Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

MOCNY AKCENT NA KONIEC SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO


Ostatnią imprezą sportową każdego roku szkolnego są trójboje lekkoatletyczne klas czwartych. Szkolne reprezentacje z SP Frysztak(dziewcząt i chłopców)złożone z uczniów klasy sportowej (IVa) rozpoczęły zmagania w tej dyscyplinie zawodami gminnymi, w których wzięło udział po cztery zespoły(w każdej z kategorii) ze szkół z terenu naszej gminy.

Po rozegraniu biegu na 60 m., rzutu piłeczką palantową, skoku w dal, przez zawodników z każdej z drużyn i przeliczeniu osiągniętych wyników na punkty wg. odpowiednich tabel, okazało się, że zarówno dziewczynki, jak i chłopcy z naszej szkoły zgromadzili tych punktów najwięcej i tym samym uzyskali prawo reprezentowania gminy Frysztak na zawodach powiatowych. W związku z tym, że mieliśmy trochę czasu, rzetelnie przygotowywaliśmy się do imprezy o zasięgu powiatowym, pamiętając jednocześnie o tym, że poziom na takich zawodach oczywiście wzrasta. W dniu 7.06.2018 r. obie nasze reprezentacje pojechały na zawody powiatowe, które rozgrywane były na przyszkolnych obiektach lekkoatletycznych w Wiśniowej.


Na zawodach tych stawiły się również wszystkie reprezentacje poszczególnych gmin powiatu strzyżowskiego (Wiśniowej, Niebylca, Strzyżowa i Czudca). Rywalizacja zawodników w poszczególnych konkurencjach była bardzo mocna, a niektóre uzyskiwane wyniki przez uczniów budziły podziw sędziów. Po zakończeniu wszystkich konkurencji, znowu przyszedł czas oczekiwania, gdyż sędziowie przeliczali wyniki na punkty. Po podliczeniu okazało się, że ponownie możemy cieszyć się z odniesionego zwycięstwa obydwu drużyn. Tak jak poprzednio nasi uczniowie uzyskali awans do zawodów finału wojewódzkiego. Radość zarówno chłopców jak i dziewczynek była ogromna i zgodnie wszyscy przyznali, że opłacało się trenować!


Gdy nadszedł dzień zawodów wojewódzkich (14.06.2018r.) nieco nam miny zrzedły, gdyż pogoda nie była zachęcająca, a padający przez niemal całą noc deszcz, tylko pogorszył warunki startowe. Jadąc do Rzeszowa nie było miło, co chwilę pojawiał się deszcz ale nie było aż tak zimno, aby odebrać dzieciom chęć do walki. Na stadionie Resovii w Rzeszowie było dosyć tłoczno, ponieważ do rywalizacji przystąpiło 24 zespoły chłopców i 25 zespołów dziewcząt. Zanim rozpoczęły się zawody musieliśmy odczekać prawie godzinę, bo służby zbierały wodę z bieżni i rzutni, na dodatek ruszył niepożądany wiatr i poważnie ochłodziło się. Wszystkie dzieci marzły. Tak, czy owak duch rywalizacji nie gasł i nasi młodzi zawodnicy z pełnym animuszem przystąpili do „walki”. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w biegu na 60 metrów Przemek Perłowski uzyskał tzw. „życiówkę” i przebiegł ten dystans w 9,21 sek., a zaraz potem Anita Mendocha oddała skok na odległość 4.01 m i to też był jej rekord!. Niestety wiatr bardzo utrudniał oddanie dobrych i oczekiwanych rzutów piłeczką, co odbiło się na końcowych rezultatach. Przemek Perłowski poprawił swój dotychczasowy rezultat w skoku w dal, osiągając 4.15 m. Pozostali nasi uczniowie także poprawili swoje dotychczasowe wyniki, świetnie skacząc i biegając.

Najgorszy był moment oczekiwania na końcowe drużynowe rezultaty, jednak były one dla nas bardzo dobre, bo chłopcy zajęli 14 miejsce, a dziewczynki wypadły jeszcze lepiej plasując się na 6 miejscu w województwie. Dziewczynki uzyskały 489 pkt., a do medalu zabrakło 38 pkt. (gdyby „wyszła” piłeczka!). Trzeba powiedzieć, że znowu nasi uczniowie spisali się nienagannie a dobry wizerunek naszej szkoły został ponownie utrwalony na ważnej i dużej sportowej imprezie wojewódzkiej.

Autorami sukcesów byli: wśród dziewcząt- Anita Mendocha, Gabrysia Mendocha, Julia Bandrowska, Patrycja Bryda, Angelika Pasieczna, Julia Matyasz.

Wśród chłopców: Przemek Perłowski, Filip Arciszewski, Kacper Husar, Mieszko Wojciechowski, Tomasz Twardziaki, Szymon Banek.

Gratuluję!
Nauczyciel
Leszek Jędrysik

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad