73. Tour de Pologne przejedzie przez naszą Gminę

Po kilku latach przerwy, Tour de Pologne znów zawita na drogi naszej gminy - najlepsi kolarze przejadą przez Gminę Frysztak.

73. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12 - 18 lipca. W czwartym etapie, który odbędzie się 15 lipca z Nowego Sącza do Rzeszowa, kolarze z ekip przejadą drogami Gminy Frysztak. Start honorowy zaplanowany jest o godzinie 12:50 w Nowym Sączu.

Nowy Sącz to jedyne miasto, które gości peleton 73. Tour de Pologne przez dwa dni. Fantastyczną atmosferę jednego z najpiękniejszych miast Małopolski kolarze poznali już wczoraj. Dziś z sądeckiego Rynku wyruszą na trasę czwartego etapu (218 km) do Rzeszowa. Pagórkowaty odcinek prowadzi przez malownicze fragmenty Małopolski i Podkarpacia. Na trasie znajdują się górskie premie w Zaklikówce, Gminie Lubenia oraz Jasiennikach. Po przyjeździe do Rzeszowa kolarze przejadą trzy rundy po 6 km i zafiniszują w al. Cieplińskiego. - można przeczytać o 4 etapie na oficjalnej stronie tourdepologne.pl

Mapa 4 etapu Nowy Sącz - Rzeszów. Źródło: tourdepologne.pl
Po około 80 kilometrach kolarze do gminie Frysztak wjadą od Jasła do Lubli, po czym przejadą przez drogi gminy Frysztak wyjeżdżając dalej do Rzeszowa w Cieszynie. Poniżej mapa trasy na terenie Gminy Frysztak.


Wysokościówka 4 etapu Nowy Sącz - Rzeszów. Źródło: tourdepologne.pl

Film promocyjny 4 etapu 73. Tour de Pologne - Nowy Sącz - Rzeszów