Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

„Śpiewaj z nami" - sukces wychowanków SOSW na festiwalu.

W dniach 6 - 8 listopada 2016 roku odbył się już XXI - Ogólnopolski Festiwal Artystyczny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Śpiewaj z nami" - Tarnów 2016.

Festiwal ten popularyzuje zdolności muzyczno -wokalne oraz taneczne osób niepełnosprawnych intelektualnie. Biorą w nim udział dzieci, młodzież i dorośli o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej, z zaburzeniami sprzężonymi i z autyzmem.

Tegoroczna impreza trwała od niedzieli do wtorku. Impreza rozpoczęła się koncertem zespołu ,, Świerczkowiacy" w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, a następnie odbył się Koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w SOSW w Tarnowie.

W tym roku obejrzeliśmy aż 55 występów. Uczestnicy zaprezentowali różnorodne formy artystyczne, m.in.: śpiew solowy, zespoły taneczne, zespoły wokalne i zespoły wokalno-taneczne. Festiwal miał zasięg międzynarodowy, ponieważ wystąpił także Zespół Tancerek z Węgier. Zgłoszenia swe potwierdziły zespoły m.in. z: Nowego Sącza, Nowego Targu, Zbylitowskiej Góry, Skawiny, Tarnowa, Kolbuszowej Dolnej.

SOSW Frysztak reprezentowały trzy solistki: Natalia Zielińska w piosence „Drzwi do kariery" Barbara Marmol w piosence „Zawsze gdzieś czeka ktoś" i Agata Kudrak w piosence „Daj mi rękę tato" oraz Zespół wokalny „Opus" w składzie: Natalia Zielińska, Barbara Marmol, Barbara Sikora i Martyna Boroń. Dziewczyny wykonały „Różową piosenkę" . Dodatkową atrakcją tego dnia była dyskoteka w restauracji „Bristol".

Profesjonalne jury w następujący sposób nagrodziło nasze uczestniczki:

  • Natalia Zielińska - zajęła I miejsce oraz zdobyła Nagrodę Jury Dziecięcego
  • Zespół „Opus" - zajął I miejsce oraz zdobył Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa 
  • Barbara Marmol - została wyróżniona
  • Agata Kudrak - została wyróżniona

Nie zabrakło nagród, pucharów i medali, gdyż imprezę wspierało wielu sponsorów z Tarnowa i okolicy. Dziewczynki do występu przygotowali: pan Zbigniew Mikuszewski, pan Tomasz Guz oraz panie Marta Kawa i Andżelina Wolan - Nieroda . Nagrodzonym wokalistkom oraz ich opiekunom gratulujemy!

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie SOSW Frysztak lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad