Jak oddać głos? Zobacz animacje PKW.

W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe. Lokale wyborcze zlokalizowane w poszczególnych miejscowościach na terenie gminy Frysztak otwarte będą od godziny 7:00 do 21:00.

Każdy z mieszkańców przystępujących do głosowania otrzyma 4 karty. Na kartach będą kandydaci na wójta gminy Frysztak, radnych do gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Na każdej z kart wybieramy tylko jednego kandydata.

Jak głosować? Na każdej z otrzymanych kart wybieramy tylko jednego kandydata. Głosujemy, stawiając znak X w kratce z lewej strony przy jego nazwisku. Znak X to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Na każdej z kart będzie również instrukcja głosowania. Instrukcja zlokalizowana będzie w dolnej części kary do głosowania. Zawsze mogą Państwo poprosić o pomóc członka komisji wyborczej. Członek może wyjaśnić jak zagłosować, ale samo głosowanie musi odbyć się już anonimowo.

Poniżej dla Państwa wstawiamy film, animacje z Państwowej Komisji Wyborczej o tym jak oddać głos? PAMIĘTAJMY! Trwa cisza wyborcza do 21 października do godziny 21:00. Za złamanie ciszy wyborczej grozi kara do 1 miliona złotych.