Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Polska Biega. Frysztak też.

Już od kilku lat Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku organizuje lokalne biegi w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. W tym roku to już 12 edycja tej imprezy. Polska Biega to akcja społeczna promująca bieganie. Od 2006 r. zachęca ludzi do biegania i radzi ja to bezpiecznie robić. Weekend Polska Biega jest kulminacją całorocznych starań dotyczących promowania aktywnego spędzania czasu - jest to jedno wielkie święto biegaczy.

Wzorem lat ubiegłych akcja odbyła się dzięki współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kobylu, która zadbała o bezpieczeństwo uczestników. Frysztacka akcja tradycyjnie została objęta patronatem Honorowym przez Wójta Gminy Frysztak Pana Jana Ziarnika. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie szkół oraz mieszkańcy różnych części gminy Frysztak.

Biegacze wspierając akcję dali dobry przykład aktywnie spędzonego czasu dbając jednocześnie o własne zdrowie. Stała trasa biegu zróżnicowana był pod względem wzniesień i podłoża prowadząc przez tereny przyległe do Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Była to 3,5 km pętla na trasie: Frysztak – Kobyle – Frysztak. Na zakończenie biegu dla uczestników zorganizowane zostało ognisko, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie gosir.frysztak.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, uczestnikom frysztackiej akcji Polska Biega. 12 edycja biegowej inicjatywy to blisko 500 biegów i ponad 100 000 uczestników w całym kraju. Takiej akcji nie ma na całym świecie.
  --------------------------
  Skąd wzięła się akcja:
  Dwanaście lat temu bieganie w Polsce było uznawane za dziwactwo. Wtedy właśnie dwóch biegających redaktorów Piotr Pacewicz i Wojciech Staszewski - wpadło na pomysł akcji Polska Biega.
  --------------------------
  Promocja aktywnego wypoczynku w dobie komputerów i smart fonów nabiera coraz większego znaczenia dla utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego.
  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji!

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad