Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Podsumowanie V Gminnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Trzeźwa Głowa”

W dniu 30.05.2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Frysztaku miało miejsce podsumowanie V Gminnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Trzeźwa Głowa”. W konkursie brały udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Frysztak. Laureaci konkursu zaproszeni zostali na uroczyste wręczenie nagród podczas organizowanego w naszym Ośrodku Festynie Zdrowia.

Do konkursu zgłoszonych zostało 84 prace plastyczne i 24 prace literackie. Nagrodzono 23 prace plastyczne oraz 8 prac literackich.

Cele konkursu to przede wszystkim:
  • kształcenie umiejętności dokonywania przez dzieci i młodzież wyborów zachowań korzystnych dla ich zdrowia;
  • aktywizowanie uczniów do działań na polu promocji zdrowia i przeciwdziałania narkomanii i alkoholizmowi;
  • integrowanie się środowiska dzieci i młodzieży gminy Frysztak;
  • kształcenie umiejętności przedstawienia własnych pomysłów i przekonań w walce z nałogami w formie prezentacji plastycznej i literackiej;
  • rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;
  • rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej.
Nadesłane prace konkursowe prezentowały wysoki poziom znajomości przez dzieci trudnych zagadnień związanych z nałogami. Uczestnicy wykazali się zarówno ciekawymi pomysłami jak i dojrzałym podejściem do problemów dzisiejszego świata.

Sponsorem nagród dla laureatów była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Frysztaku. Dzięki temu wsparciu udało się zakupić atrakcyjne nagrody dla uczestników. Łącznie nagrody odebrało 31 osób. Szczegółowe informacje dotyczące Laureatów konkursu znajdują się na stronie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku.

Organizatorzy konkursu: Edyta Rakoczy, Paweł Balicki i Marta Kawa serdecznie dziękują za zaangażowanie opiekunom i motywację dzieciom i młodzieży za udział w konkursie.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!
Edyta Rakoczy

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad