Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Witamy na szlaku „Kamienne Herby”

Miło nam poinformować o nowym szlaku turystycznym - pieszym na terenie Gminy Frysztak. Szlak swój początek ma przy bazie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. 

Spokojna, rodzinna charakterystyka szlaku pozwala na spędzanie czasu na łonie natury w gronie najbliższych osób. 

Zapraszamy do miejsc wyjątkowych i niepowtarzalnych, skrytych we wschodnich wrotach Bramy Frysztackiej. Wśród „Gór Wolności” szlaku „Kamienne Herby” można wypocząć i podziwiać krajobraz Doliny Wisłoka. Ścieżka prowadzi do innej krainy gdzie na każdego wędrowca czekają miejsca niezwykłe, które można odkrywać tysiąckroć na nowo i o każdej porze roku inaczej, a po leśnych ścieżkach chodzą ludzie realizujących swoje pasje i marzenia. 

Szlak „Kamienne Herby” to piękne lasy, tajemnicze zbocza i niespotykane osobliwości przyrody, które dają temu miejscu duszę i mieszają magię z odrobiną tajemniczości.
Wędrowcze otwórz, zatem wrota Frysztackiej Bramy i ruszaj na szlak, aby odkryć tajemnicę Herbowego Kamienia …

Cała trasa liczy 12 km / 4 godz.
Frysztak ul. Sportowa 30 – Przystań Doliny Wisłoka - Kobyle Zagórze – Łęki Strzyżowskie – Pietrusza Wola – Rezerwat „Herby” - Kobyle Rzym – Oaza Pod Herbami - Frysztak.

GOSiR Planuje kolejne trasy turystyczne - kajakową i rowerową. W późniejszym czasie powstaną mapy z zaktualizowanymi szlakami turystycznymi na terenie Gminy Frysztak. Już wkrótce powstanie mapa w wersji elektronicznej do pobrania na urządzenia mobilne :).

Więcej informacji o turystyce i nowym szlaku na stronie gosir.frysztak.pl - lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!

Prześlij komentarz

9 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Wreszcie. Naprawdę szczere gratulacje dlatego, że to jest dobry kierunek dla naszej gminy. Powinno się oznaczyć wszystkie możliwe atrakcje, wierzcie to naprawdę zaprocentuje. Gdyby jeszcze udało się zrobić zapowiadany szlak kajakowy to będzie prawdziwe mistrzostwo świata. W naszej gminie nie będzie przemysłu ale może być turystyka. Długo trzeba było czekać ale wreszcie coś drgnęło dla rozwoju naszej społeczności. Milowy krok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szlaki rowerowe koniecznie trzeba oznaczyć. We Frysztaku jest ogromna liczba rowerzystów. Tak żeby na trasie były ławeczki i kosze na śmieci, nowoczesne i eleganckie. Będzie to zwrot o 180 stopni funkcjonowania gminy. Pomysł świetny, herby są fajną ale mało znaną atrakcją, trasa bardzo trafiona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że turystyka to szansa dla naszej społeczności oraz nowe możliwości ściągania środków unijnych. Przez tworzenie szlaków można wyremontować za unijne pieniądze drogi, budynki, place i atrakcyjne miejsca. W najbliższych latach to będzie na tropie i będzie to priorytet.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja.
  Na minus niestety kolor 'czcionki'na tabliczkach - bardzo słabo widoczne literki

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Waldemarze ma Pan rację - na etapie przygotowania strzałek wyglądało, że wyszły bardzo dobrze czytelne i przede wszystkim widoczne z daleka. Natomiast po impregnacji faktycznie czytelność się zmniejszyła. Z czasem to poprawimy a póki, co trzeba po prostu podejść pod drogowskaz. Myślę, że przechodząc koło strzałek nie będzie to wielkim problemem;-). Szlak jest na tyle solidnie oznaczony, że nikt nie powinien się zgubić. Oczywiście tworząc następne szlaki wyciągniemy wnioski. Dziękujemy za wszelkiego rodzaju uwagi - czekamy także na nowe propozycje
  Zapraszamy do korzystania z nowo utworzonego szlaku „Kamienne Herby” oraz „Przystani Doliny Wisłoka”.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Waldemarze ma Pan rację - na etapie przygotowania strzałek wyglądało, że wyszły bardzo dobrze czytelne i przede wszystkim widoczne z daleka. Natomiast po impregnacji faktycznie czytelność się zmniejszyła. Z czasem to poprawimy a póki, co trzeba po prostu podejść pod drogowskaz. Myślę, że przechodząc koło strzałek nie będzie to wielkim problemem;-). Szlak jest na tyle solidnie oznaczony, że nikt nie powinien się zgubić. Oczywiście tworząc następne szlaki wyciągniemy wnioski. Dziękujemy za wszelkiego rodzaju uwagi - czekamy także na nowe propozycje
  Zapraszamy do korzystania z nowoutworzonego szlaku „Kamienne Herby” oraz „Przystani Doliny Wisłoka”.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 7. Codziennie z okna mojego domu patrzę w kierunku góry Chełm.
  Niegdyś widok był niczym nieskażony. Dziś jest tłem dla dwóch wież telekomunikacyjnych. Może by tak je wykorzystać jak to zrobiono np w Ochotnicy, gdzie są zamontowane obrotowe kamery. Na pewno widoki byłyby przepyszne skoro z góry warzyckiej widać Tatry, a już w okolicach podstawy wież widoki są niebagatelne chociażby na Frysztak i dolinę Wisłoka. Byłaby to reklama naszej okolicy, a i jakaś rekompensata za oszpecenie krajobrazu. Warto pomyśleć

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Marku pomysł bardzo dobry. Mamy taką kamerkę na basenach - w ciągu samych wakacji rejestrujemy kilkanaście tysięcy wejść.
  Z tym, że w miejscu, o którym Pan pisze trzeba wziąć pod uwagę nie tylko koszty związane z zakupem kamer, ale także sprzętu IT, który pozwoli spełnić warunki techniczne oraz abonamenty miesięczne na Internet i streeaming. Dodatkowo oczywiście trzeba się dogadać z właścicielem tych, że słupów, aby pozwolił zamontować taki zestaw i udostępnił prąd. Trochę kosztów i roboty, ale z pewnością byłby to doskonały element rozwoju turystyki i promocji gminy Frysztak.
  Turystyka krajowa ma coraz większe znaczenie i coraz więcej osób szuka miejsc gdzie nie ma tłumów ludzi. Obecnie w bazie Ośrodka Sportu mamy obozy i zgrupowania, ale baza zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością wśród osób indywidualnych poza sezonem wakacyjnym. Są to wpływy środków zewnętrznych nie tylko dla bazy GOSiRu ale także dla wszystkich, którzy świadczą różne usługi na naszym terenie.
  Docelowo nowy szlak Kamienne Herby i kolejne, które mamy w planach będziemy chcieli połączyć w taki sposób aby turyści mogli zwiedzać wszystkie atrakcyjne miejsca w naszej gminie za pomocą jednolitych oznaczeń.
  Oczywiście Rezerwat Góra Chełm jest również brana pod uwagę, jako już znany i bardzo atrakcyjny szlak, który wymaga tylko odnowienia i promocji chociażby przez wstawieniem kamer, o których Pan pisze.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad