GZK informuje - WODA niezdatna do picia! Aktualizacja 21:45 miejsca postojów beczkowozu


Gminny Zakład Komunalny we Frysztaku informuje odbiorców wody z wodociągu komunalnego o przekroczeniu wskaźnika mikrobiologii w próbce pobranej w Domu Opieki Społecznej w Gliniku Dolnym.

W 21.06.2018 r. oraz 25.06.2018 r. pobrane zostały próbki w ramach monitoringu kontrolnego w pięciu punktach na wodociągu komunalnym. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że w próbce pobranej w Domu Opieki Społecznej w Gliniku Dolnym przekroczenie zostały normy w zakresie bakteriologii, w pozostałych próbkach pobranych na Stacji Uzdatniania Wody ul. Mostowa, PHU Chmura Sp. z.o.o. w Twierdzy, Przedszkolu Publicznym we Frysztaku ul. Wybickiego, w Szkole Podstawowej we Frysztaku ul. Wybickiego zbadane próbki nie wykazały przekroczeń.

W związku z zaistniałą sytuacją Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie wydał komunikat o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi.

W dniu 29.06.2018 r. pobrane zostaną ponownie próbki w celu przebadania w laboratorium. Pierwsze wyniki spodziewane są w poniedziałek 02.07.2018r.

Harmonogram dostaw wody ogłoszony zostanie w kolejnym komunikacie. Jeśli tylko uzyskamy informacje z Gminnego Zakładu Komunalnego o harmonogramie dostaw wody wstawimy ją na naszą stronę.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------


------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualizacja 21:45
Harmonogram dostaw wody beczkowozem

godz. 8.00 do 10.00 ul. M Frysztackiego
godz. 10.30 do 11.00 bloki Glinik Dolny
godz. 11.30 do 12.00 Twierdza Targowica
godz. 12.30 do 13.30 SUW Ul. Mostowa
godz. 15.00 do 15.30 ul. Nowa
godz. 16.00 do 16.30 Osiedle JP II
godz. 17.00 do 18.00 ul. M Frysztackiego
godz. 18.30 do 19.00 Kobyle „pomnik”
godz. 19.30 do 20.00 Kobyle most droga na Jazową
godz. 20.30 do 22.00 ul. M. Frysztackiego

Instytucje takie jak: Przedszkole, Specjalny Ośrodek Szklono-Wychowawczy, Szkoła Podstawowa, Dom Opieki Społecznej w Gliniku Dolnym, GOSiR będą miały dostarczaną wodę w godz. 6.00 do 8.00 oraz zgodnie z zapotrzebowaniem po uzgodnieniu z kierowcą lub zgłoszeniu potrzeby uzupełnienia wody pod nr tel. 502429070.

Harmonogram obowiązuje do czasu uzyskania prawidłowych wyników badań wody pobranej w Domu Opieki Społecznej w Gliniku Dolnym.

Wodę z sieci wodociągowej można wykorzystywać do celów gospodarczo - sanitarnych.
Uwaga: woda z beczkowozu zdatna do picia tylko po przegotowaniu

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

4 - ilość komentarzy :

 1. Jestem ciekawy kto za to odpowie, kolejny raz gdy woda jest nie zdatna do picia.....ileż można???

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie, czy istnieje możliwość aby Frysztak był objęty nadzorem przez inny sanepid ? Gdzie trzeba napisać pismo aby ktoś zweryfikował wydawane decyzje przez inspektora powiatowego ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Z informacji, które udało mi się uzyskać może wynikać, że wcale niekoniecznie mamy w domowych kranach skażoną wodę, ponoć jest różnica między miejscem poboru a tym co pijemy. Ja przykładowo piję normalnie z kranu i nic mi nie jest. Pytanie czy bakterie we Frysztaku czasem nie należą do jakiejś partii?????

  OdpowiedzUsuń
 4. Wodę w kranie można przebadać na prywatne zalecenie i jest ogromne prawdopodobieństwo że to że w jakimś ujęciu jest bakteria to my w kranie będziemy mieć dobra wodę i będziemy pić spokojnie. Szanowny Panie z sanepidu bardzo prosimy aby nie zlecać badań przed weekendem bo jest to uciążliwe dla mieszkańców. Ludzie w prywatnych studiach czasem wody nie badają nigdy piją i są szczęśliwi. Dawniej ludzie pili różną wodę i było a teraz sterylnosć która jest chyba gorsza od bakterii. Wody nie pije bo nie wolno ale je brudnym rękami i jest ok.

  OdpowiedzUsuń