ALPEJSKIE POTYCZKI O MISTRZOSTWO GMINY FRYSZTAK ZAKOŃCZONE


W dniu 25.02.2017 r. odbyły się „III Mistrzostwa Frysztaka w Narciarstwie Alpejskim”. Zawody były doskonałym podsumowaniem zimowych inicjatyw w naszej gminie.  Dzięki Wyciągom Narciarskim w Gogołowie „Pod Dziedzicem” gmina Frysztak stała się znanym i lubianym miejscem wybieranym przez z wielu miłośników białego szaleństwa stwarzając przez to warunki do uprawiania sportu, rekreacji i turystyki.


Sobotnie zawody pokazały, że narciarstwo jest dyscypliną cenioną zarówno przez mieszkańców jak i gości odwiedzających nasz region. Przed startami odbyła się odprawa techniczna i wspólne oglądanie trasy. Po oficjalnym otwarciu zawodów przez Wójta Gminy Frysztak Pana Jana Ziarnika zawodnicy rozpoczęli rywalizację ze sobą na profesjonalnie przygotowanym slalomie gigancie. Każdy z narciarzy wykonał dwa przejazdy z pomiarem czasu elektronicznym- liczył się lepszy wynik. Mistrzostwa odbyły się w świetniej atmosferze naładowanej sporą dawką pozytywnych emocji.


Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja w składzie: Józef Garncarski, Marek Armata, Urszula Capiga, Wojciech Arciszewski. System elektroniczny pozwolił na precyzyjny i dokładny pomiar każdego przejazdu. Komisja sędziowska zadbała także o przygotowanie protokołów, dyplomów i medali.Dekoracji zawodów dokonał Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik wspólnie z  Prezes Zarządu Firmy Elementy Budowlane Frysztak Panią Magdaleną Malikowską - właściciele wyciągów ufundowali dziesięć 50-cio zjazdowych karnetów ważnych w roku 2017 i 2018. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzoną sobotę. Podziękowania kierujemy do Państwa Malikowskich za udostępnienie stoku, współpracę oraz ufundowanie atrakcyjnych nagród. Dziękujemy Panu Józefowi Garncarskiemu za ustawienie slalomu oraz sprawne przeprowadzenie zawodów. 
Bardzo się cieszymy, że w zawodach udział wzięły dzieci, młodzież dorośli oraz rodziny :-)
Wyniki i więcej zdjęć na stronie GOSiR Frysztak - kliknij tu 

Opracowanie
Marek Armata

Patron medialny: 
III Mistrzostw Frysztaka w Narciarstwie Alpejskim: www.frysztak24.pl