Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

W dniach 3.04, 7.04, 10.04.2017 r. odbyły się spotkania na które zaproszono 6-latków z Przedszkola Publicznego we Frysztaku. Spotkania były okazją do uczczenia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena.

Był to pisarz duński, autor znanych na całym świecie baśni dla dzieci, m.in. Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Królowa Śniegu. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. 

Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. Spotkanie rozpoczęto piosenką „Książka, książeczka” po której wysłuchaniu dzieci miały odgadnąć temat spotkania. Atrakcją dla maluchów okazało się rozwiązywanie zagadek związanych z bajkowymi postaciami oraz udział w zabawie muzyczna loteryjka do piosenek „Cała polska czyta dzieciom”, „Podróż do krainy bajek”. Następnie dzieci wysłuchały baśni „Brzydkie kaczątko” za pomocą Magicznego Kamishibai – obrazkowego teatrzyku dla dzieci. Miały także możliwość poszperać między regałami, dowiedzieć się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak wypożyczyć książkę systemem elektronicznym. Na zakończenie spotkania każde otrzymało na pamiątkę zakładkę.


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad