DZF 2018 | POD PRĄD - Oczybaszki


Trzecim zespołem, który zaprezentuje się na POD PRĄDzie jest wrocławski skład 2 artystek Basi i Oli oraz rodzynka Michała. Niesamowite brzmienia, cudowny wokal i zaskakująca muzyka powiązana z ciekawymi tekstami. Niewątpliwe Oczybaszki mogą najbardziej zaskoczyć frysztacką publiczność swoją twórczością. W końcu festiwal rozmaitości scenicznych.

Oczybaszki zagrają o godzinie 21:00. Pod prąd rozpoczyna się 30 czerwca o godzinie 19:00 na obiekcie GOSiR Frysztak


Oczybaszki to rodzinna formacja, tworząca muzykę z pogranicza folku, alternatywy i piosenki autorskiej. Zespół powstał w 2016 roku, debiutując na poznańskim Dragon Folk Feście. W kolejnych latach, oprócz autorskich koncertów, występował na scenie przed takimi artystami jak Natalia Grosiak, Joao de Sousa czy Stanisław Soyka (w ramach Wrocławskich Spotkań Literacko-Muzycznych, na których Oczybaszki wygrały pierwszą nagrodę).
 
Zespół zatacza szerokie kręgi wokół folku. Czuje w nim oswojony mrok i nostalgię, ale też bezpieczeństwo - dlatego, chcąc nie chcąc, ciągle krąży wokół niego, jak się krąży wokół domu rodzinnego. Muzykę grupy charakteryzuje minimalizm formy, zaskakujące, często zmieniające się instrumentarium oraz senno-baśniowa atmosfera. Na koncertach budowana jest przestrzeń, pozwalająca skupić się na opowieściach zawartych w tekście. Latem Oczybaszki zaprezentują najnowszy cykl utworów, których tematyka będzie inspirowana legendami morskimi z folkloru ludów całego świata.
Aktualny skład zespołu Oczybaszki: Baszka Biel - śpiew, ukulele, gitara elektryczna, Ola Biel (Gocał) - śpiew, melodyka, duduk, flet poprzeczny, Michał Sember - gitara elektryczna, kalimba

Przydatne linki z informacjami o zespole: