Witamy na szlaku „Kamienne Herby”

Miło nam poinformować o nowym szlaku turystycznym - pieszym na terenie Gminy Frysztak. Szlak swój początek ma przy bazie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. 

Spokojna, rodzinna charakterystyka szlaku pozwala na spędzanie czasu na łonie natury w gronie najbliższych osób. 

Zapraszamy do miejsc wyjątkowych i niepowtarzalnych, skrytych we wschodnich wrotach Bramy Frysztackiej. Wśród „Gór Wolności” szlaku „Kamienne Herby” można wypocząć i podziwiać krajobraz Doliny Wisłoka. Ścieżka prowadzi do innej krainy gdzie na każdego wędrowca czekają miejsca niezwykłe, które można odkrywać tysiąckroć na nowo i o każdej porze roku inaczej, a po leśnych ścieżkach chodzą ludzie realizujących swoje pasje i marzenia. 

Szlak „Kamienne Herby” to piękne lasy, tajemnicze zbocza i niespotykane osobliwości przyrody, które dają temu miejscu duszę i mieszają magię z odrobiną tajemniczości.
Wędrowcze otwórz, zatem wrota Frysztackiej Bramy i ruszaj na szlak, aby odkryć tajemnicę Herbowego Kamienia …

Cała trasa liczy 12 km / 4 godz.
Frysztak ul. Sportowa 30 – Przystań Doliny Wisłoka - Kobyle Zagórze – Łęki Strzyżowskie – Pietrusza Wola – Rezerwat „Herby” - Kobyle Rzym – Oaza Pod Herbami - Frysztak.

GOSiR Planuje kolejne trasy turystyczne - kajakową i rowerową. W późniejszym czasie powstaną mapy z zaktualizowanymi szlakami turystycznymi na terenie Gminy Frysztak. Już wkrótce powstanie mapa w wersji elektronicznej do pobrania na urządzenia mobilne :).

Więcej informacji o turystyce i nowym szlaku na stronie gosir.frysztak.pl - lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!