Gimnazjaliści zwiedzali Sejm i Senat RP

Pamiątkowe zdjęcie w Senacie RP
Początkiem marca - 2.03. - uczniowie klas II i III frysztackiego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem była wizyta w kompleksie zabudowań sejmowych. Wizyta była możliwa dzięki uprzejmości posłanki z Podkarpacia, pani Krystyny Wróblewskiej i pracownikowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Pana Wojciecha Jurasza, który był pomysłodawcą tejże wycieczki.

Uczniowie z opiekunami wyruszyli w podróż w godzinach porannych. Przybyli w pobliża zabudowań sejmowych po godzinie 8.00. Po dokonaniu koniecznych procedur zostali poinformowani o zasadach zwiedzania, prześwietleni przez odpowiednie urządzenia, po tych czynnościach grupa została przejęta przez Panią Przewodnik. Pani Grażyna oprowadziła uczniów po najważniejszych pomieszczeniach - sali obrad sejmu i senatu - i poszczególnych korytarzach a także holu głównym. Udzieliła informacji o historii polskiego parlamentaryzmu i jego codziennych pracach. Na zakończenie pobytu w kompleksie sejmowym zwiedzający udali się na obiad do sejmowej restauracji, a następnie na spacer Traktatem Królewskim. Grupa zwiedziła również otoczenie Placu Zamkowego, Grób Nieznanego Żołnierza.

W planie wycieczki znalazł się również taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Po obejrzeniu widoku na Warszawę uczniowie mieli dwie godziny czasu wolnego w galerii „Złote Tarasy”, gdzie była możliwość ogrzania się, zakupienia czegoś lub po prostu przespacerowania się. W godzinach popołudniowych grupa wyjechała z powrotem, a we Frysztaku znalazła się przed godziną 23.

Uczniowie byli zadowoleni z wyjazdu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Krystyny Wróblewskiej i Panu Wojciechowi Juraszowi za umożliwienie odbycia ciekawego wyjazdu i pogłębienie informacji na temat parlamentu i zabytków stolicy.

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz