WYRÓŻNIENI „Pod kolorowym parasolem jesieni”.

Wyróżnieni w konkursie plastycznym
Dzieci i młodzież naszej gminy wzięli udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży ph. „Pod kolorowym parasolem jesieni” w Rzeszowskim Domu Kultury w Rzeszowie.

W dniu 25 listopada 2017 roku uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy i podsumowaniu konkursu . Uroczystość umilił występ Zespołu Wokalno – Instrumentalnego działającego przy RDK Rzeszów. Dźwięki muzyki, śpiew i dziecięce prace wprowadziły nas w bogactwo jesiennych obrazów, pozwoliły zaglądać do dziupli ptaków, słyszeć szelest spadających liści tudzież kropli deszczu dodatkowo skąpanych w rozgrzanym słońcu lub zachmurzonym niebie. A wszystko to dzięki dziecięcej wyobraźni, która zaprowadziła nas w tę wyjątkową, jesienną, niepowtarzalną podróż – „pod kolorowy parasol jesieni”.

Młodzi artyści udzieli wywiadów dla TVP Rzeszów
Wystawa była na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Na konkurs wpłynęło 2851 prac z 413 placówek z całej Polski. Na wystawę zakwalifikowano 500 prac, kwalifikacja pracy na wystawę była już ogromnym sukcesem. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Zwycięzcy ze Szkoły Podstawowej w Gliniku Górnym to KATARZYNA KOWALCZYK z klasy VII, która otrzymała WYRÓŻNIENIE za pracę pt. „Spacer dzika” a ponadto udzieliła wywiadu do TVP 3 Rzeszów. SZYMON MASTYJ z klasy V został WYRÓŻNIONY za zaskakujące pokazanie jesiennych pól. Na wystawę zakwalifikowano prace: Norberta Jedziniaka z kl. II ( praca wykonana pod kierunkiem P. Magdaleny Syrek) , Michała Ziobrowskiego i Szymona Ziobrowskiego – uczniów z klasy V.
Wystawa byłą na bardzo wysokim poziomie artystycznym
Szkołę Podstawową nr 1 we Frysztaku na wystawie reprezentowali: Jula Kapinos i Daria Stępień z klasy IV c, Krystian Dominik – IV b, Kamil Kowalski – V a oraz Adrian Czarnik z klasy V b. WYRÓŻNIENIA otrzymali: KATARZYNA MUSZYŃSKA z klasy IV c za przejrzystość kompozycji i ciekawe ujęcie lasu oraz SZYMON BANEK z klasy IV a za odważne zestawienia kolorystyczne.
Wspólnych zdjęć nigdy za mało
Z koła plastycznego GOK Frysztak WYRÓŻNIONO AMELIĘ PIS za syntetyczną kompozycję, a pracę Natalii Stasiowskiej zakwalifikowano na wystawę.

Dziękuję P. Joannie Czekajowskiej – dyrektorowi GOK Frysztak za wsparcie nas w tym artystycznym wydarzeniu poprzez udostępnienie busa, dzięki tej pomocy mogliśmy licznie wziąć udział w uroczystości.

Wszystkim Uczniom , którzy malowali jesienne obrazy na konkurs dziękuję i GRATULUJĘ!
Dorota Wojtanowska
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz