UDANY DEBIUT UCZNIÓW Z NOWO POWOŁANEJ KLASY SPORTOWEJ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE FRYSZTAKU.

Drużynowe i indywidualne biegi przełajowe to rywalizacja uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to Igrzyska Dzieci, które obejmują uczniów klas I-VI, druga zaś to kategoria Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w której rywalizują uczniowie klas VII i uczniowie klas gimnazjalnych.

W kategorii Igrzysk Dzieci wyróżnia się dodatkowo dwie podgrupy. W pierwszej rywalizacja odbywa się na poziomie klas I-IV, a w drugiej rywalizują ze sobą uczniowie klas V-VI. Właśnie w tej pierwszej podgrupie dziewczynki z klasy IVa, sportowej, po wygranych zarównano w klasyfikacji indywidualnej (Mendocha Anita), jak i w klasyfikacji drużynowej biegów przełajowych w zawodach szczebla gminnego awansowały do zawodów powiatowych. Identyczny wynik zanotowali chłopcy z tej samej klasy. Indywidualnie zwyciężył Przemek Perłowski, a cały zespół wygrał klasyfikację drużynową.

W wyższym przedziale wiekowym awans do zawodów powiatowych uzyskały i dziewczynki z klas szóstych, i ich koledzy. Obie drużyny wygrały zawody gminne, które odbyły się na obiektach Gminnego Ośrodka Sporu i Rekreacji we Frysztaku.

Powiatowe zawody w tej samej dyscyplinie odbywały się na obiektach Ośrodka Sporu w Strzyżowie w dniu 12.10.2017 r. Na starcie każdej grupy stanęło po 10 drużyn, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Nasze dziewczynki poradziły sobie znakomicie, bo indywidualnie wygrała i wywalczyła złoty medal Anita Mendocha, a cała drużyna zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej. Takie rozstrzygnięcia pozwoliły naszym młodym sportsmenkom na to, by na wiosnę przyszłego roku reprezentować powiat strzyżowski, a przede wszystkim Gminę Frysztak, w zawodach rejonowych, które rozegrane zostaną w Krośnie.

Koledzy z tej samej klasy także zanotowali bardzo dobry rezultat i również pojadą na zawody rejonowe do Krosna. Przemek Perłowski zajął indywidualnie II miejsce. Cały zespół także uplasował się na miejscu II.

Ponadto w rywalizacji dziewcząt klas VI Faustyna Wojciechowska zajęła III miejsce i awansowała do zawodów rejonowych, natomiast drużynowo dziewczęta w rywalizacji klas szóstych zajęły miejsce III, ale awansu do zawodów rejonowych nie uzyskały.

Chłopcom z klas VI nie udało się zakwalifikować do zawodów rejonowych ani w klasyfikacji indywidualnej, ani też zespołowej.

Rywalizacja była ogromna, dlatego cieszą uzyskane wyniki naszej młodzieży. Wszystkim gratulujemy i życzymy udanego startu w wiosennych zawodach rejonowych.

W tych zawodach naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
- dziewczynki: kl. IVa (sportowa) Mendocha Anita, Pasieczna Angelika, Stefanik Ania, Pawlus Emilka, Bryda Patrycja, Bandrowska Julka.
- chłopcy: kl. IVa (sportowa) Przemek Perłowski, Arciszewski Filip, Husar Kacper, Twardzicki Tomek, Wojciechowski Mieszko, Banek Szymon.
- dziewczynki: kl VIa (sportowa) Wojciechowska Faustyna, Grodecka Klaudia, Lenart Natalia, Mikuszewska Kamila, Michalec Paulina, Reczek Kamila, Szombara Ola, Kolanko Patrycja, Czech Ewelina kl. VIc, Szczęch Hania kl.Vb.
- chłopcy: kl.VIa (sportowa) Obara Piotr, Twardzicki Karol, Wanat Jakub, Grudziak Szymon, Błoniarz Kacper, Cieszyński Kacper, Świszcz Eryk kl.Va

Nauczyciel
Leszek Jędrysik
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz