Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

W KRÓLESTWIE DYMU... Wystawa fotografii Tomasza Okoniewskiego

Zapraszamy wszystkich chętnych na wystawę fotografii Tomasza Okoniewskiego - W KRÓLESTWIE DYMU... Ekspozycja czynna jest przez cały kwiecień od wtorku do soboty w godzinach 9.00 -  19:00. Uroczyste podsumowanie wystawy 28 kwietnia, godz. 17:00 Galeria "Na balkonie" w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku

Węglarze zwani inaczej kurzakami lub smolarzami to bieszczadzka legenda, która w niedługim czasie może zupełnie zaniknąć. Twardzi ludzie o osmolonych twarzach właśnie w bieszczadzkiej dziczy poszukują spokoju, samotności czy też ucieczki od świata i jego kłopotów. Czasem z wyboru - a czasem dlatego, że los tak chciał. W Bieszczadach znajdują miejsce, gdzie nikt ich nie będzie szukał - i z tym im dobrze.

Nie jest łatwo ich znaleźć, częściej trafiają tu zwierzęta, niż zabłąkani turyści. Spotykając smolarzy, warto znaleźć czas na rozmowę z nimi, wysłuchać niezwykłych opowieści, poznać ich trudne zajęcie i codzienne życie. To ludzie pogodzeni z losem, którzy poświęcili się niecodziennej, wręcz tytanicznej pracy. Ważne jest dla nich dziś i teraz – żyją z dnia na dzień i lubią takie życie. Często pochodzą z wielu zakątków Polski i przybyli tu z różnych powodów. Karol – przyjechał po raz pierwszy w Bieszczady w 1967 roku… i pozostał do dziś.

Więcej informacji na stronie GOKFrysztak.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad