszam miało być weekendu nie dnia. I nie rozumiem czy już nie można nawet życzyć miłego weekendu, żeby się Panu nie narazić. Pozdrawiam i jeszcze raz miłego weekendu.

  OdpowiedzUsuń
 81. Polska jest krajem demokratycznym więc nie musi się Pan pytać mnie czy coś można czy nie. Dialog społeczny jest potrzebny ale nie w formie anonimowych dyrdymałów, które ośmieszają mieszkańców gminy Frysztak. Też jestem mieszkańcem naszej gminy i jak widzę do czego ludzie jesteście się wstanie dopuścić w celu zdobycia władzy to ... robi się żal.
  Więc raz jeszcze raz aby się dobrze utrwaliło.
  Duże dzieci, które nie dorosły do bycia w samorządzie…
  Myślę, że lepiej zakończyć tę dyskusje niż pogrążać się przed całą opinią publiczną naszej gminy. Osoby, które wstydzą się swojego nazwiska lub pełnionej przez siebie funkcji nie powinny się wypowiadać w imieniu czegokolwiek i kogokolwiek. Łatwo jest obrzucać się błotem będąc ukrytym pod anonimowym nickiem, bo w razie, czego można powiedzieć: przecież „to nie ja”. Niestety duże dzieci to duży kłopot … w tym przypadku dla nas wszystkich. Może by tak raz zamiast dróg zrobić taką dużą gminną piaskownicę i zaprosić tam wszystkich forumowiczów zwłaszcza z tych którzy twierdzą, że nie tylko nie są radnymi ale nawet ich nie znają - ale daliby się pokroić i posolić za ich „wyczyny”, anomalia na skalę światową. Gdyby była taka gminna piaskownica to może powstałaby wtedy wspólna ponad podziałowa inicjatywa w postaci babki z piasku - efekt byłby krótkotrwały, bo taka inwestycja szybko się rozsypie, ale dobre i co na początek…
  Pozdrawiam w równym stopniu wszystkich malkontentów jak i tych siejących propagandę sukcesu.
  Doświadczyliśmy tutaj tydzień ośmieszania gminy Frysztak – prośba: jak już udowodniliście sobie nawzajem kto od kogo jest bardziej głupi to po prostu przestańcie pisać…
  Dodam na pożegnanie dzieci jak zakrywają oczy rękoma to też uważają że są niewidoczne, a winę zawsze zwalają na kogoś innego.

  Z wyrazami współczucia i politowania
  mieszkaniec gminy Frysztak
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 82. Odnoszę wrażeni ze Panu Markowi ktoś to napisał bo powiela ciągle to samo mając wszystkich za dzieci które nic nie kumają

  OdpowiedzUsuń
 83. Kumają żaby, ludzie powinni rozumieć. Podziwiam Pana z to, że się Panu chce zmieniać tyle razy nicki. Żadna osoba, która wstydzi się swojego nazwiska nie jest w stanie mnie obrazić i nie wymagam od Pana aby uważał Pan, że ja pisałem ten tekst, więc i Pana wrażenie też mnie nie interesuje. Więc aby Pan zakumał wstawię go raz jeszcze:
  Duże dzieci, które nie dorosły do bycia w samorządzie…
  Myślę, że lepiej zakończyć tę dyskusje niż pogrążać się przed całą opinią publiczną naszej gminy. Osoby, które wstydzą się swojego nazwiska lub pełnionej przez siebie funkcji nie powinny się wypowiadać w imieniu czegokolwiek i kogokolwiek. Łatwo jest obrzucać się błotem będąc ukrytym pod anonimowym nickiem, bo w razie, czego można powiedzieć: przecież „to nie ja”. Niestety duże dzieci to duży kłopot … w tym przypadku dla nas wszystkich. Może by tak raz zamiast dróg zrobić taką dużą gminną piaskownicę i zaprosić tam wszystkich forumowiczów zwłaszcza z tych którzy twierdzą, że nie tylko nie są radnymi ale nawet ich nie znają - ale daliby się pokroić i posolić za ich „wyczyny”, anomalia na skalę światową. Gdyby była taka gminna piaskownica to może powstałaby wtedy wspólna ponad podziałowa inicjatywa w postaci babki z piasku - efekt byłby krótkotrwały, bo taka inwestycja szybko się rozsypie, ale dobre i co na początek…
  Pozdrawiam w równym stopniu wszystkich malkontentów jak i tych siejących propagandę sukcesu.
  Doświadczyliśmy tutaj tydzień ośmieszania gminy Frysztak – prośba: jak już udowodniliście sobie nawzajem kto od kogo jest bardziej głupi to po prostu przestańcie pisać…
  Dodam na pożegnanie dzieci jak zakrywają oczy rękoma to też uważają że są niewidoczne, a winę zawsze zwalają na kogoś innego.

  Z wyrazami współczucia i politowania
  mieszkaniec gminy Frysztak
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 84. W godzinach pracy to pracownicy gminni i nawet dyrektorzy gminni siedzą i piszą głupoty na internecie. To jest do sprawdzenia m.in panie Marku

  OdpowiedzUsuń
 85. PANIE „Zofia Dylman” to proszę mnie sprawdzić: -), a nie pomawiać! Gdyby Pan zobaczył na daty to stwierdziłby Pan, że moje wpisy, które ukazały się w godzinach dopołudniowych, wstawiane były podczas weekendów: 5 marca – sobota i 6 marca – niedziela, pozostałe w moim wolnym czasie. Co do dyrektorów naszej gminy to nie sądzę, aby którykolwiek pisał, jako anonim, bo to ludzie na poziomie. Ponadto dyrektorzy mają nienormowany czas pracy, więc myślę, że nawet gdyby się podpisali imieniem i nazwiskiem pod wypowiedzią, to niekoniecznie oznaczałoby to, że są w pracy.
  Tak się zastanawiam: Pan pewnie jest bezrobotny, że Pan pisze komentarze w poniedziałek o 9:12. No chyba, że Pan jest na urlopie albo ma Pan 2 zmianę, ale jak tak to może warto zastanowić się czy inni nie byli na urlopach lub nie mieli 2 zmiany jak pisali tutaj.
  Wiem, że to jest do sprawdzenia, bo z zawodu jestem informatykiem i kilka lat informatyki uczyłem, a moja żona jest policjantką – wydział Przestępstw Gospodarczych w tym również internetowych. Proponuję, zatem aby Pan mnie sprawdził, bo też wiem, że pomawianie jest karalne – tylko proszę konsekwentnie sprawdzić wszystkich, bo większość tendencyjnych wpisów w godzinach, które mogły być w czasie pracy należy najprawdopodobniej do Pana faworytów – stwierdzam to po treści. Chętnie zobaczę wyniki kontroli, przede wszystkim pod względem personalnym, może Pan wtedy upubliczni nazwiska :-)
  Fajnie jest pomawiać kogoś, kto się podpisze – prawda? Dlatego szkoda, że Pan się wstydzi siebie samego i nie ma Pan odwagi pomawiając spojrzeć w oczy….
  Dla Pana dedykuję samą końcówkę moich powyższych wypowiedzi, bo jednak Pan nie zrozumiał:
  Dzieci jak zakrywają oczy rękoma to też uważają, że są niewidoczne!  DO FRYSZTAKROBIN
  Brawo TY, co za inteligencja – faktycznie raz przyznaję Panu rację - żaby faktycznie kumkają. Dopiero teraz zrozumiałem, że się myliłem, co do przekazywanych tutaj informacji. Przepraszam czeka nas prawdziwa świetlana przyszłość. Z Pana wypowiedzi bije sama mądrość. Może jeszcze tak dla naszego samorządowego dobra i rozwoju infrastruktury drogowej oraz zwiększenia ilości miejsc pracy wyjaśni Pan, dlaczego tak jest: skoro kot miałczy, krowa muczy, baran beczy to, dlaczego pies nie hauczy tylko szczeka?
  Dramat, Panowie prawdziwy Dramat, Porażka i Karykatura. Niech Pan zmieni jeszcze kolejny Nick na coś bardziej niepoważnego i napisze kolejną mądrość, która zlikwiduje nasze długi i stworzy przyszłość naszym dzieciom tak żeby nie musiały się zachowywać jak płazy, które nie kumają, ale rechoczą ze szczęścia, bo tak im wmówiono.
  Pozdrawiam i mam nadzieję, że wyraziłem się dostatecznie jasno. Temat kończę, bo z doświadczenia wiem, że z anonimami nie da się dyskutować bez przerwy ze względu na to, że nie odpowiadają i nie są oceniani przez lokalną społeczność. Zależy im tylko na czystej złośliwości, a prawda nie ma dla nich większego znaczenia.
  Zobaczcie sobie chamskie i anonimowe wpisy pod wypadkiem Pana Prezydenta, potem wyciągnijcie wnioski i nie róbcie tak samo …
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 86. ...a w czasie pracy siedzi się z nosem w kompie i poci z podniecenia kto co napisał
  Jak nie tu to na fejsie albo na innym forum Frysztaka. Za robotę się weźcie państwowi wypłatożercy a nie za pisanie głupich elaboratów. Normalny człowiek ma z was bekę gminne pismaki

  OdpowiedzUsuń
 87. Moje wpisy są anonimowe ale gdzie Pan widzi chamstwo

  OdpowiedzUsuń
 88. Osoba podpisująca się jako "Pan Marek" znany jest w internecie gminnym jako osobnik przewrażliwiony, węszący spiski i chamstwo ma widać sporo czasu i energii na marnotrawienie na bezowocne wpisy w różnych forach i na fejsie. Panie Frysztakrobin - szkoda czasu na dyskusję, lepiej iść spać

  OdpowiedzUsuń
 89. 1. Tak jestem przewrażliwiony na punkcie ośmieszania gminy Frysztak.
  2. Zgadza się energii mam bardzo dużo i zapewniam, że wykorzystam ją jak najlepiej.
  3. Z czasem jest gorzej ale nauczyłem się go efektywnie wykorzystywać.
  4. mimo negatywnej opinii od niektórych desperatów ciągle uważam, że wypowiedzi internetowe dotyczące Pana Prezydenta są chamskie.

  Podpisuje się nie jako Pan Marek tylko:
  Marek Armata
  Pozdrowienia, nie ma co tego tak Panowie przeżywać :-)

  OdpowiedzUsuń
 90. Chamstwem to jest zwracanie się Marku Armato do mnie per "pan" i to w Dniu Kobiet. Chyba że wolisz chłopców.

  OdpowiedzUsuń
 91. Przepraszam zapomniałem o życzeniach. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet PANIE Zofio Dylman ;-)
  Ja nawet nie przypuszczam, że jest Pan facetem ja to wiem ;-) i śmiesznie wygląda jak Pan pod kilkoma nickami pisze sam ze sobą tworząc efekt tłumu ;-)
  Rozumiem, że się Pan obraził na mnie za tę żabę ale uważam, że z hejtem, który Pan uprawia trzeba walczyć.
  Niech pan przeczyta od początku komentarze zamieszczone pod w/w artykułem i się Pan zastanowi... nad sobą też. Nie wymieniam tu nikogo - uważam, że wszyscy którzy piszą pod anonimowymi Nickami obrażają przede wszystkim gminę Frysztak - NIEZALEŻNIE OD POGLĄDÓW JEDNI I DRUDZY.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 92. Cham i prostak. Na dodatek gburowaty, z manią wyższości i przekonaniem o własnej nieomylności.Żal.Weź się chłopie ogarnij,wyłącz komputer i pomóż żonie przy dzieciach w dniu kobiet. Kolacje jej zrób albo co innego co tam lubi. Osobiście " rozmowę " z tobą uważam za dialog poniżej mojego poziomu intelektualnego i kontynuuje ją tylko z czystej złośliwości by patrzeć jak się kręcisz w swojej urojeniowej wizji świata. To jest chore.

  OdpowiedzUsuń

 93. A tak w ogóle to oczym ty do mnie piszesz? Jaka żaba? Jaki hejt? Ty człowieku podpusujący się jako Marek Armata masz duży problem z otaczającą Cię rzeczywistośćią i jej właściwym odbiorem. Weź se zrób tydzień wolnego od neta, wyloguj się z fejsa i idź do proboszcza na duchową rozmowę wielkopostną to może ci się psychika uspokoi i przestaniesz obrażać inteligentne kobiety.

  OdpowiedzUsuń

 94. A tak w ogóle to oczym ty do mnie piszesz? Jaka żaba? Jaki hejt? Ty człowieku podpusujący się jako Marek Armata masz duży problem z otaczającą Cię rzeczywistośćią i jej właściwym odbiorem. Weź se zrób tydzień wolnego od neta, wyloguj się z fejsa i idź do proboszcza na duchową rozmowę wielkopostną to może ci się psychika uspokoi i przestaniesz obrażać inteligentne kobiety.

  OdpowiedzUsuń
 95. Dlatego uważam, że hejt trzeba zwalczać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 96. Zacznij Marku zwalczanie " hejta " od siebie. Z twoich wpisów zionie obraz osoby przepełnionej nienawiścią do bliźnich. Zastanów się ile TY osób obraziłeś, ilu niesprawiedliwe oceniłeś, bij się w te swoje piersiątka i szczerze popatrz w swój fejs w lustrze a nie tylko na zdjęciu profilowym w necie i spróbuj odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie " dlaczego w wolnym czasie rajcują mnie głupie gadki z obcymi w necie "???

  OdpowiedzUsuń
 97. Oj do takiego poziomu inteligencji nawet nie będę próbował równać … Uważam, że nie obraziłem nikogo bo rozmawiam z anonimami hejterami, którzy obrażają wszystko i wszystkich. Co do nienawiści, chamstwa i psychiki to proponuję samemu spojrzeć w lustro po przeczytaniu własnych wpisów. O ile nie mam pretensji postrzegania mnie jako Dyrektora Ośrodka, bo każdy może mieć swoje zdanie, o tyle nie życzę sobie aby ktokolwiek mieszał się w moje prywatne życie.
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń

 98. A jakiego Ośrodka Marku jesteś dyrektorem? Ośrodka wmawiania babom że są chłopami?

  OdpowiedzUsuń

 99. A jakiego Ośrodka Marku jesteś dyrektorem? Ośrodka wmawiania babom że są chłopami?

  OdpowiedzUsuń
 100. A twoje prywatne życie mnie nie interesuje. Sam je pokazujesz na fejsie. Mam nadzieję że wiesz co robisz bo cała gmina może je śledzić na bieżąco. Chyba to robisz dla fejmu, no nie? To nie dziw się że Twój prywatny wizerunek nie jest prywatny. Twoja wina.

  OdpowiedzUsuń
 101. A twoje prywatne życie mnie nie interesuje. Sam je pokazujesz na fejsie. Mam nadzieję że wiesz co robisz bo cała gmina może je śledzić na bieżąco. Chyba to robisz dla fejmu, no nie? To nie dziw się że Twój prywatny wizerunek nie jest prywatny. Twoja wina.

  OdpowiedzUsuń
 102. Akurat na facebooku jest niewiele mojego prywatnego życia i tylko ja mam prawo decydować na ilę chcę go pokazać. Miłego hejtowania jeśli to jest jakaś forma autoterapii to rozumiem i nawet się nie obrażam.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 103. Tak Ci się tylko wydaje. Wydaje ci się, że chronisz prywatność - masz problem. Wydaje ci się, że jedna i ta sama osoba pod różnymi nickami Cię " hejtuje " - masz kolejny problem. Czas spędzasz na forum Frysztaka - to też patologia bo to rozrywka dla gimbazy, starych frustratów albo ludzi którzy nudzą się w robocie. Dalej nie widzisz problemu? Trudno.

  OdpowiedzUsuń
 104. Pan Marek się myli ja nie jestem ZOFIA DYRMAN PROSZĘ mi pokazać kogo ja obraziłem swymi wpisami obraza to Pan pisząc ze ja to nie ja

  OdpowiedzUsuń
 105. Dostrzegam w coś w rodzaju powrotu „Elwiry Prawnik” - dlatego zrozumiałem skąd ta agresja w moim kierunku. Jak czytam wypowiedzi to jestem przekonany, że to jednak nie ja mam problem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zima dopisze bo mróz i śnieg w niektórych przypadkach łagodzi obyczaje.
  Zgadzam się że jestem osobą publiczną i że Internet pochłania dużą część mojego życia, ale to z tego względu, że jestem administratorem trzech stron internetowych, które pełnią ważną rolę w pełnionej przeze mnie funkcji. Jako Ośrodek odpowiedzialni jesteśmy za organizację sportu oraz zprzedaż miejsc noclegowych w postaci produktu turystycznego, a konkurencja w tej branży jest ogromna. Wymaga to dużego zaangażowania zwłaszcza wcześnie rano i późną nocą bo w pracy niestety czasu na wszystko brakuje. Codziennie oprócz prowadzenia stron odpowiadam na kilkanaście albo i kilkadziesiąt zapytań na e-mail. Czasem zazdroszczę tym co mają wolne weekendy czy popołudnia - ale też lubię to co robię ponieważ dano mi szansę na rozwinięcie działalności Ośrodka Sportu.
  W związku z tym, że w pewnym sensie skazany jestem na życie w sieci to przy okazji zwalczam hejt, bo to jest brudna strona Internetu, a intencje hejterów skierowane są generalnie na niszczenie i wyniszczanie wszystkich i wszystkiego.
  Przypomnę, że hejt to są anonimowe wpisy obrażające innych i przedstawiające ich w złym świetle. Dlatego zawsze się podpisuję aby pokazać, że można wyrazić swoje zdanie nie będąc hejterem. Oczywiście narażam się tym innym ale trudno – podjąłem to ryzyko i będę konsekwentny. Żaden hejter nie był i nie jest i nie będzie w stanie mnie obrazić bo najczęściej to desperacji i ludzie niezadowoleni ze swojego życia oraz zazdrośnicy. Generalnie lubię szczerą rozmowę ale tylko z osobami, które mają na nią odwagę i do momentu przekroczenia granic dobrego smaku. Dlatego ciąg dalszy rozmowy przeprowadzę z moim wirtualnym rozmówcą jednak w cztery oczy, a nie na Internecie …

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 106. Panie Marku Armatu - to panśki wybór że się pan podpisujesz z imienia i nazwiska i bezczelnością jest wymaganie tego samego od innych bo net rządzi się innymi prawami niż twoje podwórko. Odezwałam się bo jako bierny wyborca gminnny podczytuje czasami ichnie strony i nudne już jest to że non stop piszesz pan jakieś długie nudne wywody i atakujesz wszystkich dookoła. Teraz to już przegiąleś Marku Armatu bo podpisujesz się jako dyrektor poważnej instytucji a walisz do mnie per " pan ", zarzucasz mi hejt i jakieś żaby a nie odnosisz się do meritum czyli jak to jest że w godzinach pracy wzrasta aktywność na forach gminnych i fejsie ( teraz to przynajmniej mam jako taką satysfakcję że do szesnastej będzie tu spokój). I głęboko gdzieś mam jeśli będziesz się teraz logował z innego konta i udawał anonima "broniącego " Marka. Zacznij odpowiadać na wpisy albo zamilcz a nie obrażaj mnie, Robina czy kogo tam jeszcze. I przestań się porównywać do hejtowanego prezydenta bo tobie nikt tu śmierci nie życzy - co więcej, żyj Marku w szczęściu i zdrowiu ku uciesze ludu pracującego miast i miasteczek.

  OdpowiedzUsuń
 107. ...i jeszcze jedno - kilka wpisów wyżej powołujesz się Pan na stanowisko żony, praca w wydziale ścigającym " wpisy internetowe ". Czy mam to rozumieć jako próbę zastraszania przy pomocy powoływania się na osobiste wpływy? Mam nadzieję że Twoja żona jak i jej bezpośredni przełożeni wiedzą o Twoich wpisach bo takie rzeczy są karalne.

  OdpowiedzUsuń
 108. http://www.rp.pl/artykul/1130279-Odpowiedzialnosc-karna-dla-urzednika--ktory-powoluje-sie-na-znajomosci.html

  OdpowiedzUsuń
 109. Jeśli to coś nade mną jest kobietą to współczuję mężowi i reszcie rodziny. Ton i sposób pisania naprawdę urąga godności bycia człowiekiem Były tutaj kłótnie i obrazy ale to coś jest odrażające A jeśli jeszcze odwołuje się to prawdy i prawa to chyba babo jak to siebie sama nazwałaś spadłaś z krzesła do tego siedząc w internecie od rana do nocy wypomina innym mam nadzieję że nie jesteś z naszej gminy bo byśmy się wstydzili ciebie wszyscy. I nie dziwie się że boisz się podpisać przybierając dane kogoś innego bo pewnie nie wyszłabyś na ulicę ze wstydu
  Pierwszy raz zrobiło mi się niedobrze od czytania nienawistnych i ochydnych tekstów kogoś kto próbuje nazywać siebie kobietą. Idę stąd abu nie zwymiotować.

  OdpowiedzUsuń
 110. Zofia Dyrman, Frysztakrobin, faktyaniemity, witek kitek...

  Przesuńcie stronę w górę i nie piszcie więcej o nagonce na PiS, bo odkąd pojawiła się wypowiedź p. M.A. 4 marca to tylko Wy piszecie i ujadacie. 4 versus 1 - to można nazwać nagonką. Jakkolwiek 3 ostatnie osoby się uciszyły w miarę z kulturą o tyle Pani Zofia przechodzi samą siebie. Szanowna Pani czy Pani ma rozdwojenie jaźni?? Raz Pani pisze, że jest atakowana by w następnym poście przypuścić frontalny atak bez poszanowania zasad i kultury. Do tego to Pani sposób wysławiania się, sposób pisania i odnoszenia się do postów innych, stawia Panią w bladym świetle, by nie powiedzieć mroku.
  Pisze Pani, że cyt. "Czas spędzasz na forum Frysztaka - to też patologia bo to rozrywka dla gimbazy, starych frustratów albo ludzi którzy nudzą się w robocie. Dalej nie widzisz problemu? Trudno."
  Dziwnym trafem już nie mam w pamięci pierwszych postów pod tym artykułem, za to na pewno długo w pamięci pozostanie mi użytkownik Zofia Dyrman, która określa innych jako frustratów a sama spędza ostatnie godziny na portalu fryszta24.pl i klepie ze złością w klawiaturę.
  To Pani jest sfrustrowana, widać to po Pani sposobie pisania, dobierania słów, zwracania się w jednym poście per Pan a innym per ty (z małej litery).
  Szanowna Pani - jeśli chce Pani dyskusji - proszę bardzo, zapewniam Panią, że teraz na pewno dyrektorzy placówek, urzędnicy w UG i inni będą z ciekawością śledzić kolejne wpisy. Być może nawet połowa sklepów zostanie zamknięta a dzień 10 marca od tej pory będzie dniem wolnym od pracy w Gminie Frysztak.

  Przepraszam za powyższe szyderstwo ale jak czytam, cyt. "to panśki wybór że się pan podpisujesz z imienia i nazwiska i bezczelnością jest wymaganie tego samego od innych bo net rządzi się innymi prawami niż twoje podwórko."

  Tu właśnie pokazała Pani swoje oblicze. Według Pani - net cechuje się tym by być anonimowym i jechać po kim popadnie, bo co mi ktoś zrobi. Dzisiaj będę Zofią Dyrman, jutro Antkiem Pierdołą by pojutrze zostać Dórzym Kórdóplem (celowo z błędami).

  Zosiu kochana, odrobina logiki!! Skoro jesteś anonimową i taką chcesz pozostać to jak to możliwe, że czujesz się obrażana???? Jak można obrazić kogoś anonimowego???? No jak???? Może zastanawiasz się jak Ty teraz wyjdziesz na ulicę, przecież mnie obsmarowali, a może myślisz - napisali o mnie kłamstwa, co teraz ludzie powiedzą. A może masz żal, że posądzono Cię, że jesteś mężczyzną i Twój chłopak, mąż, kochanek, wielbiciel itp. już nie będzie Cię chciał?

  Dlaczego się odezwałem? Dlatego, że od kilku lat widzimy ogromny progres w GOSiR. Ogromne zmiany, oczywiście na lepsze. Ale komuś to wyraźnie przeszkadza. A komu - no przecież wiadomo komu. Bywam na obiekcie i cieszę się, że to miejsce się rozwija w takim tempie i przede wszystkim w dobrym kierunku i nie będę stał z boku i patrzył jak ktoś chce zniszczyć dorobek kilku ostatnich lat. Pracę wielu ludzi!!!

  OdpowiedzUsuń
 111. Panowie takiego babska nikt nie chce ten tego stąd tyle w niej flustracji i kompleksów. Nie ma się na kim wyżyć więc dzień kobiet spędziła przed netem. Pana Marka nie bronię bo sam się o to prosił aczkolwiek ja te sarkastyczne wypowiedzi zrozumiałem. Nie ze wszystkim się zgadzam ale coś w tym jest. Powinien tylko wiedzieć że z głupim się nie dyskutuje bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Piszę ponieważ mimo prześmiewczej wypowiedzi pana marka był w niej sens. Pewnie obrazili się na niego wszyscy ale gdyby wziąć całokształt wypowiedzi to trzeba zwrócić mu honor. Dostało się przynajmniej wszystkim równo.

  OdpowiedzUsuń
 112. Otóż nie wszyscy są urzędnikami co tu zaglądają ale jak ich tak klasyfikujemy to weźmy wszystkich tych urzędu gminy jak i powiatu a może przede wszystkim urzędu marszłkowskiego. Ja osobiście nie jestem urzędnikiem i cieszę się bo jak czytam że zośka czerpie satysfakcję z tego że urzędnicy to czytają to współczuję. Ale też rozumiem dlaczego nie może czerpać czerpać przyjemności w inny sposób tak jak większość zdrowych ludzi. Cóż zboczenia są różne z fantazjami o urzędnikach mam doczynienia pierwszy raz i to jeszcze przez internet.
  Pozwoliłem się zrównać to poziomu zosi aby zrozumiała co mam na myśli.
  Podobnie jak śmiechu warte stanę w obronie Pana Marka bo jako jedyny nie tylko się odważyły podpisać ale ukazał też pewnego rodzaju paranoje którą stworzyły osoby prowadzące tutaj wpisy. Nnie było to przyjemne dla nie których ale taka też jest prawda że nikt z Was też nie wpisal nic przyjemnego. Rożnica tylko taka że większość nie odważyła się podpisać. Szkoda mi też tego człowieka bo nawet przeciwnicy czy oponenci widzą jego zaangażowanie chociaż tego nigdy nie przyznają przez politykę. Wróć jak możesz do szkoły i zostaw to przypomnij sobie święta, weekendy, ferie, wakacje, długie popołudnia i poranki. Po co Ci to. Gmina jest podzielona i nawet jak żysły sobie wyprujesz to i tak twoi przeciwnicy powiedzą że byłeś zły. Ludzie widza twoją pracę ale wielu jej nie doceni nigdy z czystej złośliwości. Pamietaj i wracaj do szkoły.

  OdpowiedzUsuń
 113. Drodzy Państwo może warto się zastanowić dlaczego doszło do takiej sytuacji, że jedni na drugich rzucają epitety itp. Jak popatrzymy na początek komentarzy pod artykułem, który notabene dotyczy współpracy z policją, to zobaczymy, że jedna ze stron (nazwijmy stronnictwem GiS) zaatakowała drugą stronę tj. PiS fałszywymi oskarżeniami o wykorzystywanie samochodu gminnego, o donoszenie na gminę do marszałka w sprawie zwrotu za oczyszczalnie, zmianę pokoleniową. Widząc taką nagonkę postanowiłem stronie GIS na podstawie rzeczowych argumentów wyjaśnić, że jej twierdzenia są nieprawdziwe, a rzeczy o które oskarża PiS występują także w GiS i to w większym stopniu. Jak już dyskusja wygasała do sprawy włączył się Pan Marek Armata, który niby potępił obie strony, ale bardziej jednak PiS, co mu zarzuciłem w komentarzu, na co się bardzo na mnie obraził. Później doszło już do zaostrzenia sytuacji między Panem Markiem a np. Zofią Dyrman, która to w swych komentarzach pojechała za daleko. Moim zdaniem, jeżeli państwo, którzy popieracie GiS przestaniecie atakować fałszywymi oskarżeniami PiS (co obserwujemy tutaj od roku) to na forum takim jak tu nikt nikogo nie będzie obrażał. Jak nie będzie fałszywych oskarżeń to i ja po co mam pisać. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 114. Ten UNIKOWN w poprzednim poście to też ja tylko nie wiem dlaczego nie wyświetla mi tu nicku.
  Oczywiście wszyscy spodziewaliśmy się że najbardziej poszkodowany będzie jednak PIS. Wróćmy do Początku dyskusja zaczęła się od tego że kilka osób widziało auto szkolne w Gliniku Dolnym i jak sami widzicie nikt tego nie zdementował z zarządzających partią tylko zaczęło się obrzucanie błotem. Uważam, że Pis powinien wydając oficjalne oświadczenie że z auta nie korzystał we własnych celach i nigdy auto w Glinku Dolnym nie było podczas zebrania PIS ani Rady Sołeckiej i będzie po sprawie. Chyba że ktoś faktycznie udowodni ze to auto było to będzie nie po sprawie tylko po PISie i tyle. Bo przekrzykiwanie się kto jest najbiedniejszy i kto kłamie powoduje że z was się śmieją. padł zarzut więc napisze oświadczenie podpisane przez przewodniczącego że to nie prawda i zakończcie. Fakty ty jesteś z PISu i to widać ja nie jestem za nikim dlatego przestań dzielić gminę Frysztak na PIS i GIS po gmina Frysztak to jej mieszkańcy, rada i wójt. Nie ośmieszaj już siebie swojej partii i innych. Oczywiście gdyby się ktoś wypowiedział tendencyjnie za GISem też bym napisał aby się nie ośmieszał. Może i ta piaskownica by się jednak przydała.

  OdpowiedzUsuń
 115. Panie Wracaj czy ktoś tu nie pisał, że ma zdjęcia samochodu i że złoży sprawę w marcu do rady gminy?. Według moich informacji kontrola nie wykryła żadnych nieprawidłowości w tym temacie. Jak pan chce to proszę skierować w tej sprawie pismo do wójta o udzielenie informacji i wtedy niech pan tu wyda oświadczenie w tej sprawie.
  Czy każda ze stron konfliktu ma wydawać oświadczenia, bo jakaś tam osoba na internecie napisała oskarżenie pod anonimem. To ja napiszę anonimowo w internecie, że w UG doszło do gwałtu (hipotetycznie-przykład tylko podaję) i co Pan Wójt ma wydać oświadczenie, że jest to nieprawda. Bądźmy poważni.
  Dla pana informacji za GiS byli pan grzegorz, zerotoler,gliniczanin nie tylko z zamiłowania i wielu innych. I co potępił pan ich i zasugerował by przestali się ośmieszać.
  Co do dzielenia gminy, to wyjaśniam, że każdy mieszkaniec ma swoje poglądy i ich broni. Ja nie zacząłem dzielić gminy i nie jest to moim celem. Są osoby którym bardziej się podoba GiS a innym PiS. Ale jeżeli osoby popierające GiS wysuwają fałszywe oskarżenia to chyba mam prawo bronić swoich poglądów. Jeszcze raz wyjaśniam, jeżeli nie będzie fałszywych oskarżeń to i ja nie będę komentował, bo i po co. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 116. Nie produkuj się tak nocami bo i tak wszyscy wiedzą że to TY. Dzisiaj w pracy masz napuchnięte oczy. Jak ropucha.

  OdpowiedzUsuń
 117. Obiecałem sobie że choćby nie wiem co to nie dam się wciągnąć w te pustą dyskusję ale po prostu faktycznie się nie da
  Po pierwsze to że ktoś napisał że widział auto szkolne w Gliniku Dolnym wcale nie oznacza, że jest z GiSu, tylko że ma oczy. ja nie nie nie należę ani do GIS ani do PO ani do Nowoczesnej ani do niczego innego. W wyborach do parlamentu głosowałem za PIS i się tego nie wstydzę reformy były potrzebne ale uważam że frysztacki klub jest do zmian, mam nadzieje że Pan mój pogląd uszanuje i byc może również się zgodzi. Chyba że tylko Pan może mieć poglądy.
  Po drugie nie wiadomo czy to oszczerstwo bo nikt tego oficjalnie nigdy nie wyprostował ani nie zdementował. Dlatego jest tu tyle gadania. A wystarczy oficjalnie sprostować i dziwię się że nie chcecie tego zrobić dla własnego wizerunku tylko robią to anonimy.
  Po trzecie gdyby poszła informacja że w urzędzie gminy doszło do gwałtu z pewnością byłaby wszczęte dochodzenie i z pewnością wójt musiałby to publicznie sprostować.
  Nie chciałbym wyjść teraz na kogoś kto będzie komuś schlebiał ale też zrozumiałem sarkastyczny przekaz Pana Marka. Tutaj jak się zacznie pisać to tylko można zrobić z siebie dziecinadę. Kasuje konto i nawet tu więcej nie zaglądam bo nie zniosę kolejnego głupkowatego tłumaczenia w sytuacji w której można to elegancko załatwić.

  OdpowiedzUsuń
 118. Panie Wracaj ja szanuje Pana poglądy. Zmierzam do tego, że w ostatnim roku wielokrotnie na tym forum bezpodstawnie atakowano PiS by tylko narobić dużo szumu (przykład wykonywania usług przez przewodniczącego, branie kredytu w roku 2015 itp).
  Co do dementowania oszczerstw to nie wyobrażam sobie, by za każdym razem osoba, partia dementowała takie informacje jeżeli nie mają autora. W takim przypadku jak Pan mówi to np. PiS frysztacki w związku z niniejszym forum w ciągu ostatnich dwóch tygodni powinien wydać pewnie z 5 oświadczeń, wytoczyć 5 powództw, zgłosić doniesienia do prokuratury itp, a wójt pewnie tyle samo. Anonimy pozostają bez odpowiedzi i taka jest zasada w administracji, bo inaczej narażamy się na śmieszność.
  Co do PiS-u frystaczkiego ma Pan prawo tak uważać i nic mi do tego pod warunkiem, że nie domaga się Pan zmiany pokoleniowej w radzie tylko w grupie PiS-u, jak coś to w całym aparacie władzy. To wtedy jest ok, anie wybiórczo według sympatii politycznych. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 119. Zgadzam się z FAKTY pomińmy sympatie, pełnione funkcje, przynależność i znajomości i układy. Wymiana pokoleniowa jest dla Frysztaka jedynym ratunkiem. Trzeba odmłodzić system zarządzania, bo obecnie rządzące pokolenie zostało z tyłu. Kolejne wybory niech będą pod hasłem: "Czas na Młodość". To jest konieczne. Powiem szczerze że nie sądziłem że coś takiego się może zdarzyć a jednak. Mieszkańcy wreszcie zrozumieli.

  OdpowiedzUsuń
 120. niech wszyscy za mną lub przeciw mnie powiedzą PSY szczękają a karawana jedzie dalej

  OdpowiedzUsuń
 121. Kwik kwik kwiczą świnie bo się im koryto chce zabrać ale przyszedł czasz na zmiany pora im podziękować,szczególnie tym dwom panom każdy na forum wie o jakich chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 122. Jeszcze jedzie ruszyła w 2014 i zakończy 2018. Już nie mogę się doczekać. Nie takie karawany się wykolejały nawet nikt nie musiał szczekać.

  OdpowiedzUsuń
 123. Brawo Marek !!!!!!!!!!
  Trafione w sedno sprawy
  Szkoda czasu na politykow gminno-powiatowych
  Jaki kraj takie ELYTY
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad