Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Intensywne opady deszczu.

Dziś (3.10.) od godziny 18:00 dla województwa podkarpackiego zostało wydane ostrzeżenie 2 stopnia (3 stopniowa skala) o intensywnych opadach deszczu. Ostrzeżenie jest ważne do juta 4.10. do godziny 18:00. Według prognoz meteorologicznych intensywne opady deszczu mogą potrwać dłużej, wtedy też IMGW przedłuży ostrzeżenie meteorologiczne.

W tym czasie prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 55 mm, miejscami do 70 mm. Największe natężenie opadów wystąpi głównie w subregionie Beskid Niski i Bieszczady.

Intensywne opady deszczu mogą przyczynić się do nagłych wzrostów stanów wody. W związku z prognozowanymi opadami deszczu, w zlewniach: Wisłoki, Sanu, Wisłoka, a także na innych mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa, prognozowane są wzrosty poziomu wody (miejscami gwałtowne) w strefie stanów średnich oraz miejscami do dolnej części strefy stanów wysokich. Punktowo (zwłaszcza na mniejszych ciekach) możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych. - źródło imgw.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad