Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

WYSOKIE MIEJSCE FRYSZTAKA W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ WIEŚ PODKARPACIA


W dniu 18 listopada 2017 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie podczas Podkarpackiego Forum Obywatelskiego odbyło się oficjalne wręczenie nagród dla miejscowości wiejskich biorących udział w konkursie w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 – 2020 pt. „Piękna Wieś Podkarpacia”. 
Nagrody wręczyli wicemarszałek Bogdan Romaniuk, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz poseł Wojciech Buczak. Przedstawicielami Frysztaka, którzy odebrali nagrodę byli: wójt gminy Frysztak Jan Ziarnik oraz sołtys Frysztaka Ryszard Czernicki.

 Wójt gminy Frysztak Jan Ziarnik i  sołtys Frysztaka Ryszard Czernicki 
odbierają nagrodę z rąk wicemarszałka Bogdana Romaniuka

Przypominamy, że celem kursu było wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Konkurs był również doskonałą okazją do promowania i nagradzania tych sołectw z terenu województwa podkarpackiego, które szczególnie wyróżniają się w dziedzinie estetyki wsi. Frysztak, jako miejscowość wiejska zdobył wysokie 5 miejsce na 21 miejscowości biorących udział w konkursie. Tak wysokie miejsce było możliwe dzięki wielu inwestycjom wykonanym w ostatnich latach przez urząd gminy we Frysztaku oraz zaangażowaniu jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, podmiotów pozarządowych oraz prywatnych przedsiębiorców. 
-------------------------------------------- 
Wyniki konkursu - pierwsza dziesiątka: 
1. Tryńcza,
2. Konieczkowa z gminy Niebylec
3. Trzciana z gminy Świlcza.
4. Jeżowe – miejscowość Jeżowe
5. Frysztak – miejscowość Frysztak
6. Dębowiec – miejscowość Dębowiec
7. Ropczyce – miejscowość Łączki Kucharskie
8. Tyczyn – miejscowość Hermanowa
9. Wojaszówka – miejscowość Ustrobna
10. Zagórz – miejscowość Poraż
Źródło i foto: podkarpackie.pl 
----------------------------------------------
Informacja o pierwszym etapie konkursu - kliknij tu 
Bardzo się cieszymy, że Frysztak został sklasyfikowany jako jedno z najpiękniejszych miejsc na Podkarpaciu  oraz za to, że zauważono wkład pracy urzędu gminy na czele z wójtem, urzędników, sołtysa,  radnych z Frysztaka, jednostek organizacyjnych, sekcji klubowych, kół kulturalnych i sportowych oraz podmiotów i organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju. Nie pominięto także  osób prowadzących działania z zakresu turystyki i wypoczynku oraz całej społeczności, która działa dla wspólnego dobra.Nie można zapomnieć o podziękowaniach dla wszystkich, którzy włączyli się do udziału w realizacji konkursu oraz dla tych którzy, tworzą dla gminy i działają dla niej. Podziękowania należą się także wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczą w gminnych inicjatywach i wspierają lokalną działalność - bardzo dziękujemy.W kolejnych edycjach szanse Frysztaka rosną dzięki kontynuacji inwestycji realizowanej przez urząd gminy we Frysztaku związany z modernizacją chodników w centrum Frysztaka oraz inwestycji przy drodze wojewódzkiej 988 Warzyce - Babica, do której gmina Frysztak dokłada większość środków.  Dzięki temu będzie nie tylko ładniej ale przede wszystkim bezpieczniej.
Bardzo się cieszymy, że jako Ośrodek Sportu mogliśmy się włączyć w działania konkursowe. 


Portal Mieszkańców dla Mieszkańców www.frysztak24.pl wspiera działania na rzecz rozwoju Frysztaka. Art. Marek Armata

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad