Mieszkaniec Kożuchowa wyróżniony za bohaterską postawę.


23-letni mieszkaniec Kożuchowa za bohaterską postawę został wyróżniony przez Komendanta Powiatowego Policji w Strzyżowie nadkom. Zenona Wierzchowskiego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie st.bryg. Piotra Rędziniaka. 23-latek widząc płonący budynek, wszedł do środka i wyprowadził z niego 78-letniego mężczyznę. Taka postawa zasługuje na szczególne uznanie.

W trakcie szczegółowego ustalania okoliczności zdarzenia, do którego doszło 30 stycznia 2016 roku, okazało się, że postawa 23-letniego mieszkańca naszego powiatu zasługuje na specjalne wyróżnienie.

Przejeżdżając przez Frysztak kierowca, zauważył wydobywający się dym z okna jednego z domów w pobliżu drogi. Natychmiast zatrzymał się i wszedł do budynku. W jednym z pomieszczeń znajdował się starszy mężczyzna, którego 23-latek wyprowadził na zewnątrz. Zadzwonił też po służby ratownicze.

Dzisiaj na krótkim spotkaniu w strzyżowskiej jednostce, Komendant Powiatowy Policji nadkom. Zenon Wierzchowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie st. bryg. Piotr Rędziniak, wręczyli 23-letniemu mieszkańcowi Kożuchowa pamiątkowe listy gratulacyjne oraz drobne upominki.Komendanci podziękowli za wzorową postawę obywatelską podkreślając, że jego zachowanie zasługuje na najwyższe wyrazy podziwu i szacunku oraz powinno być wzorem do naśladowania.

Info i foto: KPP Strzyżów
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz