Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Dożynki we Frysztaku.

Wójt Gminy Frysztak, Parafia Frysztak oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na Gminne Święto Plonów, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 15 sierpnia we Frysztaku.

Święto plonów o godzinie 12:00 rozpocznie Msza Św. w Kościele Parafialnym we Frysztaku. Od godziny 17:00 święto przeniesie się na obiekt Gminnego Ośrodka Sporu i Rekreacji we Frysztaku.

W programie: prezentacja grup wieńcowych i konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, koncert zespołu śpiewaczego "Gogołowianie" koncert kapeli ludowej z Gogołowa, koncert zespołu pieśni i tańca "Wiśnia" działającego przy Ośrodku Kultury we Frysztaku.

Wieczorem organizatorzy zapraszają na festyn ludowy. Niemożna zapomnieć o przysznym swojskim jadle przygotowanym specjalnie na potrzeby święta plonów.

Współorganizatorami dożynek są" Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku oraz Gminny Zakład Komunalny we Frysztaku.

Dożynki, Święto Plonów, Wieńce – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września)[1]. Współcześnie obchodzone zwykle w jedną z niedziel września po zakończeniu żniw[2]. - źródło Wikipedia.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad