Lato w Regionach - części 4 i 5.

Telewizja Polska odział Rzeszów udostępniła na swoim kanale YouTube wszystkie części programu z cyklu Lato w Regionach, który nagrywany był na terenie dwóch gmin - Frysztak i Wiśniowa i emitowany w Telewizji w pięciu wejściach antenowych.

We wcześniejszym artykule udostępniliśmy Państwu część pierwszą programu, w której o Gminie Frysztak wypowiadali się Wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik oraz Dyrektor GOSiR Frysztak Pan Marek Armata. Część 2 i 3 poświęcona była Gminie Wiśniowa - jeśli chcą Państwo oglądnąć te części to zapraszamy na kanał Youtube - TVPRzeszów, link - kliknij tu!.

W części czwarte o walorach turystycznych opowiada przewodnik beskidzki Pan Witold Grodzki. W drugiej części filmu redaktorzy TVP Rzeszów przenoszą się pod schron w Stępnie gdzie o walorach turystycznych rozmawiają z Panem Krzysztofem Winiarskim.


Piąta i zarazem ostatnia część "Lata w Regionach" poświęcona jest wyłącznie Gminie Frysztak. Od początku tej części redaktorzy wspólnie z Panem Krzysztofem Winiarskim zwiedzają schron kolejowy w Stępinie, rozmawiając o historii tego obiektu. W drugiej części redaktorzy przenoszą się na Dzioł w Gogołowie, gdzie o sztuce a dokładnie o galerii plenerowej rozmawiają z Panem Pawłem Armatą a o walorach przyrodniczych i turystycznych z Panem Januszem Malikowskim. Na koniec tej części TVP pojechało do winnicy "Sztukówka" w Gliniku Średnim gdzie redaktorzy przeprowadzili wywiad z Panem Leszkiem Szczęchem między innymi o enoturystyce czyli turystyce związanej z winem.