Tomasz Okoniewski otrzymał odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej"

Chociaż mieszka w Korczynie i to jego małą ojczyzna to zawodowo związany ze SP we Frysztaku gdzie jest nauczycielem historii. Prywatnie wielki pasjonat fotografii.

Miło nam poinformować że Tomasz Okoniewski otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej"

"Zasłużony dla Kultury Polskiej". Niezmiernie miło być wyróżnionym w ten sposób. Do promocji mojej rodzinnej Korczyny i okolic, czy w formie artykułów czy w formie wizualnej - co czynię systematycznie - nie trzeba mnie specjalnie mobilizować. To już 13 lat społecznego udzielania się w Miesięcznik Prządki - to faktycznie przyjemne podsumowanie pewnego okresu pracy dla "małej ojczyzny" :) Fotografie i konkursy są istotne swoją drogą, lecz projekt Korczyna i okolice - dawniej i dziś - też w jakimś stopniu przyczynił się do tego wyróżnienia... bo Korczyna i tak jest najpiękniejsza !:) Dziękuję z podwójną motywacją:) A już niedługo album fotograficzny o Gminie Korczyna - album wyjątkowy, jakiego jeszcze nie było:) Dziękuję również Wszystkim sympatykom strony Korczyna i okolice - dawniej i dziś. Oczywiście zapraszam do Korczyny i jej okolic:) - pisze na swoim koncie Facebook Pan Tomasz po otrzymaniu nagrody.