2 dni festiwalu za nami. Kolejne projekcje w weekend

W sobotę o godzinie 18:00 rozpoczął się pierwszy otwarty dla mieszkańców pokaz filmów w ramach objazdowego festiwalu filmowy WATCH DOCS - prawa człowieka w filmie.

Przybyli widzowie mogli zobaczyć 2 filmy "Pokażcie to wszystko światu" - Andrea Deaglio zaprezentował w swoim filmie studium konkretnego epizodu uchodźczo - migranckiego kryzysu w Europie. oraz "Ni Hao Holland" -  tym razem Willem Timmers z równym talentem, poczuciem humoru i antropologiczną wyobraźnią zaprezentowała egzotykę à rebours – chińskie turystki w Holandii.

Nasza redakcja przeprowadziła krótki wywiad z pomysłodawczynią objazdowego festiwalu filmowy WATCH DOCS - prawa człowieka w filmie Panią Agnieszką Buba.W niedzielę w sali widowiskowej GOK Frysztak widzowie zobaczyli kolejne filmy  "Wróg" 26" - Tytułowy wróg to w dokumencie Aldemara Matiasa… komar gatunku aedes aegypti, przenoszący śmiertelnie groźną chorobę – dengę. "Budzik" - Klinika Budzik zaczęła działać w lipcu 2013 r. jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Chociaż placówka dysponuje jedynie 15 łóżkami, od początku jej istnienia wybudzono już 21 pacjentów. "Kapitulacja" - Przyjęcie pożegnalne dla przyjaciół jedenastoletniego Stephena Kima i jego siostry odbyło się w ich rodzinnym mieszkaniu w Seulu w 1976 r. Kilkanaście lat później Kim kończy studia magisterskie z bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Harvarda...

Już dziś zapraszamy na kolejne pokazy filmów. Zaczynamy już w piątek w DK Sokół w Strzyżowie o godzinie 17:30. W sobotę zapraszamy do GOSiRu na godzinę 18:00, po projekcji filmów zaplanowany jest konkurs z nagrodami. Zakończenie festiwalu zaplanowane jest w niedzielę w DK Sokół w Strzyżowie, początek seansu o godzinie 17:30.