Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

,,BÓG, HONOR, OJCZYZNA” - Biesiada Patriotyczna w SOSW

,,BÓG, HONOR, OJCZYZNA” – pod tym hasłem w przededniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 8 listopada 2018 roku, w sposób szczególny poprzez Biesiadę Patriotyczną, cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku włączyła się w obchody tego wielkiego wydarzenia.

Świętowanie rozpoczęliśmy wprowadzeniem pocztu flagowego, odśpiewaniem hymnu narodowego oraz modlitwą za Polskę - ,,Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”. Niezwykle pięknym, wzruszającym, a wręcz malowniczym wydarzeniem było przedstawienie ,,Najmłodsi dla Niepodległej”. 

Po występie dzieci rozpoczęła się druga część Biesiady Patriotycznej - ,,Polska się w pieśni zaczyna”. Zarówno nasi goście, uczniowie, jak i pracownicy Ośrodka zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych, legionowych, żołnierskich i religijnych. Wspólny śpiew był możliwy dzięki przygotowanym śpiewnikom, wyświetlanemu tekstowi utworów, a przede wszystkim dzięki ,,Chórkowi”, który powstał specjalnie na tę okazję. Został on utworzony przez pracowników naszego Ośrodka i po kilku próbach ośmielił się poprowadzić część śpiewaną Biesiady. 

Do Biesiady włączyła się także najstarsza młodzież naszego Ośrodka. Dziewczęta i chłopcy odczytali kilka utworów wyrażających miłość do Ojczyzny, tęsknotę za wolnością oraz domem rodzinnym.
W tym szczególnym dniu cała nasza szkoła była rozśpiewana i rozbrzmiewała utworami patriotycznymi, pieśniami żołnierskimi i legionowymi. Wspólnie dziękowaliśmy za suwerenną Ojczyznę i za tych, którzy swoim życiem wywalczyli nam wolność i pokój.

Więcej zdjęć na stronie SOSW Frysztak - link, kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad