Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

XI Zlot Militarny Anlage Sud

Rekonstrukcja bitwy o Tobruk - FOTO: PaJo SIma
W sobotę 19 sierpnia w Stępinie odbył się kolejny XI Międzynarodowy Zlot Militarny Anlage Sud Stępina. Tematem tegorocznego zlotu była rekonstrukcja walk "Tubruk 1941".

Od godzin południowych przy schronie kolejowym w Stępinie można było oglądać dioramy statyczne i prezentacje pojazdów historycznych, Stowarzyszeń i Grup Rekonstrukcji Historycznej oraz pokaz wyposażenia i sprzętu Wojsk Obrony Terytorialnej, prezentacje historycznych gier planszowych i edukacyjnych oraz wydawnictw tematycznych.

Główną częścią zloty militarnego jest rekonstrukcja organizowana na kamieniołomie w Stępinie. W tym roku organizatorzy przygotowali rekonstrukcje walk "Tobruk 1941" - długa konfrontacja między wojskami Osi a oblężonymi w Tobruku aliantami w czasie II wojny światowej, trwająca od 10 kwietnia do 27 listopada 1941 roku, kiedy to 8 Armia Brytyjska odblokowała miasto w ramach operacji „Crusader”. Podczas poprzednich operacji: „Brevity” i „Battleaxe” nie zdołano wyzwolić Tobruku. Więcej o Tobruk 1941 znajdą Państwo pod tym linkiem - kliknij tu!Jeśli posiadają Państwo filmy lub zdjęcia z tegorocznej rekonstytucji lub znaleźli Państwo filmy z rekonstrukcji w sieci prosimy o podesłanie linku na mail - redakcja@Frysztak24.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad