Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Od soboty będą szczepić lisy.

Wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa podkarpackiego rozpocznie się w najbliższą sobotę - 22 kwietnia 2017 r.
Przykładowa przynęta na lisy wydaje specyficzny zapach i zawiera wewnątrz aluminiowy-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. 
Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie przy terenach zurbanizowanych. W okresie wykonywania szczepień oraz 14 dni po zrzuceniu szczepionki zaleca się:
  1. Nie wchodzić do lasu,
  2. Zachować ostrożność w czasie pobytu na polach i terenach przyleśnych oraz w wąwozach i jarach, 
  3. Nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenie na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
  4. Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji
  5. Nie wpuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad