Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Chłopcy z klas sportowych SP nr 1 i z Gimnazjum Publicznego we Frysztaku rejonowymi Mistrzami w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

Jesienią ubiegłego roku w Strzyżowie odbyły się powiatowe indywidualno-drużynowe biegi przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej we Frysztaku spisali się znakomicie i odnotowali bezapelacyjny sukces, kończąc zawody na pierwszym miejscu, co pozwoliło im awansować do zawodów rejonowych. Dziewczynki z klas sportowych z frysztackiej podstawówki także awansowały do rejonu, plasując się na miejscu trzecim. Podobne sukcesy zanotowali zarówno chłopcy, jak i dziewczyny z gimnazjum Publicznego z Frysztaka. Chłopcy byli najlepsi z całej powiatowej stawki biegaczy i wygrali te zawody, natomiast dziewczyny zajęły miejsce drugie, co pozwoliło im także awansować do zawodów rejonowych.

Długo oczekiwane zawody rangi rejonowej odbyły się 6.04.2017 r. na krośnieńskich „Bursakach”, ale biegaczy z całego rejonu przywitała fatalna pogoda. Zawodnicy musieli nie tylko zmagać się z własnymi słabościami, jakimi były „walka z przeciwnikiem” i własne zmęczenie, ale także z niską temperaturą powietrza (5 stopni C ), mocnym wiatrem, opadami deszczu oraz z grząskim terenem. Mimo takich „tragicznych” wręcz warunków, nasi uczniowie z obydwu szkół stanęli na wysokości zadania i wyszli zwycięsko w obydwu przypadkach.

Zarówno chłopcy ze Szkoły Podstawowej we Frysztaku, jak i chłopcy z Gimnazjum Publicznego we Frysztaku stanęli na najwyższych stopniach podium, odnosząc ogromny sukces. Tym samym uzyskali kolejny awans do Finału Wojewódzkiego. Ponadto na wyróżnienie zasługuje postawa ucznia ze SP we Frysztaku, Huberta Sokołowskiego, który w klasyfikacji indywidualnej zdobył brązowy medal. Świetnie też wypadły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej we Frysztaku, które także dzielnie walczyły z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi, zajmując trzecie miejsce. Taka postawa uczennic z klas sportowych cieszy, tym bardziej że prawie wszystkie były o rok młodsze od swoich konkurentek (klasa piąta). Dzielnie w tych ciężkich warunkach biegały także dziewczyny z frysztackiego gimnazjum, ale i im awansu do finału wojewódzkiego nie udało się wywalczyć.

Od wielu lat finały wojewódzkie organizowane są na obiektach sportowych w Kolbuszowej i tam właśnie przyszło naszym chłopcom reprezentować Gminę Frysztak.

Zawody finałowe w dn. 24.04.2017 r. zorganizował Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, który nadzoruje zawody szkolne w każdej dyscyplinie od szczebla gminnego począwszy.

Tym razem pogoda okazała się być łaskawsza niż ta z zawodów rejonowych; młodzież mogła więc rywalizować w nieco lepszych warunkach. Na starcie w każdej z grup wiekowych stanęło po dwanaście zespołów, które uzyskały awans z zawodów rejonowych. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej, po nie bardzo udanym starcie, walczyli dzielnie, ale nie uzyskali lokaty w pierwszej szóstce w naszym województwie i ostatecznie uplasowali się na dobrym ósmym miejscu, inkasując 40 pkt. do współzawodnictwa międzyszkolnego. Gimnazjaliści zaś lepiej rozegrali sam start, co pozwoliło im wypracować sobie znacznie lepszą pozycję biegową i po zaciętej rywalizacji zajęli bardzo dobre, bo piąte miejsce w województwie, zdobywając tym samym 60 pkt. do współzawodnictwa szkolnego. Opiekunem uczniów i uczennic z Gimnazjum Publicznego był Pan mgr Krzysztof Niemiec a opiekunem dziewcząt Pan mgr Górka Jerzy.

Autorami sukcesów Szkoły Podstawowej byli: Sokołowski Hubert, Wojciechowski Cyprian, Stadnicki Jakub, Prokopowicz Maciej, Błoniarz Przemek Stefanik Szymon, Czech Szymon, Banek Grzegorz, Grudziak Szymon oraz Koś Patrycja, Reczek Kamila, Grodecka Klaudia, Lenart Natalia, Mikuszewska Kamila, Kolanko Patrycja, Wojciechowska Faustyna.

Autorzy sukcesów Gimnazjum to: Bernal Konrad, Godek Jakub, Kiebała Łukasz, Banek Sebastian, Byś Wojciech, Zięba Szymon, Rec Jakub oraz Garncarska Katarzyna, Zięba Damian, Rec Arek Muszynska Ilaria, Wiśniowska Karolina, Oparowska Zuzanna, Ogorzałek Klaudia, Godek Oliwia, Ciosek Nikola.

Gratulujemy!
Nauczyciel
mgr Leszek Jędrysik


Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad