150-lecie istnienia Kół Gospodyń Wiejskich

150-lecie istnienia Kół Gospodyń Wiejskich to przewodnie hasło organizowanych w naszej gminie spotkań i imprez w bieżącym roku. Z tej okazji odbyło się spotkanie seniorek KGW z terenu całej gminy.

Gratulacje paniom seniorkom złożyli Wójt Gminy pan Jan Ziarnik i Przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Kwiatek.

Każda seniorka otrzymała dyplom uznania i kwiatek. Dla pań wystąpił Zespół Ludowy „Gogołowianie” z tradycyjnymi okółkami.

Wszystkim paniom seniorkom dziękujemy za wieloletnią pracę dla naszej małej ojczyzny i życzymy dużo zdrowia.

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie Facebook - GOK Frysztak. Link, kliknij tu!
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

45 - ilość komentarzy :

 1. Czy to jest to podsumowanie gdzie Pan K zamiast świętować i uszanować panie z kół wyszedł celebrować p.u-p.e? który pokazuje się tylko przed wyborami obiecuje a potem go nie ma do następnych wyborów?. W moim przekonaniu jest to brak poszanowania dla ludzi z naszej gminy. Chyba że był zawrzeć kolejną transakcję wiązaną załatwiana za drzwiami zamkniętymi i poza protokołem.
  Może przynajmniej syn dostanie lepszą posadkę? Niech się chłopu wiedzie a my sobie jakoś damy radę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Misiu ale ci zal d..e ściska przestał byś pod każdym tematem powtarzać to samo bo na panach K. jak widzisz nie robi to wrażenia

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadza się frysztakrobin żal ściska tylko nie d..u..e tylko p.u...e:)
  Wiesz nie wszyscy mają możliwość zawierania jak to piszecie tranzakcji wiązanych.
  Rozumiesz dzieci wielu osób jest bezrobotnych albo pracuje za najniższą krajową więc ludzi żal ściska i irytują się niepotrzebnie. Z cudzego szczęścia trzeba się umieć cieszyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele razy o tym pisałem ze w podległych wójtowi jednostkach pracują emeryci przykład opieka nad dowożonymi dziećmi do szkoły i ze ci ludzie wykształcenie maja zawodowe a blokują miejsca młodym wykształconym bezrobotnym nikt tym się nie zaja nawet panowie K.wiec masz racje wszędzie musi być transakcja wiązana tylko bezrobotny nie bardzo podanie ma czym wioząc a potem dziwy ze młodzi muszą wyjeżdżać za granice

  OdpowiedzUsuń
 5. Moi mili pozwolę sobie wreszcie przedstawić stanowisko emerytów ponieważ przed wyborami i teraz Pan Wójt był atakowany ze względu na emerytów. Moi mili czy to tak ma być, że jak człowiek przepracuje całe życie poświęci się dla swojej pracy, buduje swoją szkołę czy firmę to w momencie przejścia na emeryturę ma odejść w zapomnienie, a może nas zastrzelicie że jeszcze żyjemy. To jest nieludzkie. Dziękuję w imieniu emerytów Panu Wójtowi, że pozwala swoim dyrektorom na utrzymanie chociaż kilku emerytów. Natomiast drugiej stronie powiem tak jeśli emeryci wam przeszkadzają to nie chodźcie prosić nas o głosy wyborcze, nie przychodźcie na dzień emeryta i nie mówcie wzniosłych słów tylko zajmijcie się swoją pracą i obietnicami które złożyliście. Stwórzcie miejsca pracy dla młodych ale nie koniecznie kosztem wszystkich emerytów, a jak nie macie pomysłu jak to zrobić to odejdźcie. Koła gospodyń to też emeryci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę jeszcze dodać emeryci mają prawo żyć i nie macie prawa podnosić na nas ręki. Może pawulon będziecie dawać za darmo. Emeryci mają prawo dorobić do głodowej emerytury, z głodu mamy umierać. Nie macie prawa tak traktować żadnego emeryta. Emeryci pomagają swoim dzieciom i wnuką przeżyć w tych trudnych czasach. Obiecaliście zmiany więc dajcie młodym pracę ale nie odsuwajcie żadnego emeryta jak niepotrzebny mebel.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepraszam, że jeszcze raz napiszę ale puściły mi nerwy całkowicie. Pan Wójt wszystkie kadencje honorował wszystkich i wszystkich szanował. Dzielił sprawiedliwie. Wiadomo, że nie wszystkim dogodzi bo się nie da ale stara się aby w każdej dziedzinie coś się rozwijało. A teraz co najmądrzejsi przyszli, którzy chcą to rozbić.Oczerniają i niszczą. Tak nie wolno.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiele w życiu przeszedłem wiec zapamiętajcie Pewne osoby, które od lat walczą o władzę o stanowisko Wójta powiem wam nigdy nim nie będziecie.
  Ludzie, którzy nienawidzą ludzi nie mają prawa danego od góry.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdyby tak było jak Pan pisze to wiele osób w Naszej gminie nie zasiadałoby od lat na stanowiskach najważniejszych, dyrektorskich...

  OdpowiedzUsuń
 10. Nikt nikogo nie chce rozstrzeliwać te emerytury w brew pozorom do najniższych zarobków nie sa takie głodowe a jak sam emeryt pisze chce pomagać dzieciom to nie lepiej żeby dzieci pracowały zamiast siedzieć w domu a emeryci niech zasłużenie odpoczywają bawiąc wnuki choć niektórzy ich nie maja

  OdpowiedzUsuń

 11. Moi mili. Emeryci potrzebują być potrzebni. Ilu tych emerytów w sumie pracuje w gminie 3, 4, 5 w tym niektórzy na pół etatu. Chcemy się czuć potrzebni nie odrzucajcie nas. Panie ATWORK1919 Czy naprawdę dla władzy warto zniszczyć każdego człowieka ? Czytam Pana wpisy od dawna i serce człowiekowi pęka, że włada zaćmiła Panu oczy. Nie wmawiajcie młodym, że przez nas i przez Wójta nie mają pracy, bo to nie prawda, to jest oszczerstwo w najgorszym wydaniu. Zacznijcie wydawać pieniądze z głową i perspektywą rozwijania gminy a niebieżącego utrzymywania i wtedy stworzycie warunki do życia. Ale do póki będzie działać w celu zdobycia mandatu kolejnej kadencji to nic z tego nie będzie. To wy jesteście odpowiedzialni za przyszłość młodych a nie emeryci. Emeryci chcą żyć godnie w naszej gminie. Jeśli kilku jeszcze pracuje to, dlatego, że całe życie poświęcili dla swoich placówek, zostawili tam swoje zdrowie, ale maja go jeszcze na tyle, aby jeszcze trochę pracować.
  Jeszcze raz wyrazy szacunku dla Pana Wójta i wszystkich Dyrektorów, którzy chcą wesprzeć starszych ludzi, aby czuli się potrzebni i żyli w naszej wspólnocie.
  Drodzy młodzi nie dajcie sobie wmówić złych rzeczy o waszych ojcach, matkach, babciach i dziadkach. Całe życie poświęcili wam po to, aby was wychować, więc teraz wy dajcie nam szanse.
  Od rady gminy wymagajcie rozwoju i tego, aby pieniądze przekazywali tylko w te miejsca, które są przyszłościowe. Wiele pieniędzy wyrzuca się w błoto tylko po to, aby efekt był tylko na rok. Takim sposobem dochodzi się do władzy, ale niszczy możliwość waszej przyszłości.
  Kochani my odejdziemy szybko, bo mamy już swoje lata i zobaczycie, że nasze odejście niewiele zmieni na rynku pracy, jeśli rządzący nie zaczną inwestować z głową tylko będą siać populizm.
  Śpieszcie się Kochać Ludzi bo tak szybko odchodzą, a filozofię zachowajcie Panie ATWORK dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeszcze jedno Panie ATWORK widzi Pan jak Pan nie rozumie. dyrektorzy powoływani są przez komisje. A Wójt jest wybierany w wyborach powszechnych przez wszystkich ludzi, a od góry czuwa ten, który wie wszystko, zna sumienia i przesłanki ludzi startujących. I nie ważne iloma głosami ale zawsze dla pewnych ludzi braknie tego choćby jednego głosu ale zawsze zbraknie. Ludzi wyborców można oszukać ale tego na górze nie da się proszę Pana. Dzisiaj możecie patrzeć na mnie jak na starego dziwaka ale Wspomnicie moje słowa. Szanujcie ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 13. Amoim zdaniem pracujący emeryt blokuje etat nowe miejsca pracy bo gdy bezrobotny pójdzie do pracy to po wypłacie pójdzie do piekarza rzeźnika fryzjera krawca itp. a jak jest bezrobotny to pójdzie do opieki po zasiłek

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie przypominam sobie abym miał jakąś znaczącą władzę w gminie, aby mnie zaślepiła:) Nie napisałem również akurat ja nic o emerytach, więc nie jestem pewny czy czyta Pan ze zrozumieniem. Odniosłem się jedynie do tych słów w których sugeruje Pan ową sprawiedliwośc opatrzności związaną z tym, że Ci "źli" do władzy nie dojdą. Gdyby to była prawda pewnie 96% polityków tych na samej górze w ogóle nie doszłaby do żłobu, a komisje o których Pan wspomina nie wybrałyby w kilku przypadkach jak wybrały.

  Co do tematyki emerytów to akurat nie mam nic przeciwko pracy tegoż pokolenia o ile nie tworzy się sztucznych stanowisk, aby były tylko i wyłącznie co niestety w przypadku administracji państwowej, samorządowej wszelkiego rodzaju jest normalką na każdym szczeblu, w każdej części kraju. Do pracy ma prawo każdy, niezależnie od wieku.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Moi mili moje wewnętrzne zdanie jest takie i nie trzeba się ze mną zgadzać ponieważ to są tylko moje wewnętrzne odczucia i przemyślenia. Przeanalizujcie sobie historię nie tak odległą co się stało jak do władzy doszli Ci którym ona nie była dana.
  Ludzi można oszukać, ale tylko ludzi i tylko na krótki czas.
  Zgadzam się 96 a nawet 99% polityków obecnych i byłych nie powinna nigdy dojść do władzy. Jest takie powiedzenie "Pan Bóg jest nierychliwy ale sprawiedliwy". Zacznijcie więc szanować ludzi i weźcie się do roboty. Do tej pory przetrwaliście dzięki oskarżeniom innych teraz pokażcie co obiecaliście Wy. Dajcie młodym pracę stwórzcie perspektywę inwestujcie w gminę tam gdzie będą jakiekolwiek zyski. Wydawanie pieniędzy w bieżące utrzymanie doprowadzi gminę do ruiny i wciągnie w kolejne kredyty. Inwestycje w to co może dawać dochody jakiekolwiek jest jedynym rozwiązaniem, każdy ekonomista wam tak powie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niech Pan nie używa ogólników, że to normalka jak to Pan pisze bo tak nie jest i nie wszędzie. A czasem jesli jest stworzone stanowisko po to aby człowiekowi pomóc w życiu to nie trzeba takich osób niszczyć. Władza przyćmiła człowieczeństwo i wiarę w człowieka. Ktoś kto ma dobre serce jest wyniszczany, wykorzystuje się jego dobro w wyborach tworząc z niego potwora tylko dlatego że komuś pomógł.
  Moi mili. wiem co mówię. Wspomnicie moje słowa choćby nie wiem ile razy niektórzy startowali na urząd Wójta nigdy go nie zdobędą. Właśnie dlatego, że nienawidzą ludzi Nikt nie jest idealny i niema ludzi którzy nie popełniają błędów ale liczy się wola, próba zrozumienia i wybaczenie. Traktowanie równo i sprawiedliwie. Zobaczcie Wójt nie wyciągnął konsekwencji od nikogo kto u niego pracuje a stanął przeciwko niemu. Mało kogo stać na coś takiego. To oznacza że jest odpowiednim człowiekiem.
  W swojej jednej wsi można każdego zbałamucić ale jeśli chodzi służenie wszystkim mieszkańcom to już decyduje góra.
  Krytykujcie sobie ile chcecie ale mądrzy ludzie którzy nie pałają nienawiścią wiedzą swoje.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dobrze... więc kończąc przychylam się do słów przedmówcy i tym tropem proponuję stworzyc w urzędzie tyle stanowisk wicewójtów, etatowych pracowników w urzędzie i innych, by ludziom pomóc - zatrudnijmy wszystkich bezrobotnych, emerytów chętnych do pracy i w ogóle każdego kto chce - raj :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Moi mili i Panie ATWORK czasy są trudne, ale to nie jest powód, aby poniewierać ludźmi. Ludzi trzeba szanować. To jest kolejna Pańska manipulacja. Urzędników nie tworzy Wójt tylko biurokracja. To może by tak zwolnić tysiące urzędników których zatrudniono do wypłacania 500+ Wiecie jakie byłyby oszczędności tylko nikt by tych pieniędzy nie dostał bo same się nie wypłacą a formalności też musi ktoś załatwić. Moi mili dobrze wiecie ile trzeba przejść procedur i ile czasu potrzeba, aby załatwić prostą rzecz. Wyobraźcie sobie, że taki ATWORK i jego ekipa zwalnia ludzi ogranicza etaty. Wtedy powstaje gigantyczne bezrobocie, a Państwo, aby zagospodarować działkę czekacie 7 albo 10 lat. Takie mamy czasy, że przepis ściga następny przepis i stąd musi być odpowiednia liczba urzędników aby chociaż w jakimkolwiek stopniu próbować podołać sztucznym przepisom. A teraz kolejny przykład, zwolniono zastępcę Wójta, co spowodowało, że jak Wójt jest na spotkaniach itp. to petenci wracają poirytowani kilkanaście albo i kilkadziesiąt kilometrów z myślą, że musza wrócić jeszcze raz. Niestety ale są rzeczy, których referaty nie załatwią bo musi zadecydować Wójt lub Zastępca. Niby popisano się jak to zrobiono dobrze a tak naprawdę tylko utrudniono życie mieszkańców. Wmówiono ludziom, że są oszczędności a ja mam swoje lata i wiem, że kolejny kredyt będzie gigantyczny. Minęło już bez mała pół kadencji i oprócz przechwałek nic nie powstało. Więc tak naprawdę nic nie zaoszczędzono a zwolnienie człowieka i obcięcie wynagrodzeń ludziom którzy mają ogromną odpowiedzialność zostawiło po sobie tylko mnóstwo smrodu. Więc gdybyście teraz do tego zagazowali emerytów, rencistów i tych co dostają zapomogi, to oszczędności wyniosły by was na ołtarze. Moi mili Pamiętajcie człowiek jest najważniejszy, a osoby które ponad człowieczeństwo przekładają przyczepę kruszca nie są ludźmi. W czasie wojny rodaków niszczyli najeźdźcy, a teraz mieszkańcy którzy są napływowi poniewierają rodowitych mieszkańców, a to wszystko tylko dla władzy.

  OdpowiedzUsuń
 19. Moi mili. Zapamiętajcie jeśli człowiek wyniszcza drugiego człowieka nie powinien mieć prawa piastowania jakiegokolwiek urzędu.
  Dlatego Pan Wójt jest już 5 kadencji bo szanuje ludzi, stara się ich nie skrzywdzić. Ludzie z bagażem doświadczeń tak jak ja to wiedzą, a młodzież zrozumie za parę lat co to znaczy jak mądry i wyrozumiały człowiek rządzi. Moi mili sami pracujecie, pracują wasze dzieci i znajomi i wiecie jak są wykorzystywani przez pracodawców, stres i mobbing i inwigilacja. W naszej gminie rozumie się co to znaczy rodzina, przyjaźń pomoc dla drugiej osoby tylko wmawia wam się że jak ktoś rozumie potrzeby drugiego to jest zły. Więc zadbajmy aby Ci którzy wmawiają, że tylko poprzez wyniszczanie można rządzić aby nigdy do tych rządów nie doszli. Bo zwolnią emerytów, zabiorą zapomogi potrzebującym i zasypią rowy klińcem ciekaw jestem tylko po co i dla kogo. Stwórzcie obiecane miejsca pracy i rozwijajcie gminę ale nie kosztem drugiego człowieka. Nie da się uzasadnić, że będąc złym czyni się dobro.
  Będę śledził tutaj te wpisy i prostował kłamstwa tak długo aż ludzie zrozumieją, że najwyższy czas aby mieszkańcy naszych miejscowości zadbali o swoich ludzi bo nikt inny o nas nie zadba i abyśmy pozbyli się tych co wyniszczają naszych mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
 20. Panie "Głos Emeryta" muszę się z Panem nie zgodzić i to w kilku kwestiach.
  Po pierwsze kwestia zastępcy wójta. Jeżeli w urzędzie nie ma Pana Wójta to sprawy można załatwić z sekretarzem gminy (mogę nawet panu podać na jakiej podstawie prawnej jak będzie się Pan upierał), który ma kompetencje do podejmowania decyzji w zastępstwie wójta.
  Druga sprawa to zwolniony zastępca nie jest bezrobotnym bo wrócił do pracy do Specjalnego Ośrodka. Zaoszczędzone środki zostały przeznaczone m.in. na zakup samochodu dla straży więc jest to korzystne dla gminy. Pragnę zauważyć, że w gminie Wojaszówka i Wiśniowa także nie ma zastępcy. Z własnego doświadczenia wiem, ze i tak było ciężko coś załatwić z zastępcą pod nieobecność wójta.
  Druga sprawa to emeryci. Jeżeli taki emeryt zajmuję stanowisko to blokuje rozwój innym osobom i zmusza je do szukania pracy gdzieś dalej a może nawet do wyjazdu do innego miasta. Wtedy traci finansowo Nasza gmina bo niema subwencji na tego podatnika a gdy ma dzieci to i subwencji oświatowej. Więc niech Pan się postawi po stronie młodych.
  Co do tego, że Pan Wójt nie niszczy swoich przeciwników politycznych to ja mam informacje (wole nie podawać przykładów by nie narazić tych osób), ze tak wspaniałomyślny nie jest.
  Prawdą jest, że Pan Wójt jest już piątą kadencje, ale wybory wygrywa z coraz mniejszą przewagą (ostatnie 60 głosami) co świadczy, że tak różowo już nie jest.
  Co do propagandy, że PiS się chwali różnymi inwestycjami w ulotce to sprawdziłem w budżecie na rok 2016 i wszystkie mają zabezpieczone środki finansowe i czy zostaną wykonane to zależy w dużej mierze od Wójta.

  Co do oskarżeń i ataków to obiektywni czytelnicy portalu Frysztak24 mogą sami stwierdzić kto je rzuca. Bo przecież tutaj co drugi komentarz to, że pozbyć się panów K., są donosy do wojewody, zmyślanie afer (mercedes gminny). A z drugiej strony takich ataków na takim poziomie na pewno niema.

  Pozdrawiam wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 21. Panie EMERYCIE pisze Pan ze ma już swoje lata wiec chyba pamięta Pan jak prosto było dawniej załatwić sprawy choćby pozwolenia na budowę domu a urzędników było o polowe mniej teraz byle sprawa to się czeka miesiącami bo to musi przejść przez paru urzędników to jest sztuczne tworzenie stanowisk dawniej nie było komputerów a szlo to sprawnie nawołuje Pan do tworzenia stanowisk urzędniczych proszę zobaczyć o której pracownicy gminy podjerzdzaja pod urząd do pracy ile razy wyjerzdzaja w czasie pracy czyżby mieli nielimitowany czas pracy proszę próbować załatwić coś o godzinie 7 .35 wiele drzwi jest zamkniętych chyba jest Pan pracującym emerytem wychwala Pan wójta bo wiadomo kto jest Pana zwierzchnikiem

  OdpowiedzUsuń
 22. Z tym przychodzeniem do pracy urzędników zgadzam się w zupełności Panie Frysztakrobin.

  OdpowiedzUsuń
 23. Panowie dawniej były inne przepisy i nie było tak rozbudowanej biurokracji więc nie trzeba było ani komputerów ani tak rozbudowanej administracji. Ale czasy się zmieniły a wy żyjecie dalej w tamtej epoce dlatego nie powinniście już więcej rządzić bo nie zauważyliście jak świat się zmienił. Osobiście zdarzyło mi się być nie raz o 7:35 i wszystko załatwiłem widocznie nie byliście o tej godzinie nigdy. Wprowadźcie coś takiego, że jeśli urzędnik się spóźni te 3 min to go rozstrzelacie tylko sprawdźcie chociaż czy wam zegarki nie śpieszą, a wtedy będą oszczędności, albo niech zawiśną przed urzędem dla przestrogi. Moi mili pracują wasze dzieci, wasi rodzice wujkowie i wy sami więc wiecie jak stresująco wygląda praca. Martwimy się o swoje dzieci że szef gnębi. Więc nie dajcie się wplątać w to co piszą ci co próbują przejąć władzę bo będą gnębić wszystkich. Człowiek jest ponad wszystko, zadbajmy o atmosferę gminy. Nie dajmy się reżimowi. Nie zapominajmy o człowieczeństwie, nie chcemy też ustroju Rosji w naszej gminie.
  Moi mili. To, co Piszą o Panach K. jest tylko konsekwencją tego, co wprowadzili. Mało, kto chce takich rządów tu nie chodzi czy ktoś popiera wójta czy innych tylko o to jak swoi traktują swoich. Czemu do tej pory nie zrozumieliście jeszcze tego. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami i nie po to wybieramy radę, aby poniewierała ludźmi tylko im służyła, pomagała i wspierała w działaniach. A oni chwalą się jak to dop…li wójtowi i dyrektorom. To tak naprawdę dop..li naszym mieszkańcom ludziom którzy pracują dla nas, dbają o nasze mienie. Co do Pana Wójta ma Pan rację dużo głosów strącił, ale to tylko przez to, że ludzie przyzwyczaili się do tego, że są traktowani przez niego ludzie i zapomnieli jak to jest, gdy ktoś jest nieprzyjemny, a strona przeciwna wmówiła ludziom, że on jest zły, a oni stworzą luksus. Dopiero teraz zobaczyli jak wygląda współpraca przy niekompetentnych osobach, dlatego wójt będzie z każdym rokiem zyskiwał i bardzo dobrze, a może zyska ktoś zupełnie nowy i też bardzo dobrze. Co do Pana S. to osobiście mówił do wielu osób coś w stylu takim, nie wiem czy dokładnie powtórz, ale że on ich tych w urzędzie nienawidzi. Więc taki człowiek nie powinien mieć prawa do rządzenia.

  OdpowiedzUsuń
 24. Pisze Pan o niszczeniu przeciwników politycznych. Moi mili wykurzmy wreszcie polityków i nie będzie przeciwników politycznych. Niech polityka będzie na górze ale w naszych miejscowościach musi zostać odrzucona. Gmina Frysztak to malutka miejscowość a wy tylko o polityce. Zatraciliście rozumy dla polityki zapomnieliście, że jest jeszcze człowieczeństwo.
  Mówi Pan, że nie ma zastępcy w Wiśniowej czy Wojaszówce ale mogę podać tysiąc przykładów gdzie jest zastępca. Nasza gmina ma znacznie więcej obowiązków niż dwie wymienione gminy więc niech pan się nie powołuje na dwa przykłady. Sekretarzowie gmin najczęściej maja tyle papierów, że nie mają czasu na przyjmowanie petentów, podstawa prawna jest ale sekretarz jak sama nazwa wskazuje jest od czegoś innego. Uważam, ze stanowisko zastępcy powinno powrócić nie dla wójta tylko dla nas, jeśli tamten człowiek nie odpowiadał to wybrać innego. A ilu tych emerytów blokuje młodych 4 w sumie. I to ludzi naprawdę zasłużonych często z kwalifikacjami takimi że młodzi nie mają, więc troszeczkę szacunku.

  OdpowiedzUsuń
 25. Proszę Pana planowany jest ogromny kredyt, a nic Pan nie wspomniał o tym w swojej wypowiedzi, ani słowa. Jeśli myślicie, ze ukryjecie ten kredyt to się mylicie. Przyjdzie dzień, że ludzie zobaczą bo będziecie musieli podpisać uchwałę i wstawić ją do Internetu. A wójt będzie musiał tę uchwałę wykonać. Ale to nawet nie chodzi o pieniądze tylko o brak zrozumienia dla ludzi, brak poszanowania drugiego człowieka. Postawiliście Władzę i Pieniądze ponad człowieczeństwo i ludzkie traktowanie. Tak nie postępują ludzie mądrzy.
  Człowiek jest najważniejszy i jeśli drugi człowiek przekłada coś ponad ludzi cokolwiek dla objęcia władzy na kolejną kadencję nie jest tego godzien jej dalej pełnić.
  Mieszkańcy są ponad politykę, pieniądze, drogi itp. zapamiętajcie to sobie raz na zawsze. Niech Pan Panie faktyniemity przestańcie dzielić ludzi na wójta i PiS bo gmina Frysztak jest jedna. Panowie na K są krytykowani nie przez to że są, tylko dlatego, że politykują i dla polityki poniewierają ludźmi dlatego też dołączam się to stwierdzeń, że nie nadają się na swoje stanowiska. A może zaczęli by tak poniewierać swoimi rodzinami ? zamiast bogu ducha winnymi ludźmi.
  Miłego długiego weekendu dla wszystkich. Odpocznijcie bo przed wami długi kolejny tydzień pełen obowiązków i wielu stresów i pamiętajcie, że inwigilacja i patrzenie na ręce to podstawa Polityki, którą zagnojono całą gminę.

  OdpowiedzUsuń
 26. Były czasy, że dla władzy nawet zabijano i poświęcano życie wielu osób. Oby nie wróciły!

  OdpowiedzUsuń
 27. Panie Emeryt to proszę to napisać o ile zwiększy się zadłużenie gminy w stosunku do roku 2015 bo według moich informacji się nie zwiększy. A jak pan uważa inaczej to proszę napisać o ile i na jakiej podstawie.

  OdpowiedzUsuń
 28. Moi mili i panie fakty według pańskiego życzenia odpowiem na pana pytanie bardzo dokładnie. Uwaga czytać powoli ze zrozumieniem.
  Kredyt zwiększy się dokładnie o taką kwotę na jaką weźmiecie pożyczkę. Czyli jeśli zaciągniecie kolejny kredyt na półtorej miliona złotych, to dług gminy zwiększy się dokładnie o półtora miliona złotych. Twierdzę to na podstawie logicznego rozumowania. Nie ma innej matematyki są tylko polityczne kłamstwa.
  Jeśli wasze rodziny biorą kredyt na budowę domu to co nie biorą kredytu ? Tylko jak wasi ojcowie i dzieci biorą kredyt to spłacają go do 0 zł a wy zaciągacie kolejny bo to płacą podatnicy.
  Nie ma że w stosunku do jakiegoś roku bo to my podatnicy spłacamy wasze długi zaciągnięte do tej pory, a wy zamiast schodzić z kredytu do 0 zł bo tak robią dobrzy gospodarze to planujecie kolejny ogromny kredyt i jeszcze macie czelność twierdzić publicznie , że on nie wzrośnie. Gdybyście chociaż inwestowali w to co przynosi dochody to słowa bym złego nie napisał ale wy bierzecie kredyt bo naobiecywaliście ludziom cudów aby dostać się do kolejnej kadencji.
  I jeszcze to co najbardziej irytuje już chyba każdego to to że osoby, które w tamtych kadencjach uczestniczyły w zaciąganiu kredytu twierdzą, że to nie one, a co najgorsze dalej planują to robić i dalej wmawiaj, że to nie one.
  Będę tu tak długo pisał, aż mieszkańcy zrozumieją sposób okłamywania ludzi i politycznego bełkotu.

  OdpowiedzUsuń
 29. Jeszcze raz aby się wszystkim utrwaliło.
  Kredyt zwiększy się dokładnie o taką kwotę na jaką rada weźmie pożyczkę. Czyli jeśli rada zaciągnie kolejny kredyt na półtorej miliona złotych, to dług gminy zwiększy się dokładnie o półtora miliona złotych. Twierdzę to na podstawie logicznego rozumowania. Nie ma innej matematyki są tylko polityczne kłamstwa. Przestańcie wreszcie politykować tylko weźcie się za robotę, twórzcie miejsca pracy i zacznijcie szanować ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 30. Panie Emeryt z pana logicznym myśleniem nie jest najlepiej o czym świadczą pana wywody. Odsyłam Pana i innych zainteresowanych do uchwały Rady Gminy nr XVII/118/2016 z dnia 29 kwietnia 2016 w sprawie dokonania zmian w wieloletniej prognozie finansowej gminy Frysztak. Tam głównie na stronie 6 i innych można poczytać sobie o zadłużeniu gminy.
  Z Pana wywodów wnioskuje, że Gmina zamiast robić inwestycje z dofinansowaniem ze środków z UE i innych na poziomie 50-80% ma spłacić raty kredytu. Jeżeli by tak Pan Wójt postąpił to byłaby to głupota, ponieważ korzyści są większe niż straty. Według Pana toku myślenia należało by zrezygnować z modernizacji uli Frysztaka (coś koło 0,6 mln zł dofinansowania), drogi w Gliniku Dolnym (0,25 mln zł) sali w Stępinie (1 mn zł), droga w Gogołowie (0,35 mln zł) droga na Kobylu (0,35 mln). To są 2 mln złotych z środków zewnętrznych.
  Kończąc nadmieniam, ze mimo tych inwestycji poziom zadłużenia Gminy Frysztak ma być mniejszy na koniec roku o ponad 300 tyś zł w stosunku do roku 2015.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 31. Ale jeśli uważacie, że starzy blokują młodych to będziecie mieć szanse już niedługo to zmienić. Po prostu nie startujcie do rady gminy i zwolnicie wtedy kilkanaście miejsc. Młodym też dieta się przyda, będą się czuć potrzebni i nie będą wyjeżdżać. Mam nadzieje, że panowie blisko emerytury też nie będą startować na wójtów.
  A tym czasem szanujcie ludzi, twórzcie miejsca pracy, inwestujcie tylko w to co daje jakikolwiek dochód i nie bierzcie ogromnych kredytów bo młodzi będą kiedyś mieć zmartwienie jak wy odejdziecie. Własnym dzieciom to wolicie zostawić po sobie posag czy ogromne długi ?

  OdpowiedzUsuń
 32. Sam się Pan najlepiej odeślij do tej uchwały. Czy ty myślisz że mieszkańcy gminy są nienormalni czy jak ? Wiadomo, że kredyt się zmniejsza bo my podatnicy go spłacamy a wy zaciągacie kolejne. Też bym zrobił sąsiadom drogi gdyby tylko mieszkańcy się zgodzili aby spłacać zaciągnięty przeze mnie kredyt. Za kogo nas uważacie, że my nie rozumiemy co to znaczy zaciąganie kredytu. Skoro to takie proste to może podzielicie ten kredyt malutki który tak pięknie się się zmniejsza między siebie i go za nas spłacicie. Przecież tak ładnie Pan napisał jak to się samo zmniejsza. Koniec z polityką rada została wybrana przez nas i my żądamy zmiany sposobu inwestowania. I niech Pan nie podaje o ile my podatnicy go spłacimy do końca roku tylko ile milionów mamy do spłacenia i ile pokoleń będzie go spłacać! Znalazł się polityk. Koniec tego politycznego mydlenia oczu.

  OdpowiedzUsuń
 33. Moi mili pokażę wam w jaki sposób oszukuje się politycznie społeczeństwo. Tak jak robi to pan fakty. Żyje tu długo i od zawsze interesowałem się jak funkcjonuje gminy dlatego mnie się nie da oszukać.
  Uwaga: na początku roku wpisuje się sztuczne dochody, które z góry wiadomo, że ich nie będzie ale społeczeństwu można pokazać jak to niby jest dobrze. Potem planuje się wydatki i wydaje te pieniądze, których wiadomo że nie będzie bo ze sztucznych dochodów nic się nie da zrobić. Potem pokazuje się społeczeństwu uchwałę, która wygląda dobrze ale to tylko pozory. Potem przychodzi październik i bierze się kolosalny kredyt aby nie wszedł zarząd komisaryczny. To jest cała filozofia tego co pokazuje wam pokazać fakty aby was oszukać. Więc skończcie z tymi przechwałkami bo w nie już nikt nie wierzy. Będę tu czuwał i te fakty prostował aby zakończyć maskaradę. Jak weźmiecie kredyt to wydrukuję tę uchwałę i przykleję na każdym słupie aby podatnicy dowiedzieli się jak wygląda prawda.

  OdpowiedzUsuń
 34. Panie Emerycie ja myślę że mieszkańcy są normalni tylko Pan ma jakiś problem z logicznym myśleniem i nawet fakty poparte przepisem prawnym do Pana nie przemawiają. Jeszcze raz odsyłam do uchwały i tam Pan znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. A że Pan ma jakiś dobry dojazd to niech Pan nie zabrania takiegoż dojazdu innym. Pan to nie wszyscy.
  Chce Pan innego sposobu inwestowania to proszę napisać petycje, zebrać podpisy i złożyć do rady. Bo tak rada może jest w błędzie i na siłę chce ludziom polepszyć dojazd do domów. Życzę odwagi.
  Pozdrawiam wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 35. Szkoda, ze Pan nie był taki "Oburzony" jak Wójt z winny swoich urzędników musiał wracać do marszałka 1,6 mln zł. Gdzie Pan był wtedy, czemu Pan nie protestował.

  OdpowiedzUsuń
 36. Trzeba było nie pisać anonimów i nie donościć to nie trzeba było by wracać kasy. Najwyższy czas aby Marszałek oddał tą kasę był już wyrok który potwierdził bezprawne zatrzymanie pieniędzy.
  Gdzie te wasze transakcje wiązane i niby znajomości. Chyba, że transakcje wiązane to takie, że dokładamy do dróg wojewódzkich i powiatowych i pozwalamy marszałkowi zatrzymywać pieniądze, które do niego nie należą. Wszak to jedna partia, więc pokażcie jak się odzyskuje pieniądze. Wszystko oddajecie i jeszcze wypominacie.

  OdpowiedzUsuń
 37. Wychwalicie się swoimi wpływami byli posłowie deklarujący pomoc Pan S i Pan K mieli mieć takie znajomości, że mieliśmy opływać w dostatku i co prawda wyszła na jaw. Nawet chodnika nam nie zrobią do swojej inwestycji tylko my musimy dokładać do ich dróg. To są te transakcje wiązane i wpływy? Był wyrok mówiący, ze pieniądze zostały zatrzymane bezprawnie. Czemu Marszałek nie wróci dla swoich wpływowych ludzi? Moi mili bo nie ma żadnych wpływów to wszystko są mrzonki i propaganda. A apropo donosów politycznych to zawsze tracą na nich mieszkańcy a zyskują politycy. Dlatego jestem przeciwny polityce w naszej gminie.

  OdpowiedzUsuń
 38. Rada gminy przede wszystkim powinna rozwijać gminę i tworzyć perspektywy dla młodych dla naszych wnuków i dzieci. Niech robią drogi ale przede wszystkim rozwijają gminę. Bo za niedługo nie będzie miał kto do tych domów dojeżdżać. Zazwyczaj dojeżdża się do pracy a perspektyw pracy nie ma żadnych bo zajmujecie się tylko bieżącym utrzymaniem dróg. Krótkie kawałki które zanim dokończycie w całości się rozsypią. Dla kogo te drogi wieś się wyludnia. W perspektywach zamknięcie kolejnych szkół bo dzieci się nie rodzą. Ja mam być odważny, nie startowalem do rady gminy aby zostawić miejsce młodym, a wy wychwalicie się jaki to będzie rozwój gminy i co? i nic! Pisze dlatego że obiecano nam cuda na kiju a wyszło jak zwykle. Ni zmieniliście nic w sposobie zarządzania gminy chociaż macie większość robicie to samo co w poprzednich kadencjach takie samo działanie. Tylko przynajmniej wcześniej ludzi szanowano.

  OdpowiedzUsuń
 39. Donosy to jest najgorsze świństwo jakie wymyślono. Zazwyczaj ekipa na ekipę szuka haków albo donosi po to aby drudzy stracili poparcie ale nie biorą pod uwagę, że tak naprawdę zabierają mieszkańcom. Fakt jest taki, że jesteście już zbyt długo i zbyt dużo macie uprzedzeń. Przy takim stanie rzeczy gmina nie będzie się rozwijać.

  OdpowiedzUsuń
 40. To dlaczego wójt nie zrobi spotkań tak jak przed wyborami i nie naświetli ludziom tej prawdy ze to wszystko przez radnych to zadłużenie przez to ze chcą coś robić bo na zebraniach przedwyborczych nakreślał inwestycja w każdej wsi

  OdpowiedzUsuń
 41. Radni chcą robić ale za nasze pieniądze, też obiecałbym ludziom inwestycja jak podatnicy by zapłacili. Jeśli chcecie coś robić to róbcie ale nie kosztem mieszkańców i perspektywą młodych, a jak nie macie pomysłu to zrezygnujcie. Obiecaliście, że macie pomysły i jak dojdziecie do władzy to doprowadzicie do dobrobytu a teraz lekką ręką planujecie kolejny kredyt. Pierwszy raz w historii tego miejsca wprowadziliście politykę i rozliczacie politycznie ludzi pracujących dla nas. Dobrze, że wójt jest bo gdyby doszedł tamten S. do władzy to transakcje wiązane doprowadziły by do zarządu komisarycznego, a tak to przynajmniej ma kto powstrzymywać tych których obietnice przerosły rzeczywistość.

  OdpowiedzUsuń
 42. Jeszcze jedna rzecz wiecie kto rozdmuchał sprawę kredytów w gminie Panowie K. nikt inny.
  Wiecie kto rozdmuchał sprawę inwestycji w strefy ekonomiczne itp, jak to gmina będzie się rozwijać. Panowie K. nikt inny.
  Wiecie kto chwalił się, że obniżył wynagrodzenia naszych mieszkańców gminy aby wykosić rowy. Panowie K. nikt inny.
  Wiecie kto chwalił się transakcjami wiązanymi poza prawomocnymi zapisami w umowach. Panowie K. nikt inny.
  Wiecie kto na każdym kroku namawia do polityki. Panowie K. nikt inny.
  Wiecie kto chwalił się znajomościami i wpływami. Panowie K. nikt inny.
  Więc teraz to wszystko obróciło się przeciwko nim. Z całego przedwyborczego bałwochwalstwa wyszło utwardzanie dróg i to w krótkich odcinkach z perspektywą kredytu.
  Wójta szanuję dlatego, że nigdy nie zwalał na kogoś innego, nigdy nie obrzucał błotem ludzi i każdego człowieka wysłuchał, nie jest mściwy i pamiętliwy ani mściwy. A tchórze cały czas twierdzą, że to nie oni a ludźmi poniewierają i wszystko zrzucają na innych. Dlatego jest taki polityczny syfilis w naszej gminie obsiany pewnego rodzaju tchórzostwem. Nawet nie macie odwagi przyznać się do błędu.
  Ja dałem się oszukać tak jak wielu innych dlatego będę teraz prostował te kłamstwa, aż mieszkańcy wreszcie zrozumieją. A zapewniam, że czasu mam dużo i jestem konsekwentny.

  OdpowiedzUsuń
 43. Do tego trzeba dodać oczernianie innych. Oni myśleli że to się nie wyda. Ten przedwyborczy gnój będzie się teraz ciągnął przez następne długie lata. Nawet sobie nie wyobrażacie co obiecywali za głosy. teraz trzeba brać kredyty i zabierać ludziom pieniądze bo nie ma za co spełnić obietnic ani w 5 %. Jakbym napisał co obiecywali normalnie strach myśleć. Dokładnie człowieczeństwo przestało istnieć.

  OdpowiedzUsuń
 44. To co się stało przed wyborami nigdy nie zostanie zapomniane. Ludzie kłócą się we własnych domostwach. Jednym obiecano, a tym co nie obiecano nagadano na innych. Doszło do sytuacji gdzie rodziny się skłóciły. Zastanawiam się czy obcięcie władzy w taki sposób sprawia satysfakcję dym dwóm domokrążcą. Uważam, że nie ma miejsca dl takich osób i tyle. Pretensje będą dopóki będą ci dwaj panowie. którzy narobili tyle syfu. Możecie sobie różnie pisać ale prawdy nie da się ukryć ani zataić i nigdy ona wam nie zostanie zapomniana.

  OdpowiedzUsuń
 45. To furmanka z gnojem i ze wsi jak z Jagnom w CHŁOPACH

  OdpowiedzUsuń