Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

REKORDOWA - XI AKCJA POBORU KRWI

Krew jest niezastąpionym lekiem, potrzebnym w Polsce co 15 sekund. W naszym kraju wykonuje się rocznie około 2 milionów przetoczeń krwi, co przy ilościach rzędu 80 milionów w skali światowej, stanowi prawie 4%. Nie da się jej wytworzyć syntetycznie. Krew dla ludzkiego biorcy może być wytwarzana wyłącznie przez drugiego człowieka. Na tym polega wyjątkowość akcji krwiodawstwa.

18 sierpnia 2018 r. odbyła się kolejna, już XI AKCJA POBORU KRWI. Wyjątkowa XI akcja odbyła się we Frysztaku. Akcje poboru krwi została zorganizowana przez Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP Gogołów we współpracy z OSP w Gogołów. Podczas XI akcji został pobity rekord strażackiego klubu dawców krwi z Gogołowa. W sobotę został pobity dotychczasowy rekord klubu dawców krwi, oddano 22.950 l krwi !!!

Podczas akcji zarejestrowano 57 dawców, krew oddało 51 dawców. Po raz pierwszy krew oddało 7 dawców. Na potencjalnego dawcę szpiku zarejestrowało się 10 osób. Wśród oddających byli także żołnierze i policjanci. Miłą niespodzianką była wizyta Pani Ewy Drzyzgi z TVN.


Serdecznie dziękujemy wszystkim dawcom, miłej obsłudze medycznej z RCKiK w Rzeszowie, wolontariuszom z DKMS, Wójtowi Gminy Frysztak Janowi Ziarnikowi za udostępnienie lokalu, jednostkom: OSP Gogołów, OSP Pułanki, OSP Grodzisko, OSP Odrzykoń, OSP Glinik Dolny, OSP Żarnowa, OSP Godowa Dolna, OSP Różanka, OSP Cieszyna, OSP Wiśniowa, Państwu Marzenie i Tomkowi Stadnickim za ufundowanie kuponów rabatowych w sieci sklepów sportowych Sport 4U, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tej wspaniałej akcji.

Następna akcja 25 listopada 2018 r. w Gogołowie. Już dziś serdecznie zapraszamy. Zapraszamy na profil Strażackiego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy OSP Gogołów na Facebook - link, kliknij tu! Frysztak24.pl p oraz kolejny patronował medialnie akcji poboru krwi.Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad