Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

"Ty to masz szczęście..." - gminne obchody Święta Niepodległości.

W sobotę i niedzielę we Frysztaku i Stępinie odbywały się gminne uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  Mieszkańcy wspaniale uczcili to jakże ważne święto dla naszego kraju.
W sobotę 10 listopada na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się „VII Frysztacki Bieg Niepodległości”. Była to już siódma edycja biegu. W tym roku zawodnicy wybiegli poza teren GOSiRu. Najdłuższa trasa liczyła 10 kilometrów. W sobotnich sportowych zmaganiach na różnych dystansach uczestniczyło ponad 300 biegaczy, którzy właśnie w ten sposób chcieli uczcić Święto Niepodległości.
Więcej informacji o "VII Frysztacki Bieg Niepodległości”  znajdą Państwo na stronie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu! Oficjalne czasy z biegu znajdą Państwo pod tym linkiem - kliknij tu!


Frysztak24.pl patronował medialnie sobotnim sportowym wydarzeniom - prowadziliśmy stream czyli przekaz na żywo z GOSiRu. Po weryfikacji przez YouTube i nas samych usunęliśmy dźwięk z tego przekazu. Poniżej mogą Państwo oglądać co działo się na "VII Frysztacki Bieg Niepodległości”


W niedziele 11 listopada jak w całej Polsce tak również we Frysztaku odbywały się uroczystości związane z 100-leciem odzyskania niepodległości. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele Parafialnym we Frysztaku.


Po mszy mieszkańcy przeszli pod pomnik usytuowany na cmentarzu gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów a sami mieszkańcy wspólnie z chórem "Sokół" odśpiewali Hymn Polski. Filmy z frysztackich uroczystości dzięki uprzejmości Pana Bogdana Kalisza - więcej zdjęć i filmów z Frysztak na stronie Pana Bogdana - Kalisz o FRYSZTAKU - link, kliknij tu!


Wieczorem w bunkrze klejowym w Stępinie odbywała się dalsza część uroczystości związanych z Świętem Niepodległości. Frysztaccy artyści przygotowali dla  Mieszkańców gminy Frysztak wspaniałe przedstawienie i koncert upamiętniający to jakże ważne święto dla naszego kraju.


Po koncercie okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik. Artyści, którzy występowali w schronie zaprosili mieszkańców i przybyłych gości do ogniska i wspólnych śpiewów. Fantastyczne przedstawienie i cudowna atmosfera zapadnie wszystkim, którzy brali udział w tym niesamowitym przedsięwzięciu przygotowanych przez frysztackich artystów.


Pozostałe utwory w wykonaniu młodych artystów ze Szkoły Podstawowej we Frysztak oraz chóry Sokół znajdą Państwo na naszym kanale YouTube - Frysztak24, lub pod tym linkiem, kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad