Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

6. PFKL - Na ludowo w Gogołowie


W niedzielne (12 sierpnia) popołudnie na stadionie "Równie" w Gogołowie odbył się 6. Podkarpacki Festiwal Kultury Ludowej (PFKL). Tegoroczny festiwal odbył się pod hasłem "od ziarenka do chleba". Oprócz zabawy festiwal ma również aspekt edukacyjny. Organizatorzy  tego przedsięwzięcia stowarzyszenie "Gogołów bez granic" chcą przybliżyć młodym mieszkańcom to jak kiedyś żyło się na wsi, jakich używało się narzędzi, jak wyglądała praca i zawody na wsi.Tegoroczny festiwal rozpoczął się o godzinie 14:00 - Krzysztof Winiarski - gospodarz festiwalu przywitał gości, podziękował sponsorom oraz przedstawił plan tegorocznego festiwalu.


Festiwal rozpoczęły przedszkolaki z Zespołu Szkół w Gogołowie. Po występach najmłodszych odbył się konkurs z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Po występach i konkursie na scenie pojawili się artyści. Dla publiczności zgromadzonej podczas 6. Podkarpackiego Festiwalu Kultury Ludowej zaprezentowali się: zespół śpiewaczy "Liwoczanie", grupa śpiewaczy "Barwy Jesieni", kapela ludowa "Gogołowianie", kapela ludowa z Czudca, zespół śpiewaczy "Gogołowianie" oraz Kapela Ludowa Zastawnych.


W czasie festiwalu każdy mógł kupić los, który brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Dla odwiedzających stadion "Równie" w Gogołowie organizatorzy przygotowali wystawę eksponatów, które używane były kiedyś - dawniej - na polskiej wsi. Dla spragnionych zimne napoje i wspaniałe super smaczne swojskie jadło. Ciekawą atrakcją 6. PFKL były pokazy pracy w drewnie za pomocą piły motorowej. Wieczorem wszyscy mogli bawić się na potańcówce przy dźwiękach zespołu Life Band.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad