Lato w Regionach - film część 1

Telewizja Polska udostępniła na swoim kanale YouTube pierwszą cześć programu z cyklu Lato w Regionach, który kręcony jest na terenie dwóch gmin - Frysztak i Wiśniowa.

W pierwszej części redaktorzy przybyli do Frysztaka gdzie przeprowadzili wywiad z Wójtem Gminy Frysztak Janem Ziarnikiem. Rozmowa toczyła się o walor turystycznych i historycznych naszej gminy.

Kolejnym krokiem było odwiedzenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Na boisku piłkarskim redaktorzy rozmawiali o sporcie, rekreacji i turystyce z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku Panem Markiem Armatą.Już wkrótce na naszej stronie udostępnimy kolejne części programu z cyklu Lato w Regionach, który kręcony jest na terenie dwóch gmin - Frysztak i Wiśniowa.
Dodaj do Google Plus

4 - ilość komentarzy :

 1. Nareszcie promocja gminy Frysztak. To jest dla nas prawdziwa szansa rozwoju i pokazanie walorów turystycznych. W ramach organizacji turystyki można nie tylko zarabiać ale też ściągać ogromne środki unijne na drogi, chodniki, oświetlenie itp. Dobry kierunek. Nareszcie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jasne, że krok dobry. Zwłaszcza, że aktualnie bardziej modne i przede wszystkim bezpieczne jest odpoczywanie w Naszym kraju :)

  Warto pomyśle o jakieś współpracy turystycznej z innymi ośrodkami nawet spoza gminy, byc może nawet województwa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Żyjemy w czasach rozwoju technologii informacyjnej, kuszącej oferty programów telewizyjnych , Internetu i gier komputerowych, a jednak aktywny wypoczynek, rekreacja, sport, turystyka i troska o zdrowie wypierają nowoczesność i stają się modą na życie w każdym wieku …
  Warto wykorzystać tę sytuację, jako profilaktykę, promocję i szansę dla mieszkańców naszej gminy.
  Panie ATWORK1919 pierwszy raz ale mam nadzieję nie ostatni się z Panem zgadzam:-)

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Grzegorz Grzegorz - obecnie turystyka stanowi kluczową gałąź gospodarki, a w niektórych krajach jest nawet podstawą gospodarki. Można zaobserwować jej ścisłe powiązanie z innymi sektorami w kraju. Turystyka sprzyja rozwojowi innych branż w każdym państwie, zatem można stwierdzić, że koniunktura gospodarcza w pewnym stopniu uzależniona jest od stopnia rozwoju turystyki. Prawidłowa polityka rozwoju regionalnego wpływa na dobrą politykę gospodarczą. Od wielkości ruchu turystycznego zależy wysokość wpływów ze sprzedaży różnego rodzaju produktów i usług w danym regionie. Większy napływ turystów oznacza zwiększenie wpływów funduszy (np. z tytułu podatków) do skarbca danej gminy. Dzięki zgromadzonemu kapitałowi, regiony turystyczne mogą lepiej się rozwijać podejmując różnego rodzaju inwestycje sprzyjające poprawie życia społecznego i gospodarczego.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń