Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Remont kapliczki na Chełmie

Remont kapliczki w najbliższy wtorek - foto: Nasza Stępina
W najbliższy wtorek (11.07.2017 r.) firma wyłoniona przez Nadleśnictwo Strzyżów rozpocznie gruntowny remont kapliczki na Chełmie. Cały koszt remontu kapliczki zostanie pokryty przez Nadleśnictwo Strzyżów. 

Tam według przekazów istniejących na naszym terenie sięgają najstarsze korzenie okolicznych miejscowości. To dobry moment, aby przypomnieć, co o tym wiemy, sięgając - bagatela - 650 lat wstecz... Ile to będzie? 25 pokoleń, które były tu przed nami...! Więcej o tej tajemniczej górze i legendach z nią związanych mogą Państwo przeczytać na stronie Nasza Stępina - kliknij tu!

Rezerwat "Góra Chełm" usytuowany jest na Pogórzu Strzyżowskim, pomiędzy potokiem Stępinka - dopływem Wisłoka, a górą Klonową. Leży na terenie gminy Frysztak i Wiśniowa w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym. Powstał w 1996 roku w celu zachowania ze względów naukowych, dydaktycznych i krajobrazowych jedynej w województwie rzeszowskim enklawy lasów bukowych porastających "Górę Chełm" oraz wspaniałych zespołów źródliskowych. Powierzchnia rezerwatu wynosi ok. 155 ha. W rezerwacie występują m.in. takie rośliny chronione jak: wawrzynek wilczełyko, skrzyp olbrzymi, tojad mocny, listera jajowata, gnieźnik leśny i inne. Również wiele gatunków zwierząt znajduje tu odpowiednie warunki do życia, np. dziki, sarny, borsuki, jastrzębie, krogulce, sowy uszate i grubodzioby.

Więcej o tej tajemniczej górze i legendach z nią związanych mogą Państwo przeczytać na stronie szufnarowa.eu - link klliknij tu!


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad