Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

MIKOŁAJ ROZDAWAŁ PREZENTY I PROMOWAŁ KAJAKARSTWO


W dniu 6 grudnia 2017 r. przybył najbardziej oczekiwany przez wszystkie dzieci  gość… Mikołaj, bo o nim mowa zaskoczył wszystkich, gdyż nie wszedł swoim zwyczajem przez komin tylko ku zaskoczeniu wszystkich przypłynął kajakiem, a zamiast reniferów miał wiosła. Dzieci przywitały go z radością i uśmiechem na twarzy, a on tak jak każdego roku obdarował je prezentami za grzeczne zachowanie i codzienną pomoc dla swoich rodziców. 
Tegoroczne spotkanie z Mikołajem to nie tylko tradycja i upominki, ale przede wszystkim idea związana z promowaniem kajakarstwa, aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia. Podczas spotkania uczestnicy poznali osobiście kunszt kajakarski – każde dziecko spróbowało swoich sił w kajaku. Wszystko odbyło się  pod opieką wykwalifikowanych instruktorów i sędziów wyznaczonych przez samego Mikołaja.
Wszyscy brali udział także w grach i zabawach wodnych oraz wyścigu na zjeżdżalni. Mikołaj nie zapomniał o ciepłym posiłku dla wszystkich małych kajakarzy, którzy po przygodzie w kajaku chętnie zjedli zaserwowane dania.
Wyniki wyścigu na zjeżdżalni wodnej:
Grupa I:
miejsce I: Patrycja Herba
miejsce II: Izabela Łaba
miejsce III: Mateusz Kosiek
Grupa II:
miejsce I: Jakub Kasprzyk
miejsce II: Gabriela Kasprzyk
miejsce III: Zosia Steczkowska
Grupa II:
miejsce I: Jakub Zajchowski
miejsce II: Samanta Piekarska
miejsce III: Michał Baran
Gratulacje składamy dla wszystkich uczestników wyścigu za sportowe zachowanie i postawę Fair Play.


W imprezie udział wzięło 100 dzieciaków z okolic Frysztaka, Strzyżowa, Jasła, Krosna i Iwonicza. Mikołajowi pomagało 20 pomocników, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, techniką pływania kajakiem oraz  organizowali gry, zabawy i wyścigi. Obsługa techniczna zadbała także o transport i odpowiednie przygotowanie sprzętu kajakowego - wszyscy spisali się na medal pomagając Mikołajowi i jednocześnie bawiąc się wspólnie z dziećmi. Bardzo ważną rolę odegrali także rodzice, którzy wspomagali organizatorów oraz dopingowali swoje pociechy.

Impreza odbyła się w pięknym obiekcie Parku Wodnego należącego do Centrum Sportu, Rekreacji i Turystyki w Strzyżowie - dziękujemy Panu dyrektorowi Ryszardowi Kwiatkowi za udostępnienie basenów, Pani kierownik promocji i marketingu Wioletcie Drozd za dopilnowanie formalności i miłe przyjecie oraz obsłudze i ratownikom za pomoc. Na miejscu spotkania stanęła piękna choinka przypominająca o nadchodzących świętach obsypana światełkami i prezentami. Nie zabrakło także materiałów promujących kajakarstwo oraz medali dla wszystkich uczestników.


Mikołajki w Kajaku odbyły się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz pomocy Polskiego Związku Kajakowego. Patronat Honorowy nad imprezą obieli:
Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik oraz Burmistrz Strzyżowa Pan Mariusz Kawa 
Organizatorami byli:
Fundacja kajakowa Tołhaj GDK,
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku,
Ministerstwo Sportu i Turystyki,
Polski Związek Kajakowy – Komisja Kajakarstwo dla Wszystkich,
Centrum Sportu i Turystyki w Strzyżowie,
Miasto Strzyżów,
Gmina Frysztak,
Imprezę wsparły firmy: 
P.W. WENTA SP. Z O.O. - Operator Sieci Handlowej Zielony Koszyk
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe  - Cukiernia - TARA
Koordynatorami od spraw organizacyjnych byli: 
Dawid Marek – prezes Fundacji Kajakowej Tołhaj - GDK 
Marek Armata – dyrektor GOSiR Frysztak
Partnerzy medialni :
Frysztak24 -  Portal Mieszkańców dla Mieszkańców
Polskie Radio Rzeszów
Nowiny 24 - portal regionalny województwa podkarpackiego


Impreza była bardzo udana, a radość dzieci zrekompensowała długą podróż św. Mikołaja, który przypłynął aż z Laponii. Cztery godziny dobrej zabawy oraz prezenty, medale i słodycze były dodatkiem do zimowej przygody w kajaku, która zapadnie na zawsze w pamięci szczęśliwych dzieci. 

Tegoroczny Mikołaj z pewnością przyczynił się do promocji kajakarstwa na Podkarpaciu. Serdecznie dziękujemy dzieciakom i rodzicom za zaufanie i wspólnie spędzony wieczór. Szczególne podziękowania kierujemy do Pomocników św. Mikołaja za pomoc organizacyjną i wsparcie tego wyjątkowego spotkania. Bardzo się cieszymy, że możemy wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki realizować zadania z zakresu wspierania kajakarstwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu.
Więcej zdjęć na stronie GOSiR Frysztak - kliknij tu  


Opracowanie:
Marek Armata

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad