Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Woda zdatna do spożycia.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie informuje odbiorców wody z wodociągu Frysztak, że woda z sieci wodociągowej odpowiada wymaganiom, jakim powinna odpowiadać woda przeznaczona do spożycia przez ludzi pod względem mikrobiologicznym i fizykochemicznym zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r.(Dz.U.2017, poz. 2294).

W dniu 29.06.2018 została pobrana do badania próbka wody z wodociągu 100-1000m3/24 h Frysztak Gminnego Zakładu Komunalnego we Frysztaku, w punkcie zgodności : wodociąg Frysztak ul. Frysztackiego 42 oraz Dom Pomocy Społecznej w Gliniku Dolnym. Wynik badania wody zawarty został w sprawozdaniu z badań Nr 1204415/06/2018 oraz 120417/06/2018 z dnia 2.07.2018. Badania pobranych próbek wody przeprowadzone przez SGS Polska Sp. z o.o. w Leżajsku wykazały, że woda w badanych próbkach odpowiada wymogom określonym w przepisach rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu Frysztak pod względem mikrobiologicznym i fizykochemicznym.


Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Czegoś nie rozumiem. Czy w naszych kranach była skażona woda skoro bakterie wykryto tylko w DPS ? Dlaczego zamyka się wodę wszystkim mieszkańcom?. Czy jak znajdzie się bakteria w oborze u Pana X to wszyscy mamy cierpieć ? Ludzie mają prywatne studnie i nie badają wody i żyją. To co bakteria w prywatnym kranie jest dobra a w komunalnym zła ?

    Czy ktoś może napisać gdzie można uzyskać informację czy decyzja powiatowego inspektora była słuszna ? Gdzie można zweryfikować tego typu decyzje. Uważam, że wszyscy mieliśmy dobrą wodę, mnie przy piciu nie zaszkodziła.

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad