Wystawa LABORATORIUM PLASTYCZNEGO otwarta!

W dniu 24 maja 2015 r. w galerii "Na balkonie" Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku odbył się wernisaż wystawy LABORATORIUM PLASTYCZNEGO - SOSW Frysztak, prowadzonego przez P. Pawła Armatę.
Na spotkanie przybyli wszyscy uczniowie SOSW Frysztak wraz z dyrekcją, księdzem, nauczycielami, opiekunami, byli też uczniowie kl. VI a Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku z nauczycielką plastyki.

Wernisażową publiczność powitali: P. Maria Pająk – wicedyrektor SOSW Frysztak oraz P. Paweł Armata – pedagog plastyk. Młodzi artyści dokonali uroczystego otwarcia wystawy przecinając barwną wstęgę opasującą dzieła. I wystawa otwarta, można podziwiać wspaniałe kompozycje dzieci i młodzieży, powstałe pod kierunkiem P. Pawła, który wyjaśnia, że: "LABORATORIUM PLASTYCZNE w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku, to pomysł na terapię, naukę, wychowanie i zabawę w jednym.

Twórcami laboratorium w zasadzie byli sami uczniowie, wyrażający nieustanną chęć do działania, zadawania pytań i odkrywania. I tym właśnie jest Laboratorium Plastyczne – jest okazją do działań twórczych podczas lekcji plastyki, zajęć technicznych, czy pozalekcyjnych. Jest miejscem spotkania i nawiązania tak cennych dzisiaj relacji nauczyciel – uczeń, zadawania pytań i wspólnego poszukiwania odpowiedzi na eksperymenty plastyczno-techniczne. Dzięki praktycznym działaniom rękodzielniczym: malarskim, graficznym, snycerskim w różnorakich materiałach, uczniowie świadomie lub podświadomie gromadzą doświadczenia i wiedzę przydatne im w dalszym życiu. Natomiast forma eksperymentu twórczego pozwala na doskonalenie najcenniejszych narzędzi jakie posiadają – ich umysłów, emocji i praktycznie nieograniczonych możliwości."


Gratuluję P. Pawłowi Armacie piękna, które tworzą Wychowankowie pod Jego kierunkiem. Wraz z Uczniami klasy IV c Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku dziękujemy za możliwość uczestniczenia we wspaniałej lekcji plastyki zorganizowanej specjalnie dla nas przez P. Pawła w SOSW Frysztak, dnia 25 maja.

Wystawa Laboratorium Plastycznego czynna w GOK Frysztak do 16 czerwca – serdecznie zapraszam, warto zobaczyć.

Dorota W.

Więcej zdjęć z otwarcia wystawy mogą Państwo zobaczyć na Facebooku - GOK Frysztak lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!