Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” - FRYSZTAK WZIĄŁ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

10 czerwca 2016 r. o godzinie 10.00 połączone siły Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego i Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku zamanifestowały swój pozytywny stosunek do książki włączając się w Ogólnopolską Akcję Masowego Czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.
Z dziedzińca szkolnego, gdzie staraliśmy się wypełnić sobą literki słowa CZYTAMY, wyruszyliśmy w kolorowym pochodzie w kierunku parkingu przy Bibliotece Publicznej, każdy oczywiście z ulubioną książką lub transparentem w ręku.

Ten barwny korowód pełen bajkowych postaci, bohaterów literackich i zwykłych czytelników przemaszerował ulicami Frysztaka i dotarł na płytę parkingu. Uczestników akcji powitał wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik, który podkreślił ogromne znaczenie czytania w  życiu każdego człowieka oraz wyraził uznanie i szacunek dla czytających i promujących czytanie.

W wyznaczonym czasie, jednocześnie czytaliśmy swoje książki przez kilka minut po czym chętni napisali kredą tytuły swoich książek i ulubionych autorów na parkingu. Wśród haseł widniejących na tabliczkach i transparentach znalazły się m.in.: „ Kocham czytać”, „Namiętnie czytam książki”, „Kto czyta, żyje dwa razy”, „ Czytam, więc jestem” ,„Czytać każdy może…” .
       
Chcemy dodać, że nasze szkoły w bieżącym roku są uczestnikami  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały znaczące  dofinansowanie  na zakup nowości wydawniczych do swoich bibliotek. Już dziś serdecznie zapraszamy do bibliotek szkolnych po nowe książki.

B.Godek, M.Drogoń

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad