Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Tomasz Okoniewski "Wybitny Artysta FIAP"

Tomasz Okoniewski "Wybitny Artysta FIAP"
Tytuł największej na świecie Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP z siedzibą w Paryżu trafił do fotografa związanego z Krosnem. Tomasz Okoniewski został uhonorowany prestiżowym tytułem Wybitnego Artysty FIAP (Excellence FIAP - EFIAP).  Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w Warszawie w siedzibie Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w styczniu 2018 r.
Dyplom dla Pana Tomasza
FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique) jest międzynarodową federacją, której członkami są krajowe stowarzyszenia fotograficzne. W Polsce jego reprezentantem jest FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej. FIAP jest jedyną międzynarodową organizacją fotograficzną, która została uznana i jest reprezentowana przez UNESCO. FIAP zrzesza organizacje fotograficzne z ponad 85 krajów członkowskich i reprezentuje interesy prawie miliona fotografów. Celem FIAP jest promocja sztuki fotografii we wszystkich jej aspektach oraz wspieranie wszelkiego rodzaju imprez fotograficznych. Tytuły FIAP nadawane są w celu uhonorowania wybitnych osób w dziedzinie fotografii, są to najwyższej rangi tytuły jakie może otrzymać fotograf. Prace fotografa prezentowane w procesie nadawania tytułu stają się częścią artystycznego dziedzictwa FIAP.
Tomasz Okoniewski w swoim dorobku posiada tytuły fotograficzne: AFRP - Artysta Fotografik Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (2016),  AFIAP (2016), AFF - Fotoferia Artist (2016) oraz MIVAF - Master Indian Visual Arts Foundation – tytuł Indyjskiej Fundacji Sztuk Wizualnych (2017). Autor jest członkiem Fotoklubu RCKP Krosno, członkiem honorowym Fotoferia Club (członek ILFIAP) oraz jednym z organizatorów internetowej grupy FotoKrosno.
Z wykształcenia historyk, dziennikarz, a z zamiłowania wielki pasjonat i promotor fotografii. Ulubiona tematyka to krajobraz najbliższej okolicy oraz reportaż życia codziennego. Jego zdaniem fotografowanie pejzażu uczy patrzeć na świat w odmienny sposób, dostrzegać rzeczy wcześniej niedostrzegane. Jednak najważniejszym tematem pozostanie u niego człowiek i jego emocje w ujęciu reporterskim i dokumentalnym.
Jego prace zdobywały wyróżnienia i nagrody w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach fotograficznych. W swoim dorobku posiada medale „Za fotograficzną twórczość” - Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz nagrody największych federacji międzynarodowych – patronów salonów fotograficznych jak: FIAP, PSA, IAAP, GPU/UPI, ISF, MoL, IUP, DPA, DPW, ICS oraz wielu związków krajowych. Jest również laureatem prestiżowych konkursów IPA, MIFA, ND Awards, IPOTY, TIFA, FAPA, PX3 Paris, Mono Visions Photography Awards czy Monochrome Photography Awards. Jego fotografie były nagradzane w ponad 40 krajach świata, a na arenie międzynarodowej prezentowane w ponad 60. Juror konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Prace Tomasza są publikowane w prasie lokalnej i ogólnopolskiej oraz wielu wydawnictwach albumowych i okazjonalnych. Autor został uhonorowany nagrodą Starosty Krośnieńskiego – „Działacz Kultury” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i odnowy kultury. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Tomaszowi Okoniewskiemu "Honorową Odznakę - Zasłużony dla Kultury Polskiej". Natomiast w 2017 roku autor uhonorowany został Nagrodą Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.
To wielki zaszczyt znaleźć się w tak szacownym gronie. Znakomita wiadomość i pierwszy tak prestiżowy międzynarodowy tytuł dla fotografa z Krosna i okolic, który stanowi pewne podsumowanie moich dotychczasowych działań. Wciąż niewielu Polaków posiada ten tytuł, stąd zdarzenie dla mnie wyjątkowe i niezwykłe. Oczywiście nie zamierzam spocząć na laurach, to kolejny szczebel mojej fotograficznej pasji. Bowiem jak hobby – to na poważnie… ;)
Autor zaprasza na swój facebookowy profil – promujący osobliwości najbliższej okolicy, jak również całego Podkarpacia: Korczyna i okolice… (Facebook).

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad